škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterge ekranının camı çizildi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar gosterge ekraninin cami baya bir cizilmis harita gibi ozellikle gunes vurunca cok belli oluyor bu durum canımı cok sıktı ayni durumu yaşayan veya çözüm önerisi olan varsa paylasirsa cok memnun olurum

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla eski superb bundan daha sağlamdı...

bakın ,
gösterge panel camı
orta konsol piano blackler
kapı ortası piano blackler
ön cam farı

çok dayanıksız daha 6 aylık araç heryer çizik doldu...

malesef güncel kasada önceki kasanın sağlamlığı yok

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı ortası piano blackler, b stunu için alıralmaz, üzerindeki koruyucu bandı çıkarır çıkarmaz, şefaf kaput koruma filmi ile kalanabilir.
Gösterge için aynı tabletlerde olduğu gibi koruyucu filmler var, ilk iş çizilmesin diye ondan kaplanabilir. http://tr.aliexpress.com/item/Car-Dashboard-Paint-Protective-Film-For-Skoda-Octavia-2014-2015-4H-Scratchproof-99-Light-Transmitting-Accessories/32497916288.html?spm=2114.010208.3.77.artVT2&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10037_10017_10021_507_10022_10032_10020_10018_10019_2000014,searchweb201603_7&btsid=dac5f8f7-6d31-438d-8ca4-6be413eedff8
Konsoldaki parlak kaplama için ne yapılır onu bilemiyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;574540
Merhabalar gosterge ekraninin cami baya bir cizilmis harita gibi ozellikle gunes vurunca cok belli oluyor bu durum canımı cok sıktı ayni durumu yaşayan veya çözüm önerisi olan varsa paylasirsa cok memnun olurum

Çok profesyonel olmayan bir biçimde Meguiar's Plastx ürününü deneyebilirsiniz. Plastik kısımları maskeleyerek, uygulama pedine Plastx sürüp dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Alıntı yapılan: guvenxoca;574553
valla eski superb bundan daha sağlamdı...

bakın ,
gösterge panel camı
orta konsol piano blackler
kapı ortası piano blackler
ön cam farı

çok dayanıksız daha 6 aylık araç heryer çizik doldu...

malesef güncel kasada önceki kasanın sağlamlığı yok

Superb 2 gösterge panelini de çok başarılı bulmuyorum açıkçası. Aslında bu biraz da yıkamacılarda haşatı çıkmış bezlerle göstermelik olarak gösterge panelinin tozlarının alınması amacıyla panelin kanırtılmasından kaynaklanıyor. En güzeli kendinizden başkasına elletmemek. Amaben ne kadar özem göstersem de bu çizikler oluyor yine. Yukarıda anlattığım işlem belli bir süre için etkili oluyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;574562
Çok profesyonel olmayan bir biçimde Meguiar's Plastx ürününü deneyebilirsiniz. Plastik kısımları maskeleyerek, uygulama pedine Plastx sürüp dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Superb 2 gösterge panelini de çok başarılı bulmuyorum açıkçası. Aslında bu biraz da yıkamacılarda haşatı çıkmış bezlerle göstermelik olarak gösterge panelinin tozlarının alınması amacıyla panelin kanırtılmasından kaynaklanıyor. En güzeli kendinizden başkasına elletmemek. Amaben ne kadar özem göstersem de bu çizikler oluyor yine. Yukarıda anlattığım işlem belli bir süre için etkili oluyor.

Biz Arabayı aldığımızdan beri sadece dışını yikatiyorum icini kendim yıkıyorum muhtemelen gostergeleri zaten ben cizdim, yikamacilara yikatmamamin sebebi buydu aslında bahsettiginiz gibi ama sonuc yine cizildi birde sonaxin cizik gidericisi varmis sanırım malzemeyi aşındırarak duzeltiyor, piano black kaplamalar icin mercedeslerde dahi harita gibi bu kesinlikle malzemenin bir kusuru marka model fark etmiyor tozu cok belli ediyor ve cok cabuk ciziliyor niye kullaniyorlar israrla anlamiyorum gerçekten

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;574571
Biz Arabayı aldığımızdan beri sadece dışını yikatiyorum icini kendim yıkıyorum muhtemelen gostergeleri zaten ben cizdim, yikamacilara yikatmamamin sebebi buydu aslında bahsettiginiz gibi ama sonuc yine cizildi birde sonaxin cizik gidericisi varmis sanırım malzemeyi aşındırarak duzeltiyor, piano black kaplamalar icin mercedeslerde dahi harita gibi bu kesinlikle malzemenin bir kusuru marka model fark etmiyor tozu cok belli ediyor ve cok cabuk ciziliyor niye kullaniyorlar israrla anlamiyorum gerçekten

Piano black, dediğiniz gibi normal araçlarda da premium araçlarda da aynı. Özellikle günümüzde çoğu araçta karşılaştığımız kapılardaki piano black kaplamaların kılcal çizik olmadığı bir araç görmedim ben.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mehmetkus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;574540

Hocam merhaba can sıkıcı bi durum geçen servise gittik söyledik babam farketti Güneş'te çok çizik görünüyor ve dahası göstergenin sol alt tarafında ayrı bir 3 cm lik büyük çizikler var burada okuyunca şaşırdım söyledik servise ve daha öncede bu şekilde şikayete gelen olmuş tek değiliz ve buda bi kronik sorun olduğunu düşünüyorum 2 defa özenli bi şekilde silinmiş parça çizilemez ayrıca bunu okuyan arkadaşlar direksiyonumda da çizik var onu biz yapmış olabiliriz ama direksiyon derisi çok hassas çabuk çiziliyor dikkat derim ! Ankara'da iseniz Hocam efe Skoda ya götürün derim oradaki arkadaş ilgileniyor inşallah garantiden değiştirirler

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetkus;575034
Hocam merhaba can sıkıcı bi durum geçen servise gittik söyledik babam farketti Güneş'te çok çizik görünüyor ve dahası göstergenin sol alt tarafında ayrı bir 3 cm lik büyük çizikler var burada okuyunca şaşırdım söyledik servise ve daha öncede bu şekilde şikayete gelen olmuş tek değiliz ve buda bi kronik sorun olduğunu düşünüyorum 2 defa özenli bi şekilde silinmiş parça çizilemez ayrıca bunu okuyan arkadaşlar direksiyonumda da çizik var onu biz yapmış olabiliriz ama direksiyon derisi çok hassas çabuk çiziliyor dikkat derim ! Ankara'da iseniz Hocam efe Skoda ya götürün derim oradaki arkadaş ilgileniyor inşallah garantiden değiştirirler

Mehmet bey sizin araca neler yapıldı serviste? Değiştirdiler mi göstergeyi?

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetkus;575034

Tesekkurler ilginiz icin istanbulda ikamet ediyoruz, biraz arastirdim bu vw grubun bir sorunuymus jetta golf vs de olan bir durummuş cam tek degismiyormus komple gostergelerin degismesi gerekiyormus o yuzden o kadar zahmete gerek yok diye düşünüyorum bu sonaxin meguars in plastik cilalari çözüyormuş ben daha alip denemedim ama okuduğum yorumlar hep olumlu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur...

Çevrimdışı mehmetkus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yok değiştirmediler daha doğrusu daha haber bekliyoruz ne işlem yapılırsa paylaşırım ayrıca meguiars ın ürünleri güzel benimde elimden gelir ama o işlem zımparada yapılacak pasta atılacak sonra cila yapılacak far yenileme mantığındaki işlem ben cesaret edemedim daha kötü olursa bu sefer hiç kabul ettiremem

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetkus;575702
Yok değiştirmediler daha doğrusu daha haber bekliyoruz ne işlem yapılırsa paylaşırım ayrıca meguiars ın ürünleri güzel benimde elimden gelir ama o işlem zımparada yapılacak pasta atılacak sonra cila yapılacak far yenileme mantığındaki işlem ben cesaret edemedim daha kötü olursa bu sefer hiç kabul ettiremem

Gostergede zimparaya gerek olduğunu düşünmüyorum derin cizikler olmadigi surece ben arastirdim direk meguiars yada sonax in plastik cilasini pamuk vs birseyle uygulayip sonuca ulasiyorsunuz

Çevrimdışı mehmetkus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Önce bi bakalım değiştireceklermiş sonra kendi başımızın çaresine bakarız