škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia klima problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mteke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;

2001 model Fabia aracımın kliması ile başım dertte. Elektrikçilere götürdüm olmadı. Yetkili servise götürdüm sistemde herhangi bir arızanın olmadığını klima kontrol ünitesinde sorun olabileceğini söylediler. Yani bastığımız AC tuşunda. Parça ellerinde olmadığı için test edemediler. Parça 900 TL civarı eğer alırız ve arıza ondan değilse iade şansımız yok.

Forumlarda araştırırken bu problemin araç beynindeki kodlama hatasından olabileceğini, daha önce aynı sorunu yaşayanların yeni kodlama ile sıkıntıyı çözdüklerini okudum. Aracı bilgisayara bağlayınca "Motor Kontrol Ünitesi Yanlış Kodlanmış Static"  uyarısı çıkıyor. Fakat servis bunun klima ile ilgili olmadığını söyledi. Yeni kodlama yaparsak boşuna paranı alırız ayrıca bir sorun çıkarsa mes'uliyet kabul etmeyiz dediler. Sizce sorun bu hatadan kaynaklanıyor olabilir mi? Klimanın motor kontrol ünitesi yani beyin ile alakası var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun nedir tam olarak ? Kusura bakmayın anlayamadım sınav haftası kafa kazan

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldiniz:)

Klimanız daha önce çalışıyor muydu?
Klima kontrol ünitesi(kkü), fanın 1.veya 2. devrede çalışmasına karar veren elektronik bir devre.
öyle 900TL edecek bir hali yok..
öncelikle klima gaz filtresine bir baktırın, uzun süre kullanılmayınca tıkanmış olabilir.
Sonra, kkü yü söktürüp elektronik devre tamiri yapan iyi bir (elektronikçiye)ustaya (TV, Teyp, ev klima tamircisi vb.) gösterin.
küçük bir diyot vb. bir parça arıza yapmış olabilir..

Çevrimdışı mteke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun çözüldü arkadaşlar. Bahsettiğim gibi motor kontrol ünitesinin hatalı kodlanmasından kaynaklanıyormuş. İşi bilen bir usta 15 dakikada halletti. Adanada Çakmak Elektronik arızayı giderdi. Motor beyni yeniden kodlandı klima çalışmaya başladı.

Çevrimdışı karakartal0664

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu bende yaşıyorum kompresor değişecek dediler oda maliyetli olduğu için yaptırmadım. ankarada bu konu için yardımcı olacak bir yer varmı tavsiye üzerine gitsek.
tşkler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
buluşmaya gelin akşam. bi baksınlar vagcomla

Çevrimdışı cmgngr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde klima ac basılmasa bile çalışıyor fan çalıştırıyorum buz gibi üflüyor sizce neden olabilir?

Sent from my iPhone using Tapatalk