škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Insignia vs Octavia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Astraci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

2012 model h kasa sedan Opel Astra CDTI’ımı yenilemek istiyorum. 110.000TL' nin üstüne çıkmak istemiyorum. Insignia 1.6 CDTI (Edition Elegance (102 bin TL) veya Cosmo (115 bin TL) ) ile Octavia 1.6 TDI Style (98 bin TL) arasında kaldım. Segment olarak farklı arabalar olduklarını biliyorum ancak tam dolu bir Octavia'da aradığım bu özellikleri bulabiliyorum; ayrıca Insignia 136 bg'in sağlayabileceği performans atikliğini pek aramıyorum. Şehirlerarası yolculuklarda bile 110 km/saat hızla seyreden konfor odaklı sakin bir sürüş tarzım var.

Baz özellikler üzerine araçtan beklentilerim:

•   sunroof,
•   otomatik vites,
•   otomatik kararan aynalar,
•   otomatik yağmur sensörü,
•   park sensörü (mümkünse kamerası),
•   bej döşeme (mümkünse kumaş değilse el mecbur deri)
•   iyi bir ses yalıtımı.

Bu hususlarda Insignia ile Octavia karşılaştırması yapabilir misiniz veya Octavia’nın bu konularda avantaj ve dezavantajlarını paylaşır mısınız mümkünse? Octavia’nın bence üstteki hususlarda en önemli üstünlükleri: otomatik vites dizelde yakıt tüketiminin daha düşük olması ve kumaş bej döşeme opsiyonuna sahip olup, deri döşeme durumunda bej opsiyonuna sahip Insignia’da göğüs bölgesinin halen siyah olmasına rağmen Octavia’da daha fazla bej alan bulunması. Saçma gelebilir ancak bej döşemenin aracın içini oldukça ferah gösterdiğini düşünüyorum.

Son bir soru olarak araçtan üstteki beklentiler kapsamında "Biraz daha ver SUPERB al" tavsiyeniz olur mu? 20-25 bin TL'lik fiyat farkını hak edecek bir değişiklik hisseder miyim?  

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre insignia daha agresif ve şık duruyor. Ama insignia alacaksam 0 almam malüm sitede bile 0 km 2015 model araçlar 98.000 tl belki pazarlıkla daha uyguna alınabilir. böylece insignianın ikinci el deki kaybını biraz azaltabilirsiniz.
Octavia da gerçekten güzel ama insignia ayrı havası var. yakıt konusu sıkıntı değilse insignia .
bence ikisi arasında ortalama 100 km 1.5 lt bir fark oluşur.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence insignia daha spor d sınıf daha güçlü motor

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Volkswagen aldıktan sonra Skoda çağ atladı. Yerinizde olsam Octavia seçerdim. Hem aile hem spor kullanıma daha yatkın bir görüntüsü var .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam 2014 başından beri 0 km olarak aldığım 1.6 TDI DSG Octavia kullanıyorum. Şu anda 30.000 km ye geldi.

•   sunroof, ( octavia da panaromik olanından var fakat ses yapma sorunu var.)
•   otomatik vites, + Octavia da var
•   otomatik kararan aynalar, + Octavia da var
•   otomatik yağmur sensörü, + Octavia da var
•   park sensörü (mümkünse kamerası), + Octaviada sensör standart, kamera opsiyonel
•   bej döşeme (mümkünse kumaş değilse el mecbur deri) + Octaviada var
•   iyi bir ses yalıtımı. - Octaviada  belki de en büyük sorun bu. Süspansiyonları sesli çalışıyor ve sert.
Yol sesi ciddi derecede var
Lastik sesi de hatırı sayılır derecede var.
Motor sesi konusunda ise bence çok başarılı hemen hiç duymuyorsunuz.

Ayrıca bildiğim kadarıyla İnsignia kasa değiştirecek yakın zamanda, ayrıca forumdan bir arkadaşın verdiği bilgiye göre Octavia 2017 modelde makyaj operasyonu yapacak.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Tercihiniz ne olursa olsun güle güle kullanın...
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2016, 19:22:46 Gönderen: simurgson »

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia da 2015 ve 2016 modellerde ufak çaplıda olsa yalıtım iyileştirildiği söyleniyor ki geçtiğimiz haftasonu 2016 style dsg ile yaptığım test sürüşünde de araç bana çok srssiz geldi. Ses konusunda takıntılıyımdır araçta rüzgar sesi yol sesi almadım 110 km ye kadar çıktım. Ayrıca lakalardan ve tırtıklı yerlerden de oldukça hızlı geçtim ne trim sesi ne de süspansiyon sesi duymadım

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer geniş iç hacim ve bagaj beklentiniz varsa Octavia. Arka diz mesafesi insigniadan daha büyük. Bagajın açılışı liftback olduğu için hem geniş ağızlı hamde bagaj insigniadan daha nbüyük. Bu eksenin dışında dsg  her şekilde Opel sanzımanından daha iyi bence.

Bunlar dışında insignia daha Agresif hatlara sahip arkadaşlar zaten değinmiş tekrara gerek yok.

Ben o bütçeye superbe yönelirdim.

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Octavia segmentinde en iyi araçtır ister kötüleyin karşılaştırın fiyat donanım dsg nin işleyişi bence Octavia liftback olduğu için sportif duruyor ön panjur bmv gibi aracın içi açık renk heryeri bide açık konsol bile geniş yol sesimi soruyorsanız 2016 tdi manuel Style aracım uzun yola çıktık 160 170 yaptık sadece çok ufak sağ dikiz aynasından azıcık ses geliyor c segmentinde bu hiçbir arabada aradığınız bu birlikte verilen şeyler yok ha eksik tarafı var hatasız degil ama segmentinde lider süspansiyon ilk aldığım da içeri hissetiyordu şimdi azaldı sonuç Octavia derim insignia kötü bence ama astra yı çok beğeniyorum sizde belliki sedan araç arıyorsunuz ondan Octavia hatchback düşünürseniz astra güzel opelin son modeli çok teknolojik umarım büyük ihtimalle insignia da böle teknolojik olur ama şu kasayı alacağınıza Octavia derim saygılar yorumlarım içten yazdım inanırsınız inşallah

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkisini de uzun süre kullanmış birisi olarak,  tavsiyem İnsignia. İnsignia forumda Tam dolu 2. El bir insignia vardı. Bakıp döneyim.  

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sahibinden ilan no:289227806 araba budur ve alınır.  Düşünürseniz pazarlık için yardımcı olmaya çalışırım..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de her iki aracı da uzun sure kullandım.

Detaylı bir karşılaştırmayı şu link te bulabilirsiniz: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32209

Özetleyecek olursak:

A7 nin avantajlı olduğu yönler iç-bagaj hacmi ve az da olsa yakıt tüketimi olur ama bunun dışında bu iki araç karşılaştırıldığında

Görünüm: Insignia D sınıfı, daha büyük ve kaliteli duruyor, ağırlığından ödün vermeden sportif duruş sağlıyabiliyor

MAlzeme KAlitesi: Insignia da malzeme kalitesi bir tık daha önde, özellikle makyajlı kasayı alırsanız bu fark daha da hissedilir derecede

Yol Tutuş: Bu konuda bana göre bırakın A7 'yi D sınıfındaki diğer rakipleri dahi Insignia nın eline su dökemez. Std yol tutuşu çok çok yüksek, bir de Flexiride alırsanız o başka bir boyut zaten :)

Perf: Dizel üniteler için konuşursak Insignia biraz daha perf'lı. Benzinli için konuşursak 1.4Tnin perf'ı 1.4 TSI'a göre çok kötü. Insignia için benzinli motor 1.6T olmalı.

Yukarıda yazdığınız tercihlere değinirsek de:

Sunroof: A7 nin sunroof trim sesinden şikayetçi olan çok. Insignia için bu tür bir şikayete hiç rastlamadım.

Bej Döşeme: Evet çok gzl, çok ferah gösteriyor. Ancak özellikle kumaş bej döşeme büyük sıkıntı. İnanılmaz leke tutuyor. Su lekekeleri kalıyor. Sürekli dikkat edip temizlemek gerekli. O nedenle döşeme bej olacaksa mutlaka deri seçilmeli.

Ses Yalıtımı: Insignia, A7 den çok çok üstün.

Otomatik Aktarma: DSG, easytronic den çok çok üstün

geri kalanlar 3 aşaa 5 yukarı aynı zaten.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ikilem bende kaldım şöyle ki octavia dan önceki aracım 2011 astra j kasa cosmo 1.6 a/s idi. Yaklaşık 3 ay kadar kullandım. Aracı sattım insignia ile octavia arasında gidip geldim. Bu sene Mart ayında 2015 model insignia 1.6 cdti cosmo a/s için 103.500 fiyat verdi bayi. Octavia nın 2015 i yoktu ellerinde. Bazı illerde vardı Çorum,  Edirne vs.. Uğraşıcak vaktim de yoktu. Bulunduğum  ilden 2016 sını aldım, oda elinde olanını sanruf ve geri görüş kameralı. Opsiyonlu istesem kafadan 2 ay bekliceklerini biliyorum. 93.800 e aldım. İyiki de almışım. Bence siz bi test edin seçiminizi ondan sonra yapın. Allah kaza bela vermesin. .

Çevrimdışı Astraci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Octavia da kamera opsiyonu olduğunu bilmiyordum, sağolun. Haftasonu bir bayiye gidip ses ölçer ile sürüş denemesi yapmayı planlıyorum. Sonra da benzer bir deneme insignia ile yapıp kararımı veririm sanırım ancak insignia otomatik dizelin yakıtı da epey yüksek geldi konudaki bir yorumdan gördüğüm kadarıyla..

Alıntı yapılan: simurgson;578192
Hocam 2014 başından beri 0 km olarak aldığım 1.6 TDI DSG
Octavia kullanıyorum. Şu anda 30.000 km ye geldi.

•   sunroof, ( octavia da panaromik olanından var fakat ses yapma sorunu var.)
•   otomatik vites, + Octavia da var
•   otomatik kararan aynalar, + Octavia da var
•   otomatik yağmur sensörü, + Octavia da var
•   park sensörü (mümkünse kamerası), + Octaviada sensör standart, kamera opsiyonel
•   bej döşeme (mümkünse kumaş değilse el mecbur deri) + Octaviada var
•   iyi bir ses yalıtımı. - Octaviada  belki de en büyük sorun bu. Süspansiyonları sesli çalışıyor ve sert.
Yol sesi ciddi derecede var
Lastik sesi de hatırı sayılır derecede var.
Motor sesi konusunda ise bence çok başarılı hemen hiç duymuyorsunuz.

Ayrıca bildiğim kadarıyla İnsignia kasa değiştirecek yakın zamanda, ayrıca forumdan bir arkadaşın verdiği bilgiye göre Octavia 2017 modelde makyaj operasyonu yapacak.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Tercihiniz ne olursa olsun güle güle kullanın...

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013 dizel elagance DSG octavia kullanıcısıyım. Bu 2 araç arasında kalsam eğer aradaki fiyat farkı benim için önemli değilse insignia seçerim. Bir üst segment daha güçlü motor seçenekleri insanı cezbediyor. Ama ben karadeniziliyim ve bana bagaj şart o yüzden mercedes e200 le bile octavia mı kıyaslamam. Octavia nın karşısına C segment bir araç koysaydınız Jetta focus astra corolla gibi düşünmeden gidin octavia alın derdim ama insignia son kasa ve motor değişikliği ile daha önceki makus kaderini kıracak gibi duruyor..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Insignia'daki şanzıman klasik tork konvertörlüdür, biraz fazla yakar ve performansı az da olsa törpüler, ama uzun ömürlü bir şanzımandır. Dsg çok seri ve konforlu, aynı zamanda daha ekonomik tüketimler sergiliyor, ama arız potansiyeli yüksek ve garanti yoksa tuzluya maloluyor. Ben kendimi çok zorladım ama Dsg'nin kapısının ucuna kadar gidip geri döndüm vazgeçtim almaktan