škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.0 TSİ 115 PS İngiltere'de Satışa Sunulmuş.

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tatmin ediyordu türkiyeye 1 motor gelince çok tercih edileceğini sanmıyorum

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Adamlara 1.2 tsiyi anlatana kadar anamız ağladı.şimdide 1.0 tsi yi nasıl anlatacaz.şimdi soracak motor hacmi kaç diyecek bizde bir diyecez,daha gerisini düşünemiyorum

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;579780
Bu motor 1.2 tsi ile aynı vergi dilimine giriyorsa üretilmesindeki amacı anlamadım.Bu motora kendini yoracaklarına 1.2 tsinin beygir,torkunun arttır ve motorun eğer sorunları varsa onları gider.al sana mis gibi motor.hem performaslı hemde kusursuz motor olur.toyota 10 yıldır aynı motorla yola devam ediyor.sonra diyorlarki niye toyota sağlam motor yapıyor.

CC vergi alınan sistem bizde mevcut, o motorları bizim için tasarlayıp üretmiyorlar, üretilen motorlar içinde bize en uygun olanını seçip, bize satıyorlar.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;579814
CC vergi alınan sistem bizde mevcut, o motorları bizim için tasarlayıp üretmiyorlar, üretilen motorlar içinde bize en uygun olanını seçip, bize satıyorlar.

Avrupada vergi emisyona göre alınıyor.1.2 tsi ile fazla fark olacagını sanmıyorum

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;579766
Madem bilginiz yok, Keşke bir de her aklımıza geleni yazmasak....

Sevgili Engin E.,

Forum sunucusu üzerinde -matrix misali- benliğini bulmuş biri değilim. Gerçek bir hayatım, işim gücüm, dertlerim var. Saat mefhumu gözetmeksizin online takılıp ona buna laf sokamam. Ne o kadar boş vaktim ne de boşa harcayacak enerjim var. Ergenliği geçeli de çok oldu, bir şey ispatlama derdinde değilim.

O yüzden, ahaliyi de rahatsız etmemek adına konuyu uzatmıyorum. Arzu edersen kendi kendine takılabilirsin, cevap vermeyeceğim.

Selametle,

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çek cumhuriyeti fiyatları:

Octavia Active 1.0 TSI 85 kW(115hp) 6Man - 395 900 Kč - 48110TL
Octavia Active 1.2 TSI 63 kW (90hp) 5Man - 354 900 Kč - 43127TL
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 16:28:32 Gönderen: bluevelvet »

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;579868
Çek cumhuriyeti fiyatları:

Octavia Active 1.0 TSI 85 kW(115hp) 6Man - 395 900 Kč - 48110TL
Octavia Active 1.2 TSI 63 kW (90hp) 5Man - 354 900 Kč - 43127TL

1.2 tsi 110 bg çek cumhuriyetinde satılmıyormu?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;579833
Sevgili Engin E.,

Forum sunucusu üzerinde -matrix misali- benliğini bulmuş biri değilim. Gerçek bir hayatım, işim gücüm, dertlerim var. Saat mefhumu gözetmeksizin online takılıp ona buna laf sokamam. Ne o kadar boş vaktim ne de boşa harcayacak enerjim var. Ergenliği geçeli de çok oldu, bir şey ispatlama derdinde değilim.

O yüzden, ahaliyi de rahatsız etmemek adına konuyu uzatmıyorum. Arzu edersen kendi kendine takılabilirsin, cevap vermeyeceğim.

Selametle,

Ne cevap vereceksin ki?
Kafadan kurguları ''bilgi'' diye yazıyorsun,
''yanlış'' deyince doğrusunu istiyorsun,
doğrusunu yazınca da bozuluyorsun...
Yanlışına ''doğru'' desem sorun çıkmazdı heralde?

Senin de gerçek hayatın, işin, gücün olduğunu düşünememişim, pardon...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;579874
1.2 tsi 110 bg çek cumhuriyetinde satılmıyormu?

Octide 1.2 110 motor yok. 1.4 150hp, 1.8 180hp diye devam ediyor.
1.2 110hp ise fabia, rapid ve yetide var.
Konfigüratörden bakabilirsiniz.
http://cc-cloud.skoda-auto.com/cze/cze/cs-cz

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;579801
Adamlara 1.2 tsiyi anlatana kadar anamız ağladı.şimdide 1.0 tsi yi nasıl anlatacaz.şimdi soracak motor hacmi kaç diyecek bizde bir diyecez,daha gerisini düşünemiyorum

Hiç uğraşmaya gerek yok bizimkinde elektrik süpürge motoru var de geç daha burda 3 silindirin kötü olmadığını anlatamıyoruz insanlara.1.2-1.0 farkını anlatmak daha zor olacaktır :)

Çevrimdışı airdriver

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ayder7955

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birkaç gün önce octavia 1.0 ambition modelini aldım. Daha önce 2006 octavia ambiant kullanıyordum. En önemli konu olan motor beni çok şaşırttı. Mükemmel güçlü ve hızlı. Ayrıca sessiz.Kesinlikle motor konusuna kafanızı takmayın. yokuş yukarı 180 yaptım ama araç yerden kesiliyor yani savurma ihtimali var. Zaten deneme amaçlı bu hıza çıktım sakin kullanıcı sayılırım. Araç içini, bagajını dış görüntüsünü anlatmaya gerek yok. Gelelim eksi yönlerine. 120 km geçilince rüzgar sesi geliyor - araç yüksek hızda savurabilir yerden kesildiğini hissediyorsunuz. virajlarda savurabilir - Skoda maalesef ucuz politika izlemiş. Aracın arka kısmında hoparlör yok üç kuruşluk hesaplama yapılmış ayrıca park sensörü de yok.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayder7955;608567
Birkaç gün önce octavia 1.0 ambition modelini aldım. Daha önce 2006 octavia ambiant kullanıyordum. En önemli konu olan motor beni çok şaşırttı. Mükemmel güçlü ve hızlı. Ayrıca sessiz.Kesinlikle motor konusuna kafanızı takmayın. yokuş yukarı 180 yaptım ama araç yerden kesiliyor yani savurma ihtimali var. Zaten deneme amaçlı bu hıza çıktım sakin kullanıcı sayılırım. Araç içini, bagajını dış görüntüsünü anlatmaya gerek yok. Gelelim eksi yönlerine. 120 km geçilince rüzgar sesi geliyor - araç yüksek hızda savurabilir yerden kesildiğini hissediyorsunuz. virajlarda savurabilir - Skoda maalesef ucuz politika izlemiş. Aracın arka kısmında hoparlör yok üç kuruşluk hesaplama yapılmış ayrıca park sensörü de yok.

Hava rüzgarlı olsa 80 kmde ses gelmeye başlıyor

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun öncelikle Allah kaza bela vermesin.

Eski kasalarda da ambition donanımlarda malesef sis farı,çelik jant,bolero ekran,hız sabitleyici,arka hoparlör ve arka park sensörü yoktu demek ki bunda da aynı politikayı izlediler. O.Ptimal ile arasındaki fiyat farkı ne istediler bilmiyorum ama keşke onu alsaymışınız çünkü sonradan taktırdığınız da maliyeti nerdeyse 2 katı oluyor.

Ben 2016 mayıs ayında aldığımda 4500 tl fark vardı şimdi 9000 tl olmuş liste fiyatında gözüken.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2017, 10:58:35 Gönderen: skaymaz »

Çevrimdışı ayder7955

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 8-9 bin TL lik bir fark vardı. Açıkçası saydığınız özelliklerden benim için önemli olan park sensörü ve hoparlördü. Park sensörünü takdırdım. Müzik dinlemeyi seven biri olarak sesin önden gelmesi biraz sinir bozucu. Ama bunlar için bu kadar fiyat farkı ödemek mantıklı değil. İlerde Hoparlör taktırmayı düşünüyorum. Ankara'da bu işi iyi yapan bir yer varsa tavsiye alabilirim.