škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Masaüstü PC alacağım desteğe ihtiyacım var.

Ziyaretçi · 93 · 25186

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;54713
O işlemci o anakartı öldürür tek sözüm bu onun yerine p43 chipsetli gigabyte anakart almak daha uygun olur ama bu fiyat için phenom2 ler var daha performanslı ve anakartları daha uygun denebilir..

Bu arada o sistemle o powerı nasıl kullanıyorsunuz anlayamadım benim feel 460 lık powe kaldırmadı gümledi az kalsın yakıyoduk o kadar sağlıklı değil beslemeleri sağlam değil tam olarak 350 veremiyor birde o/c ile üstüneyüklenmişsiniz uzun vadede translatörler şişme yapar sis yanarsınız :)

İşlemci temsili. Daha detaylı araştırma yapılarak optimum sistem ortaya çıkabilir.

P45 chip li bir anakartın neden öleceğini anlamadım. Benim gönlümden E8400 geçer ama onunda fiyatı biraz yüksek.

Feel güç kaynaklalarını Asus ile karşılaştırmanız büyük bir hata olur, yanına bile yaklaşamaz. Feel peak 460 yazar ama 300 bile zor verir. Ve kullanılan malzeme kalitesi bu güç kaynaklarında çok kötüdür.

Asus 350 watt gerçek olarak verir. Peak değeri değildir. Bu yüzden şişme filan yapmaz. Kullanılan malzemenin kaliteside kötü değildir. Sistem bugüne kadar bir kere bile takılma yapmamıştır. İndirme yaptığım için makinenin 24 saat bile açık kaldığı oluyor.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Geçenlerde hanıma bi masaüstü pc aldım.

http://www.hepsiburada.com/dente-tiny-dt2330-dual-core-e5200-2.5ghz-2gb-320gb-dvd-rw-masaustu-bilgisayar/productDetails.aspx?categoryid=34&productid=bd53771

Bu idi sanırım. Canavar gibi, tek eksiği baba oyunları oynamak için harici ekran kartı ister. Onu ha haricen alıp takabilirsin. Aynı kasanın başka donanım seçeneğinin inceleme videosu var:

http://shiftdelete.net/dente-tiny-ile-hd-video-keyfi-hd5040-8420.html

Bu kasayı tavsiye ederim. Verdiğim linkteki ürün 530 TL.

NOT : Hanım laptop almadığım için durumdan hoşnut değil, istersen biraz daha uygun fiyata satabilirim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;54740
Geçenlerde hanıma bi masaüstü pc aldım.

http://www.hepsiburada.com/dente-tiny-dt2330-dual-core-e5200-2.5ghz-2gb-320gb-dvd-rw-masaustu-bilgisayar/productDetails.aspx?categoryid=34&productid=bd53771

Bu idi sanırım. Canavar gibi, tek eksiği baba oyunları oynamak için harici ekran kartı ister. Onu ha haricen alıp takabilirsin. Aynı kasanın başka donanım seçeneğinin inceleme videosu var:

http://shiftdelete.net/dente-tiny-ile-hd-video-keyfi-hd5040-8420.html

Bu kasayı tavsiye ederim. Verdiğim linkteki ürün 530 TL.

NOT : Hanım laptop almadığım için durumdan hoşnut değil, istersen biraz daha uygun fiyata satabilirim.

LENOVO'nun vardı böyle bişey..Geçenlerde görmüştüm.Çok güzel ve şık duruyor masaüstünde..

Hem şıklık hemde performans için iMAC derim :ok:

Türker hocam valla ben kardeşime aldım geçenlerde lenovo 2GB ram + 160 GB HDD+intel centrino2 dualcore işlemcili+BT+DVD-RW vs...800 TL idi.Vistalı..15.6 mı neydi kocaman bir ekranı vardı hemde LED...

Hiç ısınması yok.Ama vista kasıyor, en kısa sürede win7 yükleyeceğim..

Uygun fiyatlı bir ürün istersen bunu tavsiye ederim...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O 530 liralık üründe ram yavaş hdd yavaş işlemci artık piyasadan kalkalı 1 yıldan fazla oluyor :D

Bu bileşenleri nereden bulup toplarlar anlamam. Almak istesen bulamazsın ki :kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ero__;54751
O 530 liralık üründe ram yavaş hdd yavaş işlemci artık piyasadan kalkalı 1 yıldan fazla oluyor :D

Bu bileşenleri nereden bulup toplarlar anlamam. Almak istesen bulamazsın ki :kiki:

Oyun oynamak haricinde bi fark oluşturmaz bunlar. Hatta ileri düzey ekran kartları, hakkını vermediğiniz sürece boşa enerji tüketir, kasayı ısıtır, fanı gürültü yapar vs... Çoğunlukla bir laptopta 2. GHZ işlemciye burun kıvırırız ama zorlamadığınız sürece zaten ilemci 1 GHZ'de falan çalışır...

O yüzden optimum çözüm her zaman en hızlı PC olmayabilir.

Örneğin Core Duo'nun, Core 2'lerden ortalama %20 düşük performans sunduğunu ama daha az pil harcadığını, bu nedenle tercih sebebi olabileceğini okumuştum.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi de burdaki husus dizüstü değil masaüstü. Masaüstü bilgisayarda 1 senenin öncesi olan teknolojiye para yatırmak bence mantıksız. Öyle yapacak olsam, yani ucuz işimi görecekse 2. ele yönelirdim...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;54736
İşlemci temsili. Daha detaylı araştırma yapılarak optimum sistem ortaya çıkabilir.

P45 chip li bir anakartın neden öleceğini anlamadım. Benim gönlümden E8400 geçer ama onunda fiyatı biraz yüksek.

Feel güç kaynaklalarını Asus ile karşılaştırmanız büyük bir hata olur, yanına bile yaklaşamaz. Feel peak 460 yazar ama 300 bile zor verir. Ve kullanılan malzeme kalitesi bu güç kaynaklarında çok kötüdür.

Asus 350 watt gerçek olarak verir. Peak değeri değildir. Bu yüzden şişme filan yapmaz. Kullanılan malzemenin kaliteside kötü değildir. Sistem bugüne kadar bir kere bile takılma yapmamıştır. İndirme yaptığım için makinenin 24 saat bile açık kaldığı oluyor.
Basit işte e-sata sorunu vs bir çok şey var google dan taratınca niceleri çıkıyor..

http://forum.donanimhaber.com/m_26605032/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#34115043

asus un peek değeri yanlış hatırlamıyosan 280 w olması lazım feel dandik 230 watlarda bişey o da ilerde sana sorun yaratır benden demesi..

Zaten şe an mefta powerı kullanmıyorum onun yerine hıgh power 500 w aldım daha sessiz ve %86 verimlilik var

Hakan abi sen net bütçeni DH de sistem tavieleri var isteklerinle beraber oraya yaz ve ya vatandan ya exa dan alacağım diye not füş gold da olabilir ona göre ordanda yardımc olurum leon-x nivkli arkadaş yardımcı olur ali kardeşte var onun tavsiyeleride çok iyidir bu aralar pek giremiyorum uzak kaldım ordan :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Arkadaşlar yorumunu esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. An itibarı ile bir kasa toplayıp siparişini vermiş bulunmaktayım.

-Intel Core2Duo E8400 3.0 Ghz 1333 MHz 6MB 775p BOX işlemci

-Gigabyte GA-EP45 UD3LR P45 DDR2 S+GL PCIx 775p anakart

-SAPPHIRE HD4890 VaporX 256 BIT 1 GB DDR5 AVIVO PCIx ekran kartı

-2 GB DDR2 1066 mhz HyperX Kingston CL5 (sora yükseltirim)

-Seagate 750 GB 32MB Sata2 7200 rpm HDD

-AOPEN H600-B28 400W kasa

-Quatronic her bi çeşit kart okuyucu flopy yerine konan

-LG GH22Ns50 22x8x16x DVD-RW

şeklinde. tekrar çok teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Wur deyince öldürmüşsün be abi sistemde tek kotu taraf kasa imkanın varsa değiştir o ekran kartı bayağı sağlan elektrik çeker peek değeride düşük. .O kadar para bosa gitmesin sonra

Birde bunun yanına 21,5 yada 22 inc full hd monitör tadından yenmez solim:D

Birde simdi dikkatimi çekti ramlar nedn kıngston bu sıstemı yapan o ram i koymaz diye dusunuyorum?

Simdiden hayırlı olsun genel olarak sağlan bisey olmus ve senin fiyatı baya gecmıstır:D

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Hayırlı olsun abi bende araştırıyorum Hp Pavillion almayı düşünüyordum ama en iyi toplama gidicem Vatan Computer 'e bütçemi verip en iyi listeyi çıkarsın bakalım neler çıkıyor :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla bende hep böle, hangi işe girecek olsam öle olmaz böle olmaz şeklinde başlarım, ama en olur şekliyle en son laf dinleyerek çıkarım :D

toplama almamak ciddi hata :D (bkz. ilk mesajlarım, toplamayla uğraşamam :D)

zaten poliş işlerinede böle girdik :D

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tek kelime Crea Rm serisi Bilgisayar dünyasının Wv si :hanz::kiki:
Kullandım, biliyorum, tavsiye:ok: