škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

açılmamak için direnen LG LCD TV yi tamir ettim.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
standby ve ilk açılım konumunda açınca çıt çıt çıt edip açılmayan başlarda 3-5 saniye geciken ancak daha sonra 8-10 ve 15 saniyelere uzayan açılma sürecindeki tv yi biraz internette sebeplerini araştırınca besleme devresindeki şişen ve özelliğini yitiren kondastörlerin neden olduğunu öğrendim. biraz el yatkınlığı biraz cesaret ile
1. tv nin arka kapağını bi sürü vida vardı açtım.
2. devre kartları üzerinde bulunan metal kapaklarıda açtım.
3. bir adet sol tarafta besleme devresi bir adet ana kart önümdeydi.
4. en çok şişen 3 parçayı işaretledim.
5. kabaca kağıda parça yerlerini çizdim ve parça değerlerini tespit ederk kağıda işledim.
6. parça satan elektronikçiye gidip toplam 14 tane kondastörü 8 tl civarı bişeye aldım. v değerlerini tam bulamadığımdan bi üstünü aldım.
7. açmışken hepsini değiştim sırasıyla.
8. gerisin geriye devreyi kapakları topladım. verdim elektriği.
9. kendime 55 inç 147 ekran akıllı tv aldığımdan kaynanaya verdim tv.yi senelerdir tüplüden sonra bayram etti , bi dünyada dua etti.

solda besleme devresi sağda ana kart.
bitmiş halini çekmemişim ama canavar gibi oldu şak kadanak açılıyo.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısı bende de olmuştu geçen sene. Kendime de güvenirim böyle konularda. Açtım içini, şişen kondansatör, yanan devre elemanı vs. hiçbir şey yoktu. Tanıdığım iyi bir elektronikçiye götürdüm mecbur, devre kartı değişecek dedi. 450 tl bayıldım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim eline saglik.

Cesaretin nedeni tv yi gaynanaya vermis olman olabilir mi biraz :) bozulursa gaynana tv siz kalir, calisirsa aslan damat olur hesabi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay Samsung ve LG lerde yaygın oluyor Mehmet Bey. Benim başıma daha farklı bir olay geldi. Birgün evde epey bir çoluk çocuk varken kızım geldi, "baba televizyon açılmıyor" dedi.

Baktım kablolar sağlam. İnternette şişen kondastörlerle ilgili bir yazı buldum. Başladım TV yi parçalarına ayırmaya. Ama tv nin içi sapasağlam duruyordu. Yapacak birşey yok dedim servis çağırayım.

Servis geldi 5 sn içinde tv çalıştı aldı 50 TL yi. Diyeceksiniz ki nasıl oldu bu iş? Benim Tv modeli LG 42SL9000. TV nin ortasında tam da tv yi tutan ayakla ekran arasında daracık bir yerde 1-0 şalteri varmış. 7 yıldır kullandığım tv de o zula yerdeki şalteri hiç görmedim. Eve misafirliğe gelen çocuklarda tv yi açmak için sağını solunu kurcalarken o küçücük elleriyle şalteri "0" konumuna getirmişler. :):)

Neyse adamlar yine de tv yi alıp, orası burası değişti diye 400-500 TL alabilirlerdi. Bu da unutamadığım bir anımdır. Sİz yazınca aklıma geldi.

Bu arada bende çok kaliteli bir akım korumalı priz var. Beylikdüzü civarında sıkça elektrik kesilmesine rağmen hiçbir sorun yaşamadım. Bu tip pahalı tv leri olan kullanıcıların kaliteli bir priz kullanmasını tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2016, 09:09:22 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Helal olsun. Kaynana duasi annenin duasindan eftaldir benim gozumde. Seni sevmeyen birinin duasini almak zordur çünkü.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;575641
Abicim eline saglik.

Cesaretin nedeni tv yi gaynanaya vermis olman olabilir mi biraz :) bozulursa gaynana tv siz kalir, calisirsa aslan damat olur hesabi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

yok beya.
tv yi vercemize söz verdik zaten. bari bozuk vermeyelim dedik. tv zaten çalışıyo sadece çıt çıt edenede al bedeni bedene türküsünü fazla söylüyodu.

Alıntı yapılan: mustklc;575652
Helal olsun. Kaynana duasi annenin duasindan eftaldir benim gozumde. Seni sevmeyen birinin duasini almak zordur çünkü.

kaynanam bayılır bana. diğerleri hayırsız çıkınca.

kondanstörlerin sadece 3 tanesi az şişmişti ben hazır açmışken 14 ünü birden değiştirdim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;575652

Kaynanayi yasan bilir sosyal mesajli iletiler bunlar [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ddş;575676
kaynanayi yasan bilir sosyal mesajli iletiler bunlar [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

dediğiniz duayi gelinin kaynanasi yaparsa.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;575674
kaynanam bayılır bana. diğerleri hayırsız çıkınca.

Valla ben de ailedeki ilk ve tek damat olunca, kaynana bütün numaralarını bende denedi. adyuket çekti resmen.  :D

benden sonraki ile ne yapar bilemiyorum. tüm enerjisini bende attı kadın.

Alıntı yapılan: DDŞ;575676
Kaynanayi yasan bilir sosyal mesajli iletiler bunlar [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Benigören iki arkadaş da evlilikden soğudu. Biri 40 yaşına geldi hala bekar gezer,  öteki de  derin korkular içinde. kamu spotu gibiyim: EVLENMEYİN!
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2016, 13:08:55 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet bey bende 3 yılı geçti anca samsung no frost dolap almıştım 1 yıl önce yenisiyle değişti değişen dolapda bu defa en üst rafa su birikiyor.terleme var.birazdan servis gelecek ne olabilr bilmiyorum ama samsung dolap aldıktan sonra bulaşık makinesi aldım sorun yok şimdilik ama onunda bir parçası değişti garanti kapsamında.bir daha samsung mu Allah muhafaza!
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;575736
Mehmet bey bende 3 yılı geçti anca samsung no frost dolap almıştım 1 yıl önce yenisiyle değişti değişen dolapda bu defa en üst rafa su birikiyor.terleme var.birazdan servis gelecek ne olabilr bilmiyorum ama samsung dolap aldıktan sonra bulaşık makinesi aldım sorun yok şimdilik ama onunda bir parçası değişti garanti kapsamında.bir daha samsung mu Allah muhafaza!

en üst raf dediğiniz soğutucu bölmenin en üst rafı değilmi.
büyük ihtimal ile no frost yani buz yapmamayı sağlayan rezistanslar arızalı. gereğinden fazla ısınıyorlardır. diğer bi ihtimalde dolap hava alıyordur contalardan vaya başka bi yerden. servis baksın bakalım.

2 ay önce beko dolabı kapağını tam kapatmamısız. akşama kadar 1-2 parmak açık kalmış. tabi iç sirkülasyon motoru ve eveparatör tam buz kalplanmış. iç döşemenin o bölümünü söktüm biraz saç kurutma çalıştırdım. ısı ayarını yükselttim falan düzelmedi . 2 gün kapı açık bekletmem konusunu öğrendim. dedim sonra servis çağırayım akşam kaynanadan yemekten döndük bi baktım dolap normale dönmüş.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;575754
en üst raf dediğiniz soğutucu bölmenin en üst rafı değilmi.
büyük ihtimal ile no frost yani buz yapmamayı sağlayan rezistanslar arızalı. gereğinden fazla ısınıyorlardır. diğer bi ihtimalde dolap hava alıyordur contalardan vaya başka bi yerden. servis baksın bakalım.

2 ay önce beko dolabı kapağını tam kapatmamısız. akşama kadar 1-2 parmak açık kalmış. tabi iç sirkülasyon motoru ve eveparatör tam buz kalplanmış. iç döşemenin o bölümünü söktüm biraz saç kurutma çalıştırdım. ısı ayarını yükselttim falan düzelmedi . 2 gün kapı açık bekletmem konusunu öğrendim. dedim sonra servis çağırayım akşam kaynanadan yemekten döndük bi baktım dolap normale dönmüş.
et konan a ki motorun olduğu yer değil alt kapıyı açtığımızda ki üst raf.servis elemanı geldi baktı arka tarafta ki kapağı söktü tahliye borusu varmış onun tıkandığını söyledi ve temizledi.şimdi dolabı haliyle boşalttık buzlar erisin de aksın diye.yarın fişi takıp çalıştır dedi.bekleyeceğiz yarını.ama samsung beyaz eşya düşünmem artık.ikinci dolap aynı arıza:mad::( samsung almayın derim.elektronik eşya konusunda bilemem.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