škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek suyu püskürtme hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erayturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beko86;577625
O iş bilmez görgüsüz servisler hiçbir işin ucundan tutmak istemiyorlar. Hortumun değişmesi gerekiyor hocam. Servise gittiğinizde aynen şöyle söyleyin: ''Yüce Oto ile görüştüm sağ taraf su fıskiyesi servis aksiyonuymuş değiştirin!'' Benimkini de ilk başta yapmak istemediler ama ısrarcı oldum. Klima güncellemesi ve krom cam çıtası da aynı şekilde servis aksiyonu...

Çok teşekkür ederim beko86 mutlaka ileteceğim.ben de aracı 19 ocakta aldım,cam çıtası problemi henüz yaşamadım. İnşallah olmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;577633
s.a hocam.ben aracımı haziran ortasında alacagım.krom cam cıtası problemi kaç km den sonra oluyo.ya da aracı almadan once bu konuyu solemem komik mi olur? tesekkurler

A. selam hocam. Tüm araçlarda olacak diye bir durum olmuyor. Kapıların ayarları bozulmaya başladığında ön kapı çıtasının kapı açılırken arka kapı çıtasının ucun takılıp onu kaldırmasıyla bu sorun ortaya çıkıyor. Benim aracım 16 bin de henüz olmadı. Şans faktörü bu olayın olup olmayacağı ya da ne zaman olacağı konusunda önemli rol oynuyor. Aracı almadan önce söylemeyin bence çünkü sizin aracınızda olmayabilir.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yeni araçlarda jet fiskiye var en azından benimkinde öyle , önceki aracımda 3 yönlü vardı çok rezalet bir şeydi.en yakın zamanda jet fıskiye ile değiştirin , çifti 50-60 lira gibi bir şey çok memnun kalırsınız

Çevrimdışı cello

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, aynı sorunu ben de ilk farkettiğimde servise gidip gösterdim fakat başta kabul etmediler sonradan farklı bir konu için tekrar gittiğimde konuyu yine açtım.

Cam fıskiyesi ile ilgili yapılması gerekenlerin olduğu işlem listesini gösterdiler ve işlem sırasında aracın başındaydım. Üzerinden zaman geçtiği için tam olarak adını  hatırlamıyorum ancak sağ fıskiyeye giden hortum üzerinde küçük siyah bir parça var bu parça sağ fıskiyeye giden su basıncını azaltıyordu neredeyse hiç su çıkmayacak şekilde.
Bu parçayı kesip hortumları direk bağladılar şimdi 2 fıskiye de tazikli şekilde çalışıyor.

Arkadaşların dediği servis aksiyonu yapılacak dediğinizde ilgilenmezlerse bu şekilde detay da vererek işi kolaylaştırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı erayturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cello;577827
Merhaba arkadaşlar, aynı sorunu ben de ilk farkettiğimde servise gidip gösterdim fakat başta kabul etmediler sonradan farklı bir konu için tekrar gittiğimde konuyu yine açtım.

Cam fıskiyesi ile ilgili yapılması gerekenlerin olduğu işlem listesini gösterdiler ve işlem sırasında aracın başındaydım. Üzerinden zaman geçtiği için tam olarak adını  hatırlamıyorum ancak sağ fıskiyeye giden hortum üzerinde küçük siyah bir parça var bu parça sağ fıskiyeye giden su basıncını azaltıyordu neredeyse hiç su çıkmayacak şekilde.

Bu parçayı kesip hortumları direk bağladılar şimdi 2 fıskiye de tazikli şekilde çalışıyor.

Arkadaşların dediği servis aksiyonu yapılacak dediğinizde ilgilenmezlerse bu şekilde detay da vererek işi kolaylaştırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Taşekkürler bilgi için.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o siyah parça checkvalve veya filtre olabilir. elin mühendisi bilememiş mi düz boru koymayı. tam Türk işi çözüm olmuş.

Çevrimdışı erayturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;577845
o siyah parça checkvalve veya filtre olabilir. elin mühendisi bilememiş mi düz boru koymayı. tam Türk işi çözüm olmuş.

Benimkini de sökecekti ilk gün, çıkarttı hortumu dış bandını söktü, çıkarttı taktı vs. dedim ki kalsın adamlar boşuna mı koymuş oraya dedim. Öğrenin ne olduğunu haber verin bana dedim ama haber gelmedi tabiki :)

Çevrimdışı cello

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;577845

Haklısınız bence de saçma bir işlem ama direk Skoda'dan gönderdikleri yapılması gerekenler listesinde resimli olarak anlatmışlar. Kendim görmesem ben de hayırdır niye kesiyorsunuz diyecektim :)

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben de Fabia 3 2016 Style paket var, jet püskürtme mevcut araçta fakat şöyle bir sıkıntı var. 1.si silecek suyu geç devereye giriyor (hadi o aracın kendi özelliği diyelim) ama 2. sorun ise arabanın komplesini yıkıyor, yan aynalar üst kaput dahil aracı yıkamaya vermişim gibi oluyor ön camı odaklamıyor. Bu silecek püskürtme yerinin odağı ayarlanabiliyor mu biliyormusunuz? Ben baktım püskürtme yeri komple kaputtan çıkıyor ama kafasının ayarını bulamadım:(

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;595893
Arkadaşlar ben de Fabia 3 2016 Style paket var, jet püskürtme mevcut araçta fakat şöyle bir sıkıntı var. 1.si silecek suyu geç devereye giriyor (hadi o aracın kendi özelliği diyelim) ama 2. sorun ise arabanın komplesini yıkıyor, yan aynalar üst kaput dahil aracı yıkamaya vermişim gibi oluyor ön camı odaklamıyor. Bu silecek püskürtme yerinin odağı ayarlanabiliyor mu biliyormusunuz? Ben baktım püskürtme yeri komple kaputtan çıkıyor ama kafasının ayarını bulamadım:(
Benimde ayni bugun bakacam ayari vardir elbet

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erayturgay;577511
Merhabalar,
Öncelikle konu tekrarı olduysa kusurabakmayın, uyarın.
Superb III 1.6 TDI DSG Prestige kullanıcısıyım.
Silecek püskürtmem 3 şerit eski düz püskürtme şeklinde ve sağ taraf çok düzgün püskürtmüyor. Ankara And Otomotivde aldığım gün usta bişiyler yaptı ama yine aynı.
Sizde nasıl, yaygın şekilde mi püskürtüyor yoksa eski araçlar gibi 3 şerit halinde mi?
Şimdiden teşekkürler

Eger tikanma varsa  suyu bosaltin ve bur avuc kalin tuz koyup tamamini doldurun tuzlu su harika cozuyor kanallari

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkeste var aynı sorun.epeydir aklimda unutuyorum.Lakin adamlar kaputun altina kpymus puskurtme memelerini.Sanki ulaşmasi zor gibi.Muhakkak ayarı vardır.Arkadaki aracın camlarını yıkıyorum

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ağustos'un son haftası Yüncüler'e götürdüm ilk bakıma. Sağ tarafta ki cam püskürtmede fabrika çıkışı bir oring takılmadığını gördüler. taktılar. eskisine göre biraz daha iyiydi. Fakat yine iyi fışkırtmıyordu. Sonra iyi niyetle sıfır bir tane taktılar fakat serviste geçen sürem 5 saat olunca artık çıkmak istedim. Şu ana yine ilk sefer gibi sağ camın yarısına kadar fışkırtıyor. Yüncüler ya da Yüce oto buna bir çözüm sunmalı. Ben aracımın sağ püskürtmesinden memnun değilim. Sonuçta bu güvenlik için de önemli. Herhangi bir çamur vs geldiğinde suyu iyi püskürtüp camı temizleyebilmeliyiz. Su iyi fışkırmıyor. İş yoğunluğum çok olduğundan ve sürekli yurtdışı seyahatlerim olduğundan anca çok önemli ir şey olacak ki servise gideyim. Aksi takdirde 2. yıl bakımda gidip derdimizin devam ettiğini söyleyeceğiz.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağ fiskiye herkeste var sanki.Benim endişem suyun geri kaçıp biryerleri ıslatması.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıda herkes üç kol şeklinde çalıştığını söylemiş. benimki karışık hem üç kol hemde tüm cama saçma sapan dağılıyor bazı yerler temizleniyor bazı yerler kirli kalıyor. Servise gittim servis aksiyonuda uygulandı sonuç yine aynı. Aslında bu doğuşun ve servislerin suçu  değil 2 yıldır ürettiği aracın kapısına ve camına çözüm üretmeyen bizlere zenci muamelesi yapan VAG grubunun ayıbıdır.