škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Makyajlı octavianın süspansiyonlarının değişmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
S.a
Tam tarihi belli olmasada octavialar 2017 yılında makyajlanacak.Büyük ihtimalle süspansiyonlarda elden geçer diye düşünüyorum.Eğer aracın boyutları değişmese,süspansiyon sistemi bizim araçlara uyumlu olsa kendi araçlarınızın süspansiyon sistemini makyajlı octavının süspansiyon sistemi ile değiştirirmisiniz?

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı omerbay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omerbay;577325
Süspansiyon yerine aracı değiştirmeyi tercih ederim ☺

Mantıklı ama piyasaya çıktığında satış fiyatı ne olur önemli olan bu.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yürüyen aksamın değişeceğine pek ihtimal vermiyorum, MQB platformunda üretilemeye devam eder muhtemelen. Arka süspansiyonlar bağımsız olmadığı sürece Octavia almayı düşünmüyorum tekrar.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mqb uzun sure kullanilacak bir platform. Bu nedenle de uruyen aksam degismez. Ha belki kullanilan yay ve amortisor markalari degisebilir. Ki bu degisikligi yapmak icin makyajli kasa beklemeye gerek yok. Piyasa ds bircok bilindik ve kaliteli amortisor ve yay var. Alip takabilirsiniz.

Yeni kasada bu bilesenler degisse bile arka torsiyon oldugu icin suspansiyon karakteri cok degismeyecektir

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlara katılıyorum. MQB platformu bu şekilde devam eder gibi gözüküyor. Arka süspansiyonun torsiyon çubuktan bağımsıza geçeceğine ihtimal vermiyorum aksi halde bağımsız araçlarla arasındaki fark en azından konfor açısından ortadan kalkacaktır. Gönül isterki bağımsız olsun ama doğal olarak pazarlama stratejisi gereği bağımsız istiyorsan X kadar fazladan fiyatı gözden çıkarıp Y aracını alacaksın mantığında hareket ediyorlar. Aslında araç satışında biraz daha fazla fiyat verip airmatic (superb de var galiba opsiyon olarak emin değilim) tarzında birşey yapabilirler.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;577311
S.a
Tam tarihi belli olmasada octavialar 2017 yılında makyajlanacak.Büyük ihtimalle süspansiyonlarda elden geçer diye düşünüyorum.Eğer aracın boyutları değişmese,süspansiyon sistemi bizim araçlara uyumlu olsa kendi araçlarınızın süspansiyon sistemini makyajlı octavının süspansiyon sistemi ile değiştirirmisiniz?

Bağımsız süspansiyon üretimde olan bir şey, şu anda da yaptırabilirsiniz ama fiyat bir kaç bin TL olur tabi. Ben aracı alırken 1.800,-TL gibi bir fark istemişlerdi keşke o şekilde sipariş etseydiniz..

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;577451
Bağımsız süspansiyon üretimde olan bir şey, şu anda da yaptırabilirsiniz ama fiyat bir kaç bin TL olur tabi. Ben aracı alırken 1.800,-TL gibi bir fark istemişlerdi keşke o şekilde sipariş etseydiniz..

Sonradan taktırabilirmiyiz.fiyat sanırım yüksek olur sonradan yaptırmak.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim TR'de satılan versiyonlar içinde sadece RS'lerde arka süspansiyonlar bağımsız. Opsiyonel olarak sunulduğunu da hiç duymadım şimdiye kadar.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;577458
Benim bildiğim TR'de satılan versiyonlar içinde sadece RS'lerde arka süspansiyonlar bağımsız. Opsiyonel olarak sunulduğunu da hiç duymadım şimdiye kadar.

1.8 TSI ler de bağımsız oluyor. Opsiyon olduğunu da Efe'deki Fatih söylemişti..

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;577471
1.8 TSI ler de bağımsız oluyor. Opsiyon olduğunu da Efe'deki Fatih söylemişti..

Combilerde ve 4*4'lerdede bağımsız

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf 7 de MQB de üretiliyor ama benzinliler bağımsızken dizeller torsiyonlu, aynı durum oktaviada olabilir ama maliyet meselesi.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Golftede torsiyon çubuk var ama yol tutuş çok iyi.golfte mqb platformu kullanıyor

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bağımsız olunca ve olmayınca ne oluyor ki. Benim aracım da durum ne nasıl anlarım peki ?