škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Insignia vs Octavia

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 kendi sinifinin tartisilmaz lideri bence ama kinu D sinifi ve Insignia olunca geride kaliyor.

Her iki aracin camlari yari acikken kapilari buraz sert kapatin. Bu bile yalitim icin guzel bir ornek olur size. Db olcer ile farki anlamaniz icin 120 ve ustu hizlara cikin derim

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Astraci;578184
Selamlar,

2012 model h kasa sedan Opel Astra CDTI’ımı yenilemek istiyorum. 110.000TL' nin üstüne çıkmak istemiyorum. Insignia 1.6 CDTI (Edition Elegance (102 bin TL) veya Cosmo (115 bin TL) ) ile Octavia 1.6 TDI Style (98 bin TL) arasında kaldım. Segment olarak farklı arabalar olduklarını biliyorum ancak tam dolu bir Octavia'da aradığım bu özellikleri bulabiliyorum; ayrıca Insignia 136 bg'in sağlayabileceği performans atikliğini pek aramıyorum. Şehirlerarası yolculuklarda bile 110 km/saat hızla seyreden konfor odaklı sakin bir sürüş tarzım var.

Baz özellikler üzerine araçtan beklentilerim:

•   sunroof,
•   otomatik vites,
•   otomatik kararan aynalar,
•   otomatik yağmur sensörü,
•   park sensörü (mümkünse kamerası),
•   bej döşeme (mümkünse kumaş değilse el mecbur deri)
•   iyi bir ses yalıtımı.

Bu hususlarda Insignia ile Octavia karşılaştırması yapabilir misiniz veya Octavia’nın bu konularda avantaj ve dezavantajlarını paylaşır mısınız mümkünse? Octavia’nın bence üstteki hususlarda en önemli üstünlükleri: otomatik vites dizelde yakıt tüketiminin daha düşük olması ve kumaş bej döşeme opsiyonuna sahip olup, deri döşeme durumunda bej opsiyonuna sahip Insignia’da göğüs bölgesinin halen siyah olmasına rağmen Octavia’da daha fazla bej alan bulunması. Saçma gelebilir ancak bej döşemenin aracın içini oldukça ferah gösterdiğini düşünüyorum.

Son bir soru olarak araçtan üstteki beklentiler kapsamında "Biraz daha ver SUPERB al" tavsiyeniz olur mu? 20-25 bin TL'lik fiyat farkını hak edecek bir değişiklik hisseder miyim?  

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben octavia'dan genel anlamda memnun değilim. Yerinizde olsam insignia tercih ederim

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
İnsignia cosmo 100'ün biraz üzerinde alınabilir. Aralıkta da fiyatlar bu şekildeydi.

Octavia'da ise (sürekli yazıyorum ama) aralıkta fiyat 84 seviyesindeydi. Şimdi neredeyse 100 kağıtlık fiyatıyla insignia ile kafa kafaya gelmiş.

Insignia kasa değiştirecek de olsa insignia derim. Zaten kasa değiştiğinde full olanı 140 bin seviyesine gelir.

C sınıfı, D sınıfı...

Octavia daha verimli, ekonomik olsa da ikisi arasında Insignia derim her türlü.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;578221
Sahibinden ilan no:289227806 araba budur ve alınır.  Düşünürseniz pazarlık için yardımcı olmaya çalışırım..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ilândaki araç gerçektende çok hoş duruyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;578361
Hocam ilândaki araç gerçektende çok hoş duruyor.
Bir insignia bu kadar dolu olabilir. Sıfır insigniayı bu dolulukta bulamazsın. Bu araba sıfır niyetine alınır.

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia'nın kullanışlı, geniş bagajı ve yakıt tüketimi hariç başka bir avantajı olduğunu düşünmüyorum Insignia'ya karşı.
Alıntı yapılan: Octavia furkan;578211
Octavia segmentinde en iyi araçtır ister kötüleyin karşılaştırın fiyat donanım dsg nin işleyişi bence Octavia liftback olduğu için sportif duruyor ön panjur bmv gibi aracın içi açık renk heryeri bide açık konsol bile geniş yol sesimi soruyorsanız 2016 tdi manuel Style aracım uzun yola çıktık 160 170 yaptık sadece çok ufak sağ dikiz aynasından azıcık ses geliyor c segmentinde bu hiçbir arabada aradığınız bu birlikte verilen şeyler yok ha eksik tarafı var hatasız degil ama segmentinde lider süspansiyon ilk aldığım da içeri hissetiyordu şimdi azaldı sonuç Octavia derim insignia kötü bence ama astra yı çok beğeniyorum sizde belliki sedan araç arıyorsunuz ondan Octavia hatchback düşünürseniz astra güzel opelin son modeli çok teknolojik umarım büyük ihtimalle insignia da böle teknolojik olur ama şu kasayı alacağınıza Octavia derim saygılar yorumlarım içten yazdım inanırsınız inşallah

Okurken yoruldum. Noktalama işareti kullanırsanız yazılarda daha iyi olur.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Iki aracin fiyati arasinda 20 bin tl civari fark var. Butcenizi elveriyorsa d segmenti araclara yonelmenizi tavsiye ederim. Yillik 20 bin km yi gecmiyorsaniz benzinli arac tercih edebilirsiniz. Insignia karsisinda 1.4 150 beygir act motorlu dsg superb dusunulebilir. Hem performans hem malzeme kalitesi hem de ic hacim olarak insigniadan ustun bir arac. Ayrica bagaj kapaginin cam ile birlikte acilmasi guzel bir detay. Virajlari limitleri zorlamayi seviyorsaniz insignia daha mantikli tercih olur.

301534401 bu ilandaki araci incelemenizi tavsiye ederim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdi her markanın üst kalite araci oluyor.opelinde insignia .skodanin ki suberb.o yuzden octavia arasında seçim yap derseniz kesinlikle Opel derim.insignianin en boşuna bir kaç opsiyonel donanım eklettirip alırsanız çok ustun hale gelir.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Astraci;578184
Selamlar,

2012 model h kasa sedan Opel Astra CDTI’ımı yenilemek istiyorum. 110.000TL' nin üstüne çıkmak istemiyorum. Insignia 1.6 CDTI (Edition Elegance (102 bin TL) veya Cosmo (115 bin TL) ) ile Octavia 1.6 TDI Style (98 bin TL) arasında kaldım. Segment olarak farklı arabalar olduklarını biliyorum ancak tam dolu bir Octavia'da aradığım bu özellikleri bulabiliyorum; ayrıca Insignia 136 bg'in sağlayabileceği performans atikliğini pek aramıyorum. Şehirlerarası yolculuklarda bile 110 km/saat hızla seyreden konfor odaklı sakin bir sürüş tarzım var.

Baz özellikler üzerine araçtan beklentilerim:

•   sunroof,
•   otomatik vites,
•   otomatik kararan aynalar,
•   otomatik yağmur sensörü,
•   park sensörü (mümkünse kamerası),
•   bej döşeme (mümkünse kumaş değilse el mecbur deri)
•   iyi bir ses yalıtımı.

Bu hususlarda Insignia ile Octavia karşılaştırması yapabilir misiniz veya Octavia’nın bu konularda avantaj ve dezavantajlarını paylaşır mısınız mümkünse? Octavia’nın bence üstteki hususlarda en önemli üstünlükleri: otomatik vites dizelde yakıt tüketiminin daha düşük olması ve kumaş bej döşeme opsiyonuna sahip olup, deri döşeme durumunda bej opsiyonuna sahip Insignia’da göğüs bölgesinin halen siyah olmasına rağmen Octavia’da daha fazla bej alan bulunması. Saçma gelebilir ancak bej döşemenin aracın içini oldukça ferah gösterdiğini düşünüyorum.

Son bir soru olarak araçtan üstteki beklentiler kapsamında "Biraz daha ver SUPERB al" tavsiyeniz olur mu? 20-25 bin TL'lik fiyat farkını hak edecek bir değişiklik hisseder miyim?  

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar bu soruyu sormaniz gereken kisilerden biri oldugumu dusundugum icin cevapliyorum. Cunku bende insignia ve octavia arasinda kalmistim ve suan 1.6 tdi style dsg octavia sahibiyim.

Octavia yi secmemdeki onceliklerim. İnsignia nin kasasinin cok eski olmasi yakin zamanda eski kasayla benzemeyen bir yeni kasa gelecegi icin sahsen 100 bin verecegim aracin yakin zamanda eski kasa olmasini istemedim. Sanziman motor ve performans karsilastirmasinda octavianin ustun oldugu teknik verilerde belli zaten. Octavia daha az yakiyor. Genis bir aile oldugumuz icin octavianin bagaji daha avantajli.

Kendi fikirlerime bakarsak insignia daha kasli gorunuyor fakat ben icerideki konsol kadran goruntusunu ve direksiyon tasarimlarini begenmiyorum opelin. Ayrica bir yakinim opelde calistigi icin insignia yi tavsiye etmedi. Cok sacma nedenlerden dolayi musterilerin geldigini soyledi. Benim secimim octavia oldu kesinlikle amacim insignia yi kotulemek degil ama ikisinide alicak butcem varken ben octaviadan sectim tercihimi.

Genele bakarsak octavia C segmentinin lideri. İnsignia D segmentinde rakiplerine cok kafa tutamayan bi arac ( passat , superb , mondeo ) ben d segmentinin iddiali olmayanini almak yerine C segmentinin en iddialisini alma taraftariyim.

Arabalar hakkinda kisaca bilgi sahibi olmak isterseniz araclarin donanimlari yakin istediginiz seyler iki aracinda full paketinde mevcut ( cosmo , style ). Yol tutus ve yalitim konusunda insignia daha ustun. Teknik verilerde , hacim anlaminda octavia ustun. Umarim dogru secimi yaparsiniz. İyi gunler

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses-yalıtım mevzularında insignia daha iyi olabilir ancak octavia'nın hakkı yeniyor. 3 aydır kullanıyorum uzun yol şehir içi kullandım. İçinde seyahat edilmeyecek bir araç değil. Abartılıyor. Müziği kapatıp camları kapatıp ses dinlerseniz ses var ama seyahat esnasında rahatsız etmiyor.
Yakıt tüketimi ciddi düşük ve çoooook geniş bir araç.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Insignia yi D segmentinde iddali olmayan bir konuma koydunuz ya baska birsey demiyorum. Hele ki mondeo ile karsilastirmak :)

2009 uretimi bir arac 2013 - 2015 bandi araclarla karsilastiriliyor ve onlara rakip gosteriliyorsa neyin ne kdr basarili olup olmadigi burdan goruluyirdur ztn

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;579762
Insignia yi D segmentinde iddali olmayan bir konuma koydunuz ya baska birsey demiyorum. Hele ki mondeo ile karsilastirmak :)

2009 uretimi bir arac 2013 - 2015 bandi araclarla karsilastiriliyor ve onlara rakip gosteriliyorsa neyin ne kdr basarili olup olmadigi burdan goruluyirdur ztn

Yeni kasayi cikarmadiklari icin 2009 uretimini kiyaslayabiliyoruz malesef :D

İnsanlar aptal degil ay sonu arac satislaeindan bakin insignia kac adet satiyor ? Yoksa akrabaya tanidiga mi satiyorlar ? Passat superb talisman dan 10-20-30 bin gibi fiyatlarla daha ucuz olan insignia yi neden almiyolar daha cok para veriyolar ? Bu mu iddiasi :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce model işine girelim:

Evet Insignia hala yeni kasasını çıkarmadı. Ama bu demek değil ki bu yüzden D sınıfında hala diğer araçlarla karşılaştırılmasının nedeni bu. Yeni bir araç piyasaya çıktığında o sınıfın önde gelenleri ile karşılaştırılır, bu karşılaştırmada yi olanlar yer alır. Yeni kasası çıkmamış olsa da artık o sınıfta özelliğini yitirmiş marka ve modeller bu tür karşılaştırmalarda yer almazlar. Örneğin yeni kasası çıkmadan önce Mondeo çok uzun zamandır D sınıfı karşılaştırmaları içersinde yer almıyordu. Insignia sunduğu özellikleri ile yeni model D sınıfı araçlarla hala karşılaştırılabilecek bir düzeyde olduğu için bu yarışın içine giriyor. Eğer yeni kasa çıkmaz ise bundan 3-5 sene sonra o da bu karşılaştırmalarda doğal olarak yer alamayacak. Ancak şu an 7 yıllık bir aracın yeni modellerle karşılaştırılıyor olması siz ne kadar kabul etmeseniz de onun başarısını gösterir. HA bu sadece Opel ve Insignia'ya özgü bir durum değil. Hangi marka ve model bu tür bir durum sunsa onun için de aynısı söylenir.

Satış rakamlarına gelirsek:

ŞUBAT 2016 MODEL BAZINDA SATIŞ RAKAMLARI

D Segmenti Sedan

1-VW Passat : 1734
2-BMW 3 : 582
3-Skoda Superb : 561
4-Mercedes C : 542
5-Opel Insignia : 363
6-Audi A4 (B9) : 222
7-Peugeot 508 : 189
8-VW CC : 157
9-Ford Mondeo : 105
10-Volvo S60 : 67
11-Toyota Avensis : 49
12-Renault Talisman : 44
13-Renault Latitude : 39
14-DS5 : 5

ya da şu listeye de bakabilirsiniz:

http://www.milliyet.com.tr/model-bazinda-2015-yili-otomobil-satis-istanbul-yerelfotogaleri-12876819/

Kaldı ki satış rakamı, özellikle de ülkemizde, aracın kalitesini cv gösteren çok sağlık bir sonuç değil maalesef.

Bu rakamlara bakılınca Passat Mercedes den de Audi'den de BMW'den de çok daha iyi bir araç. Gerçek bu mu peki??? Bir passat forumuna gidip insanların şikayetlerine vs göz atın. PAssat alanların niye birer birer dökülüp BMW ve MErcedes in kapısında kuyruk olduğunu bir inceleyin. Ama buna rağmen Passat hala birinci sırada güzel ülkemizde.

Forumu biraz araştırın, yeni aracımız 2015 PAssat B8 Highline ve eski aracımız Opel Insignia karşılaştırması orada var. Oldukça da objektif yaklaşılan bir konu. Diğer kulalnıcıların da görüşlerini bir okuyun derim.

Son olarak farklı yönlerden PAssat - Superb - Insignia karşılaştırılabilir. Her biri farklı özelliği ile öne çıkabilir. Ama mondeo maalesef bu karşılaşmaya girecek hiçbir ekstar özellik sunamaz
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 15:44:13 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia nin ses yalıtımı o kadar da kötü değil bence. ADAC testlerine göre de Insignia 67, Octavia 67.3 DB.

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İnanın bende araç almadan önce çok araştırdım kimsenin malını kötülemiyorum ama opel malzeme kalitesi olarak octinin altında iç dizaynda çok güncel değil skoda bu konuda çok iyi hiç pişman değilim hatta iyiki octi almışım bikere çevrenize bakarsanız hangisi daha çok tercih ediliyor g rürsünüz..