škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir yığın tutarsızlık( çift renk fabişliler içeri lütfen)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
S.a hayalimdeki fabişe bir kaç ay kala soruşturma araştırma aşamalarım devam etmekte. Yalnız ciddi bir sorun var ki bayiler sattığı mal hakkında eksik yanlış bilgi sahibi. Bi opsiyonun fiyatına bir bayi farklı diğeri farklı fiyat söylemekte. Hatta sorduğum bir opsiyonun arabada zaten varolduğunu iddia eden bir ileri zekalı satış temsilcisi bile oldu. Benim canımı acayip sıkan bir görüşme oldu bugün. Çift renk opsiyonuyla iilgili bilgi almak amacıyla aradığım adana bayiisinden aldığım cevabı aktarıyorum aynen: " aracı çift renk alırken ana renk opak tavan ve  jantlar siyah olursa; çift renk ücreti+ tavandaki siyah boyadan dolayı metalik renk ücreti + jant ücreti ödersiniz. Eğer hem ana renk hem de tavan metalik olursa; o zaman iki metalik renk ücreti ödersiniz." Arkadaşlar bu ne saçma bir şeydir? Çift renk opsiyonu alan abilerimin acil yardımını istiyorum. Bu bayilerden alınan bilgiler zerre kadar doğru olmuyor. Görünüşe göre ne öğreneceksem sizler sayesinde olacak bu. Hayırlı geceler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enteresan bir durum. Carsi cok karismis. Boyle durumlarda alinacak olan opsiyon ve arac belirlenmeli; sonrasinda o listeye dair fiyat farkli bayilerden teklif halinde alinmali diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573768
Enteresan bir durum. Carsi cok karismis. Boyle durumlarda alinacak olan opsiyon ve arac belirlenmeli; sonrasinda o listeye dair fiyat farkli bayilerden teklif halinde alinmali diye dusunuyorum

Reis zaten o şekilde yapıyoruz ama dediğim gibi böylesi can sıkıcı bilgiler verenler oluyor hevesimizi kaçırıyor. Şu çift renk için iki ayrı metalik boya parası dediklerinde arabadan caymıştım aslında. Arkadaşım caydırdı o saçmalamıştır öyle iş olmaz dedi. Bakalım inşallah öyle değildir. Çift renk opsiyonlu alanlardan yorum bekliyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla forumda hic cift renkci var mi bilmiyorum :)

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573779
Valla forumda hic cift renkci var mi bilmiyorum :)

Yahu orası da ayrı bir ilginçlik. Bu arabanın bazı çift renk kombinasyonları efsane. Ama bakıyorum herkes  gitmiş beyaz almış

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durbre;573780
Yahu orası da ayrı bir ilginçlik. Bu arabanın bazı çift renk kombinasyonları efsane. Ama bakıyorum herkes  gitmiş beyaz almış

Beyaz araba gormekten kusucam artik ben :D

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573782
Beyaz araba gormekten kusucam artik ben :D

Abi aynen öyle :D işin gıcıklığı millet beyaz alıyor diye bayiler beyaz araba dolu

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gidin bayilere ben araba şu renk olsun istiyorum şu donanım olsun istiyorum diyin verecekleri fiyatları karşılaştırın. İster jantı ister tavanı ayrı alsın siz total fiyata bakın çok zor olmasa gerek. Adam kafadan fiyat zaten veremez aracı sisteme girer fiyat çıkar sizde oturur pazarlıgını yaparsınız.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: durbre;573748
Çift renk opsiyonuyla iilgili bilgi almak amacıyla aradığım adana bayiisinden aldığım cevabı aktarıyorum aynen: " aracı çift renk alırken ana renk opak tavan ve  jantlar siyah olursa; çift renk ücreti+ tavandaki siyah boyadan dolayı metalik renk ücreti + jant ücreti ödersiniz.

:blm: Bayi düz beyaz renk getirip kendisi jant ve tavanı boyamasın ? Türk insanı zekidir :)

Özel siparişlerdeki çift renk kombinasyonu (opsiyon kodu PCC) için ekstra ücret
Jantlarıda siyah-beyaz-kırmızı boyalı isterseniz yine ekstra bir ücret (opsiyon kodu PJX X burada renge göre değişir)
Tavanda opak harici ikinci bir renk için ise opsiyon kodlarında bir detay gözükmüyor. Ama muhtemelen opak harici bir renk için fiyat farkı isteye bilirler.

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;573811
:blm: Bayi düz beyaz renk getirip kendisi jant ve tavanı boyamasın ? Türk insanı zekidir :)

Özel siparişlerdeki çift renk kombinasyonu (opsiyon kodu PCC) için ekstra ücret
Jantlarıda siyah-beyaz-kırmızı boyalı isterseniz yine ekstra bir ücret (opsiyon kodu PJX X burada renge göre değişir)
Tavanda opak harici ikinci bir renk için ise opsiyon kodlarında bir detay gözükmüyor. Ama muhtemelen opak harici bir renk için fiyat farkı isteye bilirler.

hocam inanmayacaksın bayiden çıkarken bi satış temsilcisi bana ''hani almadın mı'' diye seslendi. ben de çift renk istediğimi söyledim. sorun yok şurdan bi beyaz seç biz aşağıda boyarız dedi :D

ayrıca bugün skoda denizli bayiinden bir arkadaş sağolsun fiyat konusuna açıklık getirdi. direk disturibitör ü arayıp ondan bilgi aldı. ana renk opak olup, tavan ne olursa olsun ekstra bir metalik renk parası yok. dediğin gibi jant + çift renk ücreti alınıyor sadece. eğer gövde rengi metalik olursa o zaman +900 metalik renk ücreti alınıyor fazladan

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben 4 yıl Pasifik Mavi + Beyaz tavan fabia kullanmış biri olarak yaşadığım tek sıkıntı en ufak kiri göstermesi idi :) ama gören bir kez daha dönüp bakıyor emin olun :)

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;573859
Valla ben 4 yıl Pasifik Mavi + Beyaz tavan fabia kullanmış biri olarak yaşadığım tek sıkıntı en ufak kiri göstermesi idi :) ama gören bir kez daha dönüp bakıyor emin olun :)

hocam bizim siyah golf 7 den dolayı seni gayet iyi anlıyorum. koyu renk ciddi sıkıntı bu konularda. ana renk beyaz tavan siyah alacağım allah izin verirse. tavana toz pis bulaşmıyor yoldan sıkıntı olmaz. gövde rengi önemli.

Çevrimdışı selcukalti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben birkaç gündür yorum yazamıyordum. 19 Şubat 2016 da Aracımın siparişini verdim. 03.05.2016 günü teslim aldım. 75 Gün Bekledim. Şimdi sizin sorularınıza biraz olsun cevap verebileceğimi düşünüyorum.
Aracım Fabia 1.2. TSİ DSG 110 HP Şeker Beyazı
Bazı Opsiyonları ile beraber sipariş verdim o yüzden bekledim.
1.Çift Renk Paketi (Siyah Tavan,Siyah Ayna ve A Sütünları)
2.16' Parlak Siyah Beam Jantlar
3.Karartmalı Arka Camlar
4. Spor Koltuklar
5. 3 Kollu Spor Direksiyon
6. Style Paket Harici Tüm Hava Yastıkları
7. Anahtarsız Giriş ve Çıkış Sistemi - Çalıştırma Sistemi

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcukalti;573929
Arkadaşlar ben birkaç gündür yorum yazamıyordum. 19 Şubat 2016 da Aracımın siparişini verdim. 03.05.2016 günü teslim aldım. 75 Gün Bekledim. Şimdi sizin sorularınıza biraz olsun cevap verebileceğimi düşünüyorum.
Aracım Fabia 1.2. TSİ DSG 110 HP Şeker Beyazı
Bazı Opsiyonları ile beraber sipariş verdim o yüzden bekledim.
1.Çift Renk Paketi (Siyah Tavan,Siyah Ayna ve A Sütünları)
2.16' Parlak Siyah Beam Jantlar
3.Karartmalı Arka Camlar
4. Spor Koltuklar
5. 3 Kollu Spor Direksiyon
6. Style Paket Harici Tüm Hava Yastıkları
7. Anahtarsız Giriş ve Çıkış Sistemi - Çalıştırma Sistemi

Hocam hayırlı uğurlu olsun kazasoz belasız inşallah. Öncelikle sizden bir talebim var yaparsanız çok sevinirim. Aracınızın içerden dışardan boş bol fotoğraflarını görmek isterim. Aynı renkleri ve bazı opsiyonları ben de düşündüğümden çok faydalı olacaktır. İkinci olarak sipariş baya geç gelmemiş mi sizce de? Bana bayiler 8-10 hafta süre veriyor. Size kaç hafta demişlerdi sipariş verirken?

Çevrimdışı selcukalti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Allah razı olsun. Amin inşallah. Sana da şimdiden hayırlı olsun. İnan fotoğraf için çok uğraştım ama yine deneyeceğim. Bana da 8 ile 10 hafta dediler ve tam 10 haftayı doldurdular. Böyle donanımşlı bir aracın gelmesi uzun sürüyormuş