škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput filmi ve cam filmleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;575745
Ya bizler bu filmin en iyisine 50 100 lira veren adamlardik ne oldu acaba .bu işin ticaretini yapanlar çok güzel kaymak yiyor bundan eminim.ve bu zevkin sonunun olmadığını bildikleri için standart olması gereken şeyleri bile opsiyonel sunup insanları kazikliyorlar bence.soruna gelirsek bana gore o fiyatlar kesinlikle uçuk fahiş.
Bende yaptiracam ama max 100 lira

Yanlış anlamayın da "en iyisi 100-TL" dediğiniz film hangisi?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yanlış anlamisiniz ben şuan için demiyorum .zamanında ilk çıktığı sıralarda diyorum.zaten şuan kaliteli bile olsa 100 lira deseler biz inanmayiz çünkü fiyat yüksek olacak illa bize ona guvenebilmemiz için.adamlarda onu bildikleri için sisiriyorlar fiyatları dedim.suan için kaliteli dediklerimiz en az 500 liradan çekiliyorsa tabiki eskiden max.20 tl olan film 100 lira diyecek.yani iyiside çok kazanıyor kotusude.sizde tahminimce bu film çekenlere ortak değilsiniz bu sekilde bana karşı cikacaginiza onlara karşı çıkında düşsün fiyat.....

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;575912
Arkadaşlar yanlış anlamisiniz ben şuan için demiyorum .zamanında ilk çıktığı sıralarda diyorum.zaten şuan kaliteli bile olsa 100 lira deseler biz inanmayiz çünkü fiyat yüksek olacak illa bize ona guvenebilmemiz için.adamlarda onu bildikleri için sisiriyorlar fiyatları dedim.suan için kaliteli dediklerimiz en az 500 liradan çekiliyorsa tabiki eskiden max.20 tl olan film 100 lira diyecek.yani iyiside çok kazanıyor kotusude.sizde tahminimce bu film çekenlere ortak değilsiniz bu sekilde bana karşı cikacaginiza onlara karşı çıkında düşsün fiyat.....

Bunu ilk siz yapın biz size destek olalım.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;575912

3806 nikli arkadaşın dediğine bir nebze hak veriyorum. lmar 3m gibi filmlerin toptan satışına yapan bir bayide çalışan bir arkadaşım var. 1 top lumar ya da 3m film fiyatı 800Tl demişti bana. yaklaşık olarak 10 arabayı 5 camıyla kaplayacak malzeme çıkıyormuş bir top malzemeden. Yani bir araca 80TL mazleme+100TLişcilik +50Tl kar etse işçilik aslında 230Tl ye bitmesi gereken işi 400-500TL en kalitelisi diye satanlar var.Düşünün şimdi kazanılan haksız kazancı? Aslında 10 arkadaş bir araya gelip bir ustayla anlaşssak çok makul fiyata iş bitebilir

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;575946
3806 nikli arkadaşın dediğine bir nebze hak veriyorum. lmar 3m gibi filmlerin toptan satışına yapan bir bayide çalışan bir arkadaşım var. 1 top lumar ya da 3m film fiyatı 800Tl demişti bana. yaklaşık olarak 10 arabayı 5 camıyla kaplayacak malzeme çıkıyormuş bir top malzemeden. Yani bir araca 80TL mazleme+100TLişcilik +50Tl kar etse işçilik aslında 230Tl ye bitmesi gereken işi 400-500TL en kalitelisi diye satanlar var.Düşünün şimdi kazanılan haksız kazancı? Aslında 10 arkadaş bir araya gelip bir ustayla anlaşssak çok makul fiyata iş bitebilir

Llumar da hangi Llumar? AT mi, ATC mi, ATR mi, PP mi, Air mi?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

bahsettiğiniz fiyatlara llumar yapıyorlar emr garage ankara'da. ben 5 cam atr serisi (arka cam atc -resistans yansımasından dolayı-) 325tl'ye yaptırdım.

llumar at serisi de 200tl.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;575918
Bunu ilk siz yapın biz size destek olalım.

Ya arkadaşım ben burda tüketiciyi düşünerek yazıyorum ama sen ilk sen yap fln diyerek farklı yorum yapıyorsun.

