škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nezaket...

Ziyaretçi · 34 · 4860

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;574572
Vallahi ben bir bağlılık göremedim de bir de bu laf default geliyo galiba "biz bir aileyiz" bir forumun "aile gibi" olduğunu ben sosyal konularla ilgili açılan konudan anlarım. Burada da görüyorum ki öyle bir ortam yok kaldı ki fotum amacına hizmet etsin yeter.

Konuya arkadaşlar zaten gerekli cevapları vermişler ancak ben "bir bağlılık göremedim" cümlesine takıldım.

Neye bakarak bu kanaate vardınız onu anlamadım ama sırf konya buluşması için aracımla ankaradan kalkıp gittim ve araç konyada bozulduğu için çekici üzerinde ankaraya gelmek zorunda kaldım. Ankaraya dönüşte forum üyemiz ve benim forumda tanışıp kardeşim gibi sevdiğim Doğukan (DDŞ) kalkıp gecenin bi vakti beni sanayiden eşimi ve çocuğumuda otogardan alıp eve kadar bıraktı. bu sadece birtanesi daha sayamadığım birçok örnek var. Hatta dur şunuda söyleyim belki sizi ikna eder, o bağlılık yok dediğiniz insanlar benim çocuğum doğduğunda hediyelerini alıp evime hayırlı olsuna geldiler. bu zamanda akrabalar bile birbirine bunun için gitmiyor.

Yani sözün özü bilmeden görmeden boş boş konuşmamak lazım...
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 15:55:40 Gönderen: DuMaN38 »

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Esariipek;574576
Arkadaşım sen  hala neye diretiyosun? Alayına karşıyım diye niye isyan ediyorsun? Kurallara okumaya karşıyım, kuralların hatırlatılmasına karşıyım, aile olmaya karşıyım... Napalım sana aile gibi olduğumuzu kanıtlamak için nüfustan vukuatlı nüfus örneği mi alalım? Adam sana hoşgeldin demiş senin konu başlığında yazdığın ama sende zerresi olmayan nezaketi göstermiş. Üstüne de zamanla sende görürsün dahil olursun demiş. Sen tutup ben aileye inanmıyorum diyosun. Ne yaparsan yap insanların AİLE gibi kutsallarına dil uzatma, alaya alma, öğrencilerine de bunu tembihle. Beğenmediysen forumu ya sev ya terket arkadaşım zorla mı turuyoruz seni? Ne kadar alttan alırsak o kadar üste çıkıyosun. Biraz nezaket göster insanlara

Ben şimdi insanların kutsallarına laf etmiş oluyorum öyle mi yani? Beylik laflarla çözüm bulamayız bence, ama şuna nolur cevap verin aynı hatayı yapan iki kişinin uyarılma tarzı aynı mı olmalı farklı mı?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;574589
Ben şimdi insanların kutsallarına laf etmiş oluyorum öyle mi yani? Beylik laflarla çözüm bulamayız bence, ama şuna nolur cevap verin aynı hatayı yapan iki kişinin uyarılma tarzı aynı mı olmalı farklı mı?

Arkadaşım 2 uyarıyı da yönetim mi yapmış sence birini [MENTION=69]mdindas[/MENTION] yapmış diyoruz hala sen neden yönetimi suçlamaya devam ediyorsun?

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;574578
Herhangi bir buluşmaya katıldınız mı? Bir buluşma için 1 gün içinde 1.000 kilometre yol yaptınız mı? Sadece forum üzerinden tanıştığınız, yüz yüze karşılaşmadığınız ve belki hiç karşılaşmayacağınız insanlar için tatil gününüzde işi gücü bırakıp bir onlar için bir şeyler yaptınız mı? Aracınız arızalandığında sadece bir telefonla uçarcasına gelen bir tanıdığınız oldu mu forum üzerinden? Hiç tanımadığınız, hiç muhabbetiniz olmayan insanların sorunları için saatlerce araştırma yaptınız mı? Ben hepsini ve daha da fazlasını gördüm. Buradan birçok üye ile sadece birkaç ay ya da birkaç mesajla oluşan dostluğum dışarıda yıllar içinde belki oluşur belki oluşmaz. Bu nedenle burası gayet de bir "aile"dir. Siz içselleştiremediyseniz bu sizin probleminizdir. Bu nedenle forumu ve üyeleri eleştirmekten ziyade kendinizi eleştirin derim.

Bu arada foruma bir amaç belirlediniz de bizim mi haberimiz yok? Ayrıca madem bu kadar rahatsızsınız her şeyden, neden halen forumdasınız onu da hiç anlayamıyorum...
Bu çok açıklayıcı oldu sayn yönetici. Teşekkür ederim henüz çok yeniyim forumda ve üyeliğimi isim soyismimle ve kendi fotoğrafımla almam bile kötüniyetli olmadığımı kanıtlar diye düşünüyorum. Amacım bir konuya dikkat çekmekti fakat ya sev ya terket, kutsallara dil uzatma gibi laflara gitti iş,dilerseniz de üyeliğimi silebilirsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;574591
Bu çok açıklayıcı oldu sayn yönetici. Teşekkür ederim henüz çok yeniyim forumda ve üyeliğimi isim soyismimle ve kendi fotoğrafımla almam bile kötüniyetli olmadığımı kanıtlar diye düşünüyorum. Amacım bir konuya dikkat çekmekti fakat ya sev ya terket, kutsallara dil uzatma gibi laflara gitti iş,dilerseniz de üyeliğimi silebilirsiniz.

Burada tartışılan iyi niyet-kötü niyet falan değil. İlla polemik mi istiyorsunuz? İstiyorsanız buyrun özelden gelin, sıkıntı neyse çözelim. Konuyu başka yöne çekmenin manası yok, hepimiz öyle ya da böyle belli seviyede kafası çalışan insanlarız.

Dikkat çekilecek bir konu da yok zaten, gereksiz yere bir konu açtınız, gereksiz gerginlik yarattınız. Kapanmış gitmiş bir konu nedeniyle sabahtan beri forumu işgal ettiniz.

"Biz", dediğim gibi bir "aile"yiz; dolayısıyla her ailenin sahip olduğu bazı reflekslere de sahibiz; haliyle siz forumu rencide edebilecek laflar söylerseniz kusura bakmayın biz de size gereken yanıtı veririz. Tartışmayı çıkaran sizsiniz, bizi suçlu çıkarma gayreti içindesiniz; beyhude...

"Ya sev ya terk et" lafından gocunacak bir şey yok; dediğim gibi forumu bu kadar ağır eleştiriyorsanız, kendinizi bu "aile"nin bir ferdi olarak görmüyorsanız burada kalmanızın anlamı yok. Yoksa kimsenin sizi durduk yere forumdan uzaklaştırdığı yok. Zaten ben sizin üyeliğinizi silmiyorum; şerefli bir insan olarak, ettiğiniz bu kadar kelamın üstüne foruma giriş yapmazsınız diye düşünüyorum...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;574592
Burada tartışılan iyi niyet-kötü niyet falan değil. İlla polemik mi istiyorsunuz? İstiyorsanız buyrun özelden gelin, sıkıntı neyse çözelim. Konuyu başka yöne çekmenin manası yok, hepimiz öyle ya da böyle belli seviyede kafası çalışan insanlarız.

Dikkat çekilecek bir konu da yok zaten, gereksiz yere bir konu açtınız, gereksiz gerginlik yarattınız. Kapanmış gitmiş bir konu nedeniyle sabahtan beri forumu işgal ettiniz.

"Biz", dediğim gibi bir "aile"yiz; dolayısıyla her ailenin sahip olduğu bazı reflekslere de sahibiz; haliyle siz forumu rencide edebilecek laflar söylerseniz kusura bakmayın biz de size gereken yanıtı veririz. Tartışmayı çıkaran sizsiniz, bizi suçlu çıkarma gayreti içindesiniz; beyhude...

"Ya sev ya terk et" lafından gocunacak bir şey yok; dediğim gibi forumu bu kadar ağır eleştiriyorsanız, kendinizi bu "aile"nin bir ferdi olarak görmüyorsanız burada kalmanızın anlamı yok. Yoksa kimsenin sizi durduk yere forumdan uzaklaştırdığı yok. Zaten ben sizin üyeliğinizi silmiyorum; şerefli bir insan olarak, ettiğiniz bu kadar kelamın üstüne foruma giriş yapmazsınız diye düşünüyorum...
peki konuyu da üyeliği de silin o zaman.

Çevrimdışı turgutktu

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yav muhammet kardeş neden konuya farklı bakıyorsun anlayamadım hayatın kuralları olduğu gibi buranında kuralları var ve uyulmak zorunda bu kadar basit kimseye zorlayap denmiyor forum kuralları şaştım valla inan yoksa münakaşa ederek mesaj sayınımı yükseltmeye çalışıyon seni gidi seni :)
BİZ BİR AİLEYİZ.......

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;574596
peki konuyu da üyeliği de silin o zaman.

Muhammet Bey konu kalıyor, kusura bakmayın. Daha önce dediğim gibi üyeliğinizi de silmiyorum, bu konuya çok takılmayın bence; zaten bundan sonra foruma girmezsiniz diye düşünüyorum bir önceki mesajımda belirttiğim gibi...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Babamın Skoda'sı vesilesiyle üye oldum foruma, şahsımın farklı marka aracı varken gittim bütün buluşmalara, ne yan gözle bakıldım ne ötede bırakıldım, aksine benim yaklaştığımdan daha fazla yaklaştı herkes bana.

Zaman geçti, forum arkadaşlarım gerçek arkadaşlığa dönüştü, ordan dostluğa ve kardeşliğe. Yeri geldi evlerine gittim misafir oldum, yeri geldi evimde misafir ettim. Herşeyden öte doyumsuz hoş muhabbetlere ortak olduk hep birlikte.

Bu duygunun tadına varabilmek için hem insanın içinde iyi niyetli hisler olmalıdır hem de bu kendince ayrı bir kültürdür. Bu hislere bu kültüre sahip olamayanlar zaten bunu anlayamazlar. Bize düşen tek şey onlara gülüp geçmek ve bu dostluğu bu kültürü her gün ilerleterek ve daha fazla insanı katarak devam etmektir :)

Edit: Şu konu bile bu forumdaki dostluğun başka bir göstergesi, ibret almak isteyen burdan alabilir ;)

Gecmis olsun Hikmet Abi
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=35143

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 17:55:45 Gönderen: schumici »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hiç yoktan ne kadar büyümüş konu. yalnız şu "şerefli bir insan olarak" cümlesi amacını aşmış.

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;574601
Muhammet Bey konu kalıyor, kusura bakmayın. Daha önce dediğim gibi üyeliğinizi de silmiyorum, bu konuya çok takılmayın bence; zaten bundan sonra foruma girmezsiniz diye düşünüyorum bir önceki mesajımda belirttiğim gibi...

Siteye girmeyeceksem yahu neden üyeliğim kalıyor anlamıyorum vallahi :)

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yav ben denilecegi ilk demisim herkesin duygularina tercuman olmusum. Herkes benim cumlelerimi degistirip degistirip kullanmis buna ne gerek vardi herkes benim msjima tesekkur etseydide populerligim artsaydi yaziklar olsun herkese atin beni bu forumdan :) :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;574619
Yav ben denilecegi ilk demisim herkesin duygularina tercuman olmusum. Herkes benim cumlelerimi degistirip degistirip kullanmis buna ne gerek vardi herkes benim msjima tesekkur etseydide populerligim artsaydi yaziklar olsun herkese atin beni bu forumdan :) :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayip ettin abi like manyagi yapalim senin mesahi :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu ne kelam etmisimde konu nereye uzandı.
Altı üstü " madde 30" yazdırdım.
 Hatta az önce fabia1 de motor tamiri konusunda bi arkadaşa tanisiyormuyuz diye nukteleyip yaptım aynı hatirlatmayi
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 18:48:13 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;574618
Siteye girmeyeceksem yahu neden üyeliğim kalıyor anlamıyorum vallahi :)

Muhammed Bey çok basit bir konuda anlaşamıyoruz. Sabahtan beri forumu ve işleyişini yerden yere vurdunuz; madem beğenmiyorsunuz bu forumu niye hala foruma giriyorsunuz? Endişelenmeyin arkanızdan laf edecek değiliz yani.