škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Distribütör

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nates

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar favorit 93 model arabada Distribütör yanındaki çıkıntı da hortum çıkışı var ama ucunda hortum yok.bunun görevi nedir. Takarsak nereye takılması lazım.
Ayrıca hafif rampada gaza yüklenip debriyaj dan ayağı çekmeme rağmen araba yurumedi gaz kesip verince kalktı  
Sebebi baskının bitik olması mıdır.
Motor yağı katkısı katmakla ilgili ne düşünüyorsunuz fayda zarar tecrübe si olan var mı.Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.
Kalorifer içeri sıcak üflüyor. Yazın suyu düz bağlantı ile kalorifer e  girmeden  bağlantı yapsak zararı olur mu
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2016, 18:51:48 Gönderen: nates »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nates;574881
Selamlar favorit 93 model arabada Distribütör yanındaki çıkıntı da hortum çıkışı var ama ucunda hortum yok.bunun görevi nedir. Takarsak nereye takılması lazım.
Avans otomatiği vakum hortumudur o. Artan motor devirlerinde ateşlemeye avans verir. FAvorit motorunda olmazsa olmazdır.
Ayrıca hafif rampada gaza yüklenip debriyaj dan ayağı çekmeme rağmen araba yurumedi gaz kesip verince kalktı  
Sebebi baskının bitik olması mıdır.
Sebebi baskı-balata olabileceği gibi, yukarıdaki avans otomatiği vakum hortumu da olabilir.
Motor yağı katkısı katmakla ilgili ne düşünüyorsunuz fayda zarar tecrübe si olan var mı.Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.
Kaliteli olanlarla bir zararı olmaz ancak çok büyük de bir fayda beklemeyin. Ben Engine Restorer kattığımda epey faydasını görmüştüm o kadar.
Kalorifer içeri sıcak üflüyor. Yazın suyu düz bağlantı ile kalorifer e  girmeden  bağlantı yapsak zararı olur mu
Kaloriferi içeriden maviye aldığınızda zaten su kalorifer radyatörüne girmeden dolaşacaktır. Eğer içerideki kumanda çalışmıyorsa, kaputu açıp kalorifer girişindeki musluğu elle kapatabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!