Murat kardeş bi nebze değil sen bnm demek istediğimi anlayıp tam destek vermissin tesekurler.ben kimsenin kazancina karisamam ama cebimden cikandan sorumluyum.ne kdr az çıkarsa o kdr iyidir...
Alıntı yapılan: enoktakenokta;575966
Llumar da hangi Llumar? AT mi, ATC mi, ATR mi, PP mi, Air mi?

Ya hala lumarda hangisi su mu bu mu.hangisiyse hangisi işte sonuç olarak tepki vermeliyiz işte....
Bu arada çoklu alıntı yaptim :D
Alıntı yapılan: elliyedi;575975
bahsettiğiniz fiyatlara llumar yapıyorlar emr garage ankara'da. ben 5 cam atr serisi (arka cam atc -resistans yansımasından dolayı-) 325tl'ye yaptırdım.

llumar at serisi de 200tl.

Evet görüyoruz ki daha makul fiyatlar olabiliyormus.demekki biraz sıksak kendimizi daha aşağılara yapılabilir ...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;576016
Ya hala lumarda hangisi su mu bu mu.hangisiyse hangisi işte sonuç olarak tepki vermeliyiz işte....
Bu arada çoklu alıntı yaptim :D

Üslubunuza bir dikkat edin lütfen, aksi takdirde bana cevaben birşey yazmayın.

Evet, bilinçli kullanıcı için Llumar film yaptırmaktan ziyade hangi seriyi yaptırdığı önemlidir. Siz de önce bu farklı serilerin kalite farklarını, teknik özelliklerini, maliyetlerini öğrenin; ondan sonra bana bir cevap yazacaksanız yazın.

Ayrıca; neye tepki veriyoruz? Kalkışma mı yapalım? Cam filmlerini boykot mu edelim? "Benim fiyatım 300-TL" diyen adama "yok olmaz senin yaptığın işin ederi 100-TL, vereceğim para bu" mu diyelim? O da zaten "tabii efendim haklısınız" der. Zaten iyice ayağa düşmüş bir sektör, her köşe başında film çeken bir yer var. Gidersiniz hangisi aklınıza yatıyorsa ve bütçenize uygunsa yaptırırsınız. Öyle tepki koymakla falan birşey olacağı yok yani. Hamaset yapmanın da manası yok.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2016, 21:40:40 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] ya benim uslubumda yanlış anlaşılacak bisey yok biraz samimi yazmış olabilirim çünkü forumu sevdiğim için icimden geleni yazdim yoksa önemli değil siz yazmak zoruma gitmez ama bu seferde Skoda aile ortamini bulmak zor .

Evet dediginiz doğru aralardaki farkları iyi bilmek gerekir ve sonuç olarak biz buraya bu sebeplerle üye olduk.bilmedigimizi bilenler söylesin diye.galiba sizin bilginiz iyi bu konuda .bizide bilgilendirirseniz iyi olur.

Son olarak;benim fiyatim su diyene o değil demeyecegiz tabiki ona yaptırmayıp gidip daha makulunu bulmaya çalışacağız ve sonrasında orasida fiyatını çekecek mecbur (diye düşünüyorum).ayrıca hamasetde yapmadım :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;576037
[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] ya benim uslubumda yanlış anlaşılacak bisey yok biraz samimi yazmış olabilirim çünkü forumu sevdiğim için icimden geleni yazdim yoksa önemli değil siz yazmak zoruma gitmez ama bu seferde Skoda aile ortamini bulmak zor .

Evet dediginiz doğru aralardaki farkları iyi bilmek gerekir ve sonuç olarak biz buraya bu sebeplerle üye olduk.bilmedigimizi bilenler söylesin diye.galiba sizin bilginiz iyi bu konuda .bizide bilgilendirirseniz iyi olur.

Son olarak;benim fiyatim su diyene o değil demeyecegiz tabiki ona yaptırmayıp gidip daha makulunu bulmaya çalışacağız ve sonrasında orasida fiyatını çekecek mecbur (diye düşünüyorum).ayrıca hamasetde yapmadım :)

Samimiyet ve aile olmak başka birşey. Benimle sizden kat be kat samimi üyeler benimle bu tarz konuşmazlar, ben de onlarla bu tarz konuşmam. Bu nedenle bana göre bir üslup sorunu mevcut. Hele ilk kez muhatap olduğum birine sizin gibi yazmam hiç mümkün değil. Gayet güzel bir üslupla da yıllardır bu samimiyet ve aile ortamını sürdürebiliyoruz da. Neyse...

