škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima performans artırma

Swift · 38 · 7707

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Superb III bölümüne yazmıştım. Octaviacılar olarak faydalanalım diye buraya da yazıyorum. Biryerlerde daha önce paylaşıldı ise kusura bakmayın, daha önce rastlamadım.

Herkesin malumu olduğu üzere aracımızın soğutma performansı pek tatminkar değil. Geçen haftasonu vagcom kablosu ile aracı kurcalarken aşağıdaki ayarı keşfettim. Araç "normal" ayar ile gelmişti. "Cold" olarak ayarladıktan sonra performansı çok iyi oldu. Düşük ayarda bile üşütür oldu.

Yazılımla düzelecek dedikleri belki de buydu, bilemiyorum. Kablosu olanlar deneyebilir. Resim yeterince açıklayıcıdır umarım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir çalışma, elinize sağlık. Benim araçta da var mı diye merak ettim, ilk fırsatta kontrol edeceğim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579143
Güzel bir çalışma, elinize sağlık. Benim araçta da var mı diye merak ettim, ilk fırsatta kontrol edeceğim.

Bende yaz geldi Ender abi klimaya sövmeye başlamadı diye şaşırmıştım[emoji23][emoji23]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;579147
Bende yaz geldi Ender abi klimaya sövmeye başlamadı diye şaşırmıştım[emoji23][emoji23]

18'de güzel soğutuyor yalan yok yani; amma 20 ve üstünde kullanamıyorum:D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579154
18'de güzel soğutuyor yalan yok yani; amma 20 ve üstünde kullanamıyorum:D

Abi sende 18 de kullan :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;579162
Abi sende 18 de kullan :)

18 de bir yerden sonra çok soğuk oluyor yav:D

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yaz kış 22.5 auto da duruyor sadece arkada oturan varsa 21.5 yapıyorum.auto dayken bi 15 dk sabrederseniz çok güzel ayarlama yapıyor kendisi
Bu arada aldığımdan beri a/c açık konumda aracım 85 binde.kompresör sürekli devrede olduğundan klima performsnsım çok iyi
SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sürekli 22 de Auto da kullanıyorum. Hiç sıkıntı yok. Gaziantep sıcak olmasına rağmen.

Çevrimdışı leventhyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, şahsi görüşüm şu ki klimanın performansı tamamen polen filtresinin durumu ile ilgili. Neden bilmiyorum ama Octavia'nın polen filtresi çok çabuk tıkanıyor veya işlevini yitiriyor. Aracın bakımı yaklaştıkça da klimanın bu sebeple performansı düşüyor. Fan sesi geliyor ama üfleme az.

Daha evvelki araçlarımda hiç bu polen filtresinin tıkanması sorununu yaşamamıştım. İlk defa Octavia'da görüyorum. Araç kapalı garajda durmasına, toza toprağa çok nadir mağruz kalmasına rağmen15bin km dayanmıyor filtre.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;579128
Superb III bölümüne yazmıştım. Octaviacılar olarak faydalanalım diye buraya da yazıyorum. Biryerlerde daha önce paylaşıldı ise kusura bakmayın, daha önce rastlamadım.

Herkesin malumu olduğu üzere aracımızın soğutma performansı pek tatminkar değil. Geçen haftasonu vagcom kablosu ile aracı kurcalarken aşağıdaki ayarı keşfettim. Araç "normal" ayar ile gelmişti. "Cold" olarak ayarladıktan sonra performansı çok iyi oldu. Düşük ayarda bile üşütür oldu.

Yazılımla düzelecek dedikleri belki de buydu, bilemiyorum. Kablosu olanlar deneyebilir. Resim yeterince açıklayıcıdır umarım.

Bu ayarı yaptıktan sonra kışında soğuk üflemesin kafama takıldı.

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir iki gün içinde bende yaparım bu değişimi, sicak modda  kaloriferi acar denerim ama sorun olacağını sanmıyorum. Çünkü kışın klima değil kalorifer kullanıyorum.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramızda dijital klima sahibi olan varsa güzel bir test yapılabilir. Aracın içi hemen hemen aynı sıcaklıktayken önce mevcut ayarlarla belli bir sürede sıcaklığın kaç dereceye düştüğü ölçülür; sonra aracın içi yine hemen hemen aynı sıcaklıktayken bu kez vag-com ile ayar yapılıp sıcaklığın aynı sürede kaça düştüğü ölçülür. Faydalı bir test olur aslında.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Takip ediyorum sizi ilk fırsatta deneyelim

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579335
Aramızda dijital klima sahibi olan varsa güzel bir test yapılabilir. Aracın içi hemen hemen aynı sıcaklıktayken önce mevcut ayarlarla belli bir sürede sıcaklığın kaç dereceye düştüğü ölçülür; sonra aracın içi yine hemen hemen aynı sıcaklıktayken bu kez vag-com ile ayar yapılıp sıcaklığın aynı sürede kaça düştüğü ölçülür. Faydalı bir test olur aslında.

Yarin yapalim o zaman? Dicem de sen yoksun sanirim abi