škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin tercihi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Umarım sizlere çok komik gelmez ancak bir konuda bilgi almak istiyorum. Ben 10 senedir dizel araç kullanıyorum. Haftaya yeni aldığım araç gelecek. Araç benzinli. Ama ben hangi benzin alınır bilmiyorum. Daha doğrusu ne denir tam bilmiyorum. Bir zamanlar :dede: süper ve normal diye ikiye ayrılıyordu ama şu an tek sanırım. Bazı markalarda nitro+ gibi ibareler var. Bunlar eskinin süperi yanlışım yoksa.

Ben şimdi petrole gidince ne diyeceğim adama :D Süper benzin fulle falan desem adam ne diyor bu diye sövmesin :kiki:

Babama sordum o da bende bilmiyorum oğlum öğreniriz dedi şu an ailecek endişeliyiz :gaz: araba gelene kadar öğrenmem lazım :clap:

Farklı benzin türleri arasındaki farkları tecrübelerinizle paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıldır benzinli araç kullanıyorum shellden alışveriş yaparım hiç aklıma gelmemişti valla doldur diyorum dolduruyordu adam :)
bildiğim kadarıyla artık öyle bir ayrım yok
aşağıdaki linkten öyle bir mantık yürüttüm
http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/fuels/fuel-pricing.html

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;575706
2 yıldır benzinli araç kullanıyorum shellden alışveriş yaparım hiç aklıma gelmemişti valla doldur diyorum dolduruyordu adam :)
bildiğim kadarıyla artık öyle bir ayrım yok
aşağıdaki linkten öyle bir mantık yürüttüm
http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/fuels/fuel-pricing.html

Sağolun hocam. Mesela verdiğiniz linkte Shell Fuel Save ve Shell V-Power Nitro+ olmak üzere iki tür var. Litrede 2 kuruş fark gözüküyor :)

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bugüne kadar doldur deypte nitrosuz verdiğini hatırlamam yani hep nitrolu veriyor :)
95 oktan hepsi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bp'den alın zaten %3 yakıt kazanıyorsunuz, hem kaliteli hem de piyasada ucuz satan istasyonlarla aynı fiyata almış olursunuz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitapçığında ne önerilmişse onu kullanın!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrkaragoz;575707
Sağolun hocam. Mesela verdiğiniz linkte Shell Fuel Save ve Shell V-Power Nitro+ olmak üzere iki tür var. Litrede 2 kuruş fark gözüküyor :)

Shell'in pazarlamasına göre "Fuel Save" yakıt ekonomisi odaklı, "Nitro" ise performans odaklı bir yakıt. Shell'den alırken Nitro tercih ederdim.

Şu an Teb Total Kart'a anında %5 indirim verdiği için Total'den alıyorum yakıtı; yine katkılı olan yakıtı, yani Excelium'u tercih ediyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...