Baştan çeşitli hükümlerde bulunmadan soru sorma yoluna gitseydiniz daha iyi olurdu bence. Ancak tam tersine gayet uzman görünüyorsunuz yazdıklarınıza göre. Zamanında yaptırdığınız işlerden falan da bahsetmişsiniz. Hatta fiyat da biçmişsiniz kaliteli film ve uygulama için. Fiyatlar hakkında yorum da yapmışsınız. Dolayısıyla benim size birşey öğretmem haddime değil.

Birine gidip fiyat soracaksınız, sonra başka birine fiyat soracaksınız vs vs... Bu mu tepki koymak? Bunun adı piyasa araştırmasıdır ve bir adım sonrası pazarlıktır. Yani sonuçta yine veri bir fiyatı kabul edersiniz. Hem tepki koyalım diyorsunuz, ama söylediğiniz şeyin tepki koymakla falan alakası yok. Ya da hayatınızda hiçbir şeye tepki koymadınız?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10953]classi[/MENTION] Hatırlıyorum tabii. Kalitesiz kaput filmi kötü bir uygulayıcıyla birleşince sonuç felaket oluyor dediğin gibi. Cam filminde çok haklısın.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki.ben burda üslup konusunda tartışacak değilim.siz nasıl derseniz bende size o şekilde hitap ederim.pire için yorgan yakmaya gerek yok.
Ancak ikinci paragraftaki gerçek düşüncelerinizi merak ettim....
:) Peki nasıl tepki koyacağız .ne yapmalim fiyat yüksek söyleyeni .serbest piyasa degilmi.ben ona hangi tepkiyle fiyat dusurtebilirim çok merak ettim.sunuda belirteyim 15 gün oldu ben alalı aracı hala filmsiz.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;576060
Üstadım  aracıma 2 yıl önce farklı markaların cam filmi ve kaput filminin çektirmiş aracın önceki sahibi.Kaput korumayı zaten forumda konu açmıştım göstermiştim fotoğraflarını(şuan bulamadım konuyu).Hatta [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] abiyle konuşmuştuk bunun üzerine hatırlar mı bilmiyorum.2 yılda rezil bir hale geldi  çünkü dışarda  sıcak ve soğuk hava üstüne yaptığın sürat karşılığında gelen rüzgar berbat ediyor o sebeple kaput korumasının markası kaliteli olmalı bu verdiğin fiyatlara bahsettiğin markanın orjinalini bulmak zor.Ayrıca camlar hakkında da ilkin arka camlara yaptırmış 2 ay sonra başka marka kullanıp ön camlara yaptırmış.Önler güneşten süzülmüş gibi tuhaf bir renkte idi arkalar taş gibi  duruyordu görüntü kirliliği nedeniyle komple söktüm.Uzun soluklu aracı kullanıcam diyorsan bence başka yerlerden de fiyat alıp karşılaştırmasını yaparsan daha sağlıklı sonuç alırsın.

Ben kaput koruması hakkinda pek bilgi sahibi değilim ancak şöyle sorayim.dedigin gibi hava şartları surat herşey birleşince boya opak olmasıyla metalik olmasının farkı nedir.kaput koruması opaklara daha mı gereklidir?
Zaten ben kalitesiz yapılsın demedim.tabiki kaliteli olması her zaman iyidir.sonucta belki var belki yok bütçeyi sıkarak para verip araç alıyoruz.kalitesiz yaptırmaya gerek yok

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;576066
Peki.ben burda üslup konusunda tartışacak değilim.siz nasıl derseniz bende size o şekilde hitap ederim.pire için yorgan yakmaya gerek yok.
Ancak ikinci paragraftaki gerçek düşüncelerinizi merak ettim....
:) Peki nasıl tepki koyacağız .ne yapmalim fiyat yüksek söyleyeni .serbest piyasa degilmi.ben ona hangi tepkiyle fiyat dusurtebilirim çok merak ettim.sunuda belirteyim 15 gün oldu ben alalı aracı hala filmsiz.

Fatih Bey tepki koymak farklı bir olay; benim demek istediğim budur.

Yapılması gereken öncelikle ürüne karar vermektir. Yani filmden beklentimiz nedir, bunu belirlemeliyiz. Ama olmazsa olmaz UV filtre ozelliği olmasıdır. Bunun dışında her marka farklı kalitedir. Benim tercihim sırasıyla Llumar, 3M, Solarguard gibi markalar olurdu. Ancak 3M konusunda çok dikkatli olmak lazım, piyasada en fazla sahte ürün 3M markasında. Gerçek 3M filmlerde film tabakasında aralıklarla 3M hologramı olur. Yine de distribütörün yetkili bayisinden teyit alıp yaptırmak lazım. Eski seri Llumar filmlerde hologram yok, ancak bildiğim kadarıyla artık hologramlı üretiliyor, ancak bu yeni ürünler gelmemiş olabilir.

Daha sonra filmin teknik özelliklerine bakmak lazım; güneş ışığı engelleme oranı, ışık geçirgenliği, güneş enerjisi geçirgenliği, güneş enerjisi absorbe etme gibi.

Ayrıca her markanın kendi alt serisi vardır ve ozellikleri ile kaliteleri farklıdır. Mesela Llumar'da en düşük kalite ve en ucuz ürün AT serisidir. Kaliteli ve pahalıya doğru ATC, ATR, PP, AIR diye gider. Genellikle daha kaliteli ürünler daha açık tonlarda daha az kaliteli ürünlerin daha koyu tondaki teknik özelliklerini sağlayabilirler.

Yine Llumar üzerinden gidersek AT ya da ATR'nin tonlarının farklı olduğunu, PP serisinin ise bambaşka olduğunu görürüz. PP'de biraz ayna etkisi dediğimiz olay vardır. Yani seriye karar verdikten sonra tona da karar vermek gerekir.

Kararı verdikten sonra "en ucuz" olana yönelmemek gerekir. Film kadar işçilik de önemli. Yani kasaplık yapan çok ve ben 30-45 dakika içinde sağlıklı film çekileceğine inanmıyorum. Bu iş özen ve zaman isteyen bir iş. İşçilik fiyatını ayrıca değerlendirmek gerekir.

Ürünün orijinal olduğuna emin olmak lazım. Uygulamacı yetkili bayii olabilir ya da uygulamacı başka bir bayii ya da direkt distribütorden mal çekiyor olabilir. piyasa hakkında hiç fikir sahibi değilsek uygulamacıyı internette araştırmakta fayda var. Aynı ürünü iyi işçilikle uygulayan yerleri belirledikten sonra iş piyssa araştırması ve pazarlığa kalır.

Kendime gelince. Ben 4,5 yıl önce Llumar PP serisi yaptırdım, filmle ilgili bir hiçbir sorun yaşamadım, işçilik de kusursuz. Şu an yaptırmam gerekse piyasaya göre bir miktar fazla ücret talep ettiği halde gider yine aynı yere yaptırırım. Zira film işinde fazlaca çirkeflik olabileceğini fazlasıyla duydum, gördüm, okudum...
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2016, 23:34:41 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] Ender bey tesekkurler.bende sizin verdiğiniz bilgilerle gidecegim bu işi en ucuz yapanı bulup yaptıracağım madem tepki koyamiyorum bunu yapayim barı.ama şunu dikkate alacağım;çok kaliteli olan aynı özelliği açık renkte,az kaliteli olan köyü renkte vermeye çalışıyor. [MENTION=10953]classi[/MENTION] ya aslında bun korumanın en iyisi komple yaptırmak degilmi.ben alırken bana yapalım dediler ben sınırları zorladigim için para çok gelmişti.galiba seramik kaplamaydi adı.korumadan sonra ister çamur dök ister zift dök  ne yaparsan yap sonrasında suyu tut silmene bile gerek yok pırıl pırıl olur dediler.yagmur yagsin uzerinde su tutmazmis.film hariç 1400 dahil 1600 tl çıkarmışlardı.ufak taş degmelerinde fln bisey olmazmis.cok aklima yatmıştı çok sevmiştim ama olmadı.snradan yaptırmak da olmaz herhalde sifirken kaplanacaktı.