škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yedek depo nedir

ferhatt · 24 · 11197

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracım 55 lt kapasiteli.Ben depoyu tam doldurduğum zaman 55 lt almıyor mu? Ayrıyeten yedek depoda mı var? teşekkürler

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yedek depo tamamen pompacilarin safsatası.o depo genleşme deposu olarak geçmektedir.depoyu fullediginizde sıcaktan genleşen yakıt genleşme deposuna geçer.Genleşme deposu dahil dolumlar tehlikeli olabilir

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;574707
yedek depo tamamen pompacilarin safsatası.o depo genleşme deposu olarak geçmektedir.depoyu fullediginizde sıcaktan genleşen yakıt genleşme deposuna geçer.Genleşme deposu dahil dolumlar tehlikeli olabilir

o zaman ben depoyu fulle dicem oda 55 lt dolduracak o kadar öyle mi?

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde tam bilmiyorum ama 45 lt deponuz galiba aracinizin kitapçığında depo hacimleri yazar 45/10 şeklinde bir inceleyiniz

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;574709
Normalde tam bilmiyorum ama 45 lt deponuz galiba aracinizin kitapçığında depo hacimleri yazar 45/10 şeklinde bir inceleyin
yok 55 lt yazıyor

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depo 55 litre. Genleşme tankı namı diğer yedek depo hariç.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
normalde depo195 e dolarken 230 a doldu.. 10lt yedeğe de koydum dedi.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yedek depo olmadığını düşünüyordum ama Mercedes'te varmış, teknik özelliklerinde belirtilmiş, bizim araçlarda üretici bu ayrımı belirtilmediği sürece olduğunu düşünmüyorum.

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/e-class/_w212/facts_/technicaldata/models.html

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani ben aracımda yedek depo varsa ben istemedikçe o yakıt kullanılmasın orda dursun isterim.Bizim araçlarda yedek depo diye tabir edilen yeri doldurunca ilk ordaki yakıt kullanılıyor.Mantıksız geliyor bana.:)

Ayrıca 55litrelik bir deponun 55 litre alması için içinde hiç yakıt kalmaması gerek.Genelde depo hacminden 2-3litre eksik alırlar.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;574758
Yani ben aracımda yedek depo varsa ben istemedikçe o yakıt kullanılmasın orda dursun isterim.Bizim araçlarda yedek depo diye tabir edilen yeri doldurunca ilk ordaki yakıt kullanılıyor.Mantıksız geliyor bana.:)

Ayrıca 55litrelik bir deponun 55 litre alması için içinde hiç yakıt kalmaması gerek.Genelde depo hacminden 2-3litre eksik alırlar.
:syg::eyv.::syg2::syg::eyv.::syg2::syg::eyv.: :syg2:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek depo diye bir şey yok, genleşme deposu var, pompacıların uydurduğu birşey, buranında doldurulması ciddi depo hasarlarına yol açabilir.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;575110
Yedek depo diye bir şey yok, genleşme deposu var, pompacıların uydurduğu birşey, buranında doldurulması ciddi depo hasarlarına yol açabilir.

Olan marka varmış, önceki sayfada örneğini vermiştim, üretici belirtmediği müddetce size katılıyorum, kusuratı tamamlamak haricinde yakıt qlmıyorum.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia A5 kasada yedek depo var. Kullanım kılavuzunda buna yer verilmiş.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek depo denen olay ayrı bir depo olmayıp, yakıt ışığının yandıktan sonra bitime kadar olan kısımdır. Yani 55 Lt. bir depo için bitime 8-10 Lt kala ışık yanar. Kalan yakıt 100-150 Km yapabilir. Bundan sonrası için ısrarla yedek deyip duranlar yanlarında 3-5 Lt lik bidonda yedek varsa ancak onu kullanabilirler..:wax2:

Depoyu sonuna kadar kullanmak, yakıtın bitip yolda kalmanın yanında biriken pisliklerin ve suyun yakıt sistemine geçmesi yönünden her zaman risktir!