škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu sesler sizde de var mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servisleri inandıramadığım için aşağıdaki videoları çekip youtube yüklemiştim. Acaba sizde de bu sesler var mı ? Şu ana kadar bu sorunu çözemediler.

https://youtu.be/RXM_RbfkqeE

https://youtu.be/fokHBJik2QE

https://youtu.be/ytHw85nmt1c

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
1. video daki ses. benim daha önceki aracımda da vardı. el freni çekik iken geliyor

sanırım sorun aynı tüm videodakiler ile... balatalardan geliyor. balatalar zorlanmış
oluşma sebebi de el freni çekik iken zorlanmış olması gitmeye çalışması gibime geliyor

şu videoda da aynı sorunu paylaşmış bir arkadaş

[YOUTUBE]ZF3SNs4TrB8[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 14:20:38 Gönderen: Romario87 »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- el freni ve hill holder kaynaklı bu sesler

ama sizinki ciddi boyutta, balata ve amortisör kontrolü yaptırın derim

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende el freni çekili değilken de oluyor. Yüce otoya 2 kere gittim. Sadece balata yağlayıp gönderdiler. Yükselen otoya gittim normal hepsinde var dediler. Altura gittim balatalar yeni ondan dediler. Ben bu konuda ne yapacağımı şaşırdım.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İki gün önce test ettim octaviayı ve aynı şekilde bagajdan baskı uyguldım herhangi bir ses gelmiyordu aranız kaç model acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2015 model. Test aracında ben de bakmıştım yoktu. Acaba 17 inç jant olmasından kaynaklanabilir mi ?

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede diğer arkadaşlrın dediği gibi  süspansiyon veya balatalardan kaynaklanıyor gibi gözükğyor jantla alaksı olduğunu pek sanmıyorum. Fikir olarak garanti dışı olmaması için aracınızı özel bir servise götürüp müdahale ettirmeden baktırabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende aynı sesler veya benzeri seslerden muzdarbim. 2 defa servise gittim tozdan olur dediler ne alakaysa..şimdi alıştım herhalde pek duymuyorum gibi..

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Abi bizdede yok aracın çok yakışıklı Allah kaza bela vermesin

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balata ve disk kaynaklı bir ses.Eğer aracınız çok yeniyse 1500-2000 km takip edin derim balata ile diskler alışınca kesecektir.El freni çekikken bu ses bir çok arabada gelir kafanıza takmayın frenaj halinde gelen seste balatanın disk yüzeyinde kaydırmasından dolayı..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim jantlar 17 bu tur bir ses yok. Jant kaynakli degil bu sesler

Çevrimdışı Cemm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Janttan değil; daha az da olsa aynı ses bendede var aracım ambition jantlar 16

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onceki aracim passat di bu ses onda da vardi ( 1. ) simdiki aracim superb 3. Ondada var arka amortisorlerde ses. Inip binerken gicirdiyor. Sorun etmiyorum ben, sanirim vag grubun sorunlarindan biri daha.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 2016 sifir octavia aldım.bu tur gıcırtı ilk zamanlar oluyordu.hani frenden yavaş yavaş çekerken ,hafif engebeli olan yerde yanı tekerlerin biri aşağıda biri yukarıda şekilde hafif aracı oynatinca oluyordu .şuan 600 km de ve geçti sayılır sesler.yani tahminimce biraz balatalarin süspansiyonun alışması gerekiyor galiba

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk videodaki ses bende de var ancak o şekilde bastırıp denemedim.Eğimli yerde park ettiğimde el frenini çektikten sonra geliyo biraz. 2 ve 3'teki sesler yok.