škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octaviadan sonra hangi araci satin alirsiniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;574955
Beklediğim cevaplar bunlar.anlaşılan o ki kimse octaviadan sonra alman markalarının üst sınıfları veya muadillerini tercih ediyor.kimse diğer markaların üst sınıflarını dahi düşünmüyor.demek ki octavia sınıfında en iyisi ve diğer markaların d sınıfına yakın veya en az onlar kadar kaliteli ve konforlu..yanılıyormuyum

Yanılıyorsunuz. Octavia o kadar da iyi bir araç değil. Siz üst sınıf alacağınızı söylediğiniz için millet bmw, mercedes ve superb diyor. Siz octavia ile aynı segmentte rakip araç deseniz başka araçlar söylenir mutlaka.
Hem başka marka araç sahibi aracından memnunsa skoda forumunda ne işi olabilir. Sizce toyota marka araç sahibi(aracından memnunsa) skoda forumunu takip eder mi? ben vw marka aracım varken bile(aracımdan memnunken) vw forumuna hiç bakmadım. Biraz mantıklı olun.

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;574985
Yanılıyorsunuz. Octavia o kadar da iyi bir araç değil. Siz üst sınıf alacağınızı söylediğiniz için millet bmw, mercedes ve superb diyor. Siz octavia ile aynı segmentte rakip araç deseniz başka araçlar söylenir mutlaka.
Hem başka marka araç sahibi aracından memnunsa skoda forumunda ne işi olabilir. Sizce toyota marka araç sahibi(aracından memnunsa) skoda forumunu takip eder mi? ben vw marka aracım varken bile(aracımdan memnunken) vw forumuna hiç bakmadım. Biraz mantıklı olun.

Bence siz yanılıyorsunuz arkadaş üst sınıfı kastettiği için ben de superb veya 5.20 şeklinde yorum yazdım.
Düşük segmentten Honda Jazz , arkasından sırasıya aynı sınıfın araçları olan Focus, Corolla, Astra ve son olarak Civic (2014) kullandıktan sonra çevremdeki arkadaşların Octavialarına hayran kalarak 10 gün önce Octavia aldım. Eğer soru aynı segment olarak sorulsaydı ben henüz yeni Octavia kullanıcıyım belki ama cevabım yeni octavia olur.
İkinci olarak aracımdan memnun olsam da olmasam da genellikle tüm motorlu taşıt forumlarına üyeyim bazılarında aktif olarak da katılmaktayım. Hatta Octavia almadan önce bu siteye üye oldum ve üye olurken kullandığım aracı Honda olarak seçmiştim Octavia aldıktan sonra profilimde değiştirdim.Yani bir kişinin kullandığı araç dışındaki markaların forumlarına üye olması mantıksız değil arkadaşa haksızlık etmişsiniz

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de bircok markanin forumuna uyeligim var

Ayrica octi sinifinda bir arac alacak olsam onceliklerim degismedigi icin yine Octi yi tercih ederdim.

Tercih olarak ust sinif yazmamin nedeni C ve C+ dan sonra D sinifina gecmek istememdendir

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski bir avensis kullanıcısıyım ve  açıkcası Toyota'ya dönmeyi hiç düşünmüyorum. Yeni araba alacak olsam günde 100 km yıl yapan birisi olarak gene Octavia tercih ederim. 100 milyar lira Octavia ya veren kendini biraz daha zorlayıp bmw de alabilir.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;575013
Eski bir avensis kullanıcısıyım ve  açıkcası Toyota'ya dönmeyi hiç düşünmüyorum. Yeni araba alacak olsam günde 100 km yıl yapan birisi olarak gene Octavia tercih ederim. 100 milyar lira Octavia ya veren kendini biraz daha zorlayıp bmw de alabilir.

Şu an Avensis kullanıcısıyım ve Octavia'ya geçme niyetim var. Daha önce Avensis'in hangi modelini kullanıyordunuz?

Avensiste daha iyiydi dediğiniz veya eksikliğini hissettiğiniz özellikler varsa, nelerdir?
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 23:41:04 Gönderen: mahony »

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acikcasi benim hic aklimda yoktu octavia almak  skoda rapid en fazla seat leon bakiyordum showroom kardesim gidip octaviya ya bakinca hatta kizdim alamayiz pahali bizi asar diye simdi octavia mevcut ... acikcasi dsg sikinti cikmaz isd gelecekte superb.istiyoeum yeni kasa .... bunu disinda octavianan tabiki eksileri var ama kendi segmentinde araclara bakinca siklet farki oldugunu octaviananin araba digerlerini arabacik oldugunu goruyorim ...

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
A5 octavia kullanıcısı olarak bir sonraki arabam kesinlikle A7 octavia olmaz. A5 kasanın koltukları ön ve arka daha rahat, A7 de o konforu bulamadım, hele arka koltuklar. Bir senelik A7 den gelen trim sesi, 2006 A5 den gelen trim sesinden daha fazla. Rüzgar sesi aynı değişen bir şey yok. DSG şanzıman ile TSI motor müthiş.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;574962
Soyle ki eger japonlar adam gibi motor ve donanim secenekleri getirselerdi asagida verecegim tercih listesine kesinlikle Mazda 6 girerdi. Ama japonlarin distribitorleri o kdr kotu ki resmen satis yapmak istemiyorlar.

Uzatmayalim benim icin tercihler sunlar olurdu:

Passat B8 Highline veya Yeni cikacak Passat CC
Yeni cikacak Opel Insignia
Audi A6
Bmw F30 3.16

Bmw 5.25 xd

Ama gel gor ku su anki ekonomiik durumda doviz vs bu kadar artmis araba fiyatlari gereksiz ucmus iken, makyajli octavia yi Full donanim alabilirsem kendimi sansli sayarim :)

Para olsa Mazda 6 ya ben de yanığım da aynen o motor ve şanzumanla maalesef. Oldum olası Mercedes GLK yi çok beğenmişimdir ama yeni Superb tüm tercihlerimi alt üst etti.

Sonuç: mevcut durum ve bütçede alacağım araç yine, yeniden Octavia olur; kıskananlar çatlasın :)
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2016, 11:06:45 Gönderen: Ozan SARAÇ »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;574978
Kesnlikle yeni kasa kia sportage GT-Line prestige alırım tam bi fiyat performans aracı eğer octiyi değiştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka inceleyin

Fiyatından ve yakıtından haberiniz yok sanırım [emoji23] 135 bin lira fiyatı var o sportageın. Sadece soğutmalı koltuklar ve ekektrikli bagaj eksiği bulunan tucson 117 bin. Bunun dışında bahsettiğiniz aracın ortalama tüketimi ankara gibi trafiği rahat yerde 12-13 lt arası bu değer kısa mesafelerde 15 ltleri buluyor[emoji23] ve evet tucson sahibiyim[emoji23]

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahony;575066
Şu an Avensis kullanıcısıyım ve Octavia'ya geçme niyetim var. Daha önce Avensis'in hangi modelini kullanıyordunuz?

Avensiste daha iyiydi dediğiniz veya eksikliğini hissettiğiniz özellikler varsa, nelerdir?

Kullandığım avensis 2007 model ve boş bir avensis ti.
Ama süspansiyon olarak pek bir fark görmedim sadece avensis in süspansiyonu biraz daha yumuşaktı. Genişlik konfor olarak birisi d birisi c segmentine göre bit fark yok hatta eşime göre Octavia daha geniş. Bagaj olarak kesinlikle çok daha büyük. Performans olarak eski aracım dizel olmadığı için bir yorum yapamıyorum ama avensisi benzinli kullandığımdan dolayı yakıt oranım yarı yarıya düştü. Ekstradan yeni avensisi ne tip olarak ne de performans olarak beğendim.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben bir sonraki aracımı SUV almak istiyorum. Hanım özellikle tiguan istiyor.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle