škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Makyajlı octavianın süspansiyonlarının değişmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 A7 TDI ların hepsi torsiyon çubuktur. 2.0TDI ise bağımsız.

Aradaki fark ise basitçe şu:

Bağımsız da arka iki teker de yol koşullarına göre bağımsız hareket eder bu da yola daha iyi tutunma sağlar.

Torsiyonda ise arka iki teker birbirine bağlıdır. Bu durumda yol tutuş için birinin hareketi diğerini de etkiler. Sonuç olarak yol tutuşu daha zayıftır.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selam,
Octavia Makyaj meselesi var son dönemde forumda; arkadaşlar Octavia'da kasa makyajı 2018 yılı 3 çeyrekden önce gelmez,motor revizyon ve donanım makyajı malum 2015 de geldi,hoş gelen de esasen A7 kasa ilk üretime girdiğinde sunulması planlanan motor idi lakin volkswagen elinde kalan euro 5 motor stoğu eriyene kadar 2013 den 2015'e kadar bu motorlarla üretti A7 leri stok tükenincede 2015 den itibaren euro 6 motorlar kullanılmaya başlandı.Bütün otomotiv üreticileri 5 yıldan evvel araçlarında köklü değişiklik ve makyaj yapmazlar a7 ler için bu süre anca 2018 yılı 3 çeyreğinden evvel değildir.
Bu nedenle şahsi kanaatim odur ki 2 yıldan evvel köklü bir değişikliğe gidilmiş bir makyaj beklemeyin octavia için.
Herkese esenlikler vede şimdiden hayırlı ramazanlar dilerim.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;577987
Herkese selam,
Octavia Makyaj meselesi var son dönemde forumda; arkadaşlar Octavia'da kasa makyajı 2018 yılı 3 çeyrekden önce gelmez,motor revizyon ve donanım makyajı malum 2015 de geldi,hoş gelen de esasen A7 kasa ilk üretime girdiğinde sunulması planlanan motor idi lakin volkswagen elinde kalan euro 5 motor stoğu eriyene kadar 2013 den 2015'e kadar bu motorlarla üretti A7 leri stok tükenincede 2015 den itibaren euro 6 motorlar kullanılmaya başlandı.Bütün otomotiv üreticileri 5 yıldan evvel araçlarında köklü değişiklik ve makyaj yapmazlar a7 ler için bu süre anca 2018 yılı 3 çeyreğinden evvel değildir.
Bu nedenle şahsi kanaatim odur ki 2 yıldan evvel köklü bir değişikliğe gidilmiş bir makyaj beklemeyin octavia için.
Herkese esenlikler vede şimdiden hayırlı ramazanlar dilerim.

Makyajlı kasa Octavia bu yılın ekim ayında Paris otomobil fuarında resmi olarak tanıtılacak ve 2017 ilk çeyreğinde satılmaya başlanacak. Hatta araç şuan hazır, oldukça da köklü değişiklikler var. Özellikle teknolojik anlamda baya geliştirmişler aracı. Torsiyon çubuk MQB platformu değişmeyeceğinden aynı kalır, belki Superb' de bulunan dinamik şasi kontrol sistemi ( DCC ) eklenebilir ( Şahsen ben bekliyorum ). Hayırlı ramazanlar dilerim.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;578026
Makyajlı kasa Octavia bu yılın ekim ayında Paris otomobil fuarında resmi olarak tanıtılacak ve 2017 ilk çeyreğinde satılmaya başlanacak. Hatta araç şuan hazır, oldukça da köklü değişiklikler var. Özellikle teknolojik anlamda baya geliştirmişler aracı. Torsiyon çubuk MQB platformu değişmeyeceğinden aynı kalır, belki Superb' de bulunan dinamik şasi kontrol sistemi ( DCC ) eklenebilir ( Şahsen ben bekliyorum ). Hayırlı ramazanlar dilerim.

Pekiyi İnanç bağımsız süspansiyon opsiyonel de olsa getirtemez miyiz?

Bu arada neden Octavia ların sol taraf daha pısık araştırdın mı? :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bağımsız süspansiyon gerçekten bu kadar kötü mü?Bu kadar kötü birşeyin böyle bir araca konacağını pek sanmıyorum.Hatta bu kadar lanse edilmese şikayetlerinde azalacağını düşünüyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;578032
Pekiyi İnanç bağımsız süspansiyon opsiyonel de olsa getirtemez miyiz?

Bu arada neden Octavia ların sol taraf daha pısık araştırdın mı? :)

Maalesef böyle bir opsiyon mümkün değil. Valla ne yalan söyleyeyim araştırmadım :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;578048
Bu bağımsız süspansiyon gerçekten bu kadar kötü mü?Bu kadar kötü birşeyin böyle bir araca konacağını pek sanmıyorum.Hatta bu kadar lanse edilmese şikayetlerinde azalacağını düşünüyorum.

Bagimsiz degil torsiyon kotu. Gerci std bir kullanici anlayamaz farki. Ama 9nceki araclari bagimsiz susp olan ve arada bir araclarin limitini zorlayanlar icin fark cok anlasilir. Bunun yaninda kalite adina da bagimsiz kullanilmaliydu.

Torsiyon daki tek amac maliyet kismak

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Torsiyon daha basit yapılı bir sistem üretimi ucuz günlük kullanıcı tatmin eden bir sistem ama biraz performans arayan kasa ağırlığı salını yüksek olan arabalarda ise daha çok bağımsız tercih ederler.

Bağımsız süspansiyonun farkını gündelik kullanıcı pek fark etmez niye yok diye de pekte aramaz ama ne zaman iş performanslı kullanıma gelir o zaman bağımsız süspansiyon farkını ortaya koyar gövde salınımı daha az olur ESP daha geç devreye girer araba yola daha iyi basar arka kısmın kopma eğilimi daha düşük olur:ok:

Fotoğraf ilede destekleyecek olursak (Gri Araç bağımsız diğeri torsiyon)