škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Son model araçta buda mi ya dedikleriniz..

3806 · 97 · 19170

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579555
Siz maşallah çok ilerdesiniz.
Benim agzimdan Toyota ciktimi hiç.dikkat ederseniz iki uc keredir Nissan ve Mazda yazıyorum. hondaya gelirsek adamlar 1 milyon km garanti veriyor.adamlarin şanzımanı yagsiz çalışıyor siz neden bahsediylrsunuz.bnm kayinpederin civic var 10 senedir onda araç daha sanzimandan motordan hicbirsekilde sıkıntı çıkarmamış.gecen geldiler yagina suyuna baktım bir gr yağ kalmamış adam 1.5 2  oldu bi koydurmustum dedi.otomatik araci.hadi Volkswagen grubu araçlara bu sekilde binelimde gorelim bakalım ne oluyor.motor kucagimizda gezeriz.

:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:

Japonlar bir numara.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579208
Merhaba arkadaşlar.benim aracim 2016 1.2tsi style + sunroof octavia.
Şimdi araba alacakken kesinlikle ama kesinlikle acele etmeyelim .sadece markaya isme bakarak araçta almayalım.imkanimiz varsa kafamizdaki bütün firmaların araçlarını detaylı şekilde test edelim.motor verimini ,cekisini,frenlerini fln .motorlari aşağı yukarı biliyoruz ama ben sadece motorla bitmediğin anladım.aracin kapisindan,kapi fitilinden,koltuktaki sungerlere ,en azından kaputu kaldırıp bi göz atalım.gecelim arka koltuğa oturup deneyelim.kisacasi acele etmeden dikkatli olalım.
Gelelim bana; ya zaman gectikce kullandikca heves olayı azaldıkça insanın gözü kulağı farklı çalışıyor.ilk zamanlar aman boleroydu maxidot ekraniydi,start stoptu felan derken artık herşey normale bindi.yolda sadece gaza basıp gidiyor frene basıp duruyorum .ama şimdide kulak seste gõz ayrıntıda.
Motor kaputunu bayide hiç kaldırıp bakmamistim.bi actimki motor kapağı o kadar basit mi olur.sordum abi dizellerde var benzinliye yok dediler.nedenki 85 bin yetmedimi.cok özensiz çok.

Akuye baktım ismini bile okuyamadigim birşey.sorduk öyleymiş neden ya genemi az geldi para.

Sunroof gicirdiyor ,sorduk bunda oluyormuş öyle.peki dedik.

A sütunundaki kaplamalar oynuyor .sordum hepsinde olurmuş.ilginc.

110 u gecmene gerek yok camlardan ses yapıyor sordum abi genelde olur dediler . Superbde yokmus nedenki 85 bin yetmezmi ya

Kapılara gelince .bana her kapının kapanis sesi farklı geliyor.ve bu kadar kaliteli markada lop lop kapanması gerekir.ayrica cam açıkken kapatınca resmen reno Tofaş gibi sesi var.sasirdim....

Ses olayı var.110 u gecmene gerek yok.sordum,abi asfalttan o dediler.sifir kaymak gibi asfalt olması gerekirmiş.ya sahinle git o asfatta oda ses yapmaz.ve ufak çukura gir ne biliyim hafif çikintidan geç tüm lastik sesi içerde.takir tukur.

Arka cam düğmeleri ya çok basit ve kötü dizayn edilmiş.
Kafaliklar sadece yukarı aşağı hareket ediyor.öne arkaya yok.eksiklik bu
Bej döşeme alıyoruz ama zemin siyah.cok zıt hiç iyi değil.
Frene basiyorsun araba garrss guurss ediyor.Zenon far grubu var ama sis lambası sarı renk.neden beyaz değil acaba.
Ya kötü park sensoru bile opsiyonel diyor.hersey opsiyonel.
Kısaca ben bence bu verdigim parayı bu arabanın haketmedigini düşünüyorum.daha aşağı rakamlara olmalı.a ma aldık bir kere binelim biraz
Farklı goruslere saygım var...
rüzgar sesi konusunda haklısınız.  diğer konular biraz abartılı. bej döşemeyi nasıl yapabilirler mesela kapı içleri dahil bej. bir tek taban siyah. onuda mı bej yapsalarda binmeye korksaydık . yani çok abartılı eleştirmişiniz. F/P konusuda en çok tavsiye edlien araba. eğer memnun değilseniz satarsınız olur biter

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İncelemeden  hemen araba almamak lazım. ... sanırım en büyük hata sizde.....Uygun  zamanda satıp daha iyi bişey alırsınız.inşallah.  O zamana kadar ....kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. .....
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 23:56:58 Gönderen: MURATE »

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle benim yazımda benim style model ile ilgili iki şey var biri sunroof diğeri bej döşeme .ve dikkat ederseniz donanımsal olarak olumsuz birşey yazmadım.orn:adaptif far iyi değil demedim.sensorlerin çalışması kötü demedim.ses sistemi zayıf ama kotu demedim.vs vs benim yazdıklarım en dolu versiyonunda da en bos versiyonunda da olabilecek şeyler.ve yazdığım şeylere genelde haklisin deniliyor ama nedense herkes evet öyle ama şöyle böyle diyor.ya Skoda firması savunmaz sizin savundugunuz kadar.
Bizim burada olmamızın amacı sorunları söyleyip çözüm bulmaya çalışmak ama bazıları karşı çıkmaktan çözüme zaman bulamıyor.amacimiz para vererek aldığımız araçlardan max verim alabilmek.sadece motordan değil.arkadasin biri arabanın güzel yönleri hakkında konu açmış .gidelim oraya güzelliklerini yazalım.ama benim konum o değil.bundan sonra saçma sapan yorumlara cvp vermeyeceğim.bide satın siz bunu diyenler var.kimseye soracak halim yok.satarim satmam gözünün yaşına bakmam ama bu kimseyi ilgilendirmez...çözüm ve tavsiye dışında laf olsun diye yorumda yapmasak iyi olur.

Alıntı yapılan: MURATE;579641
İncelemeden  hemen araba almamak lazım. ... sanırım en büyük hata sizde.....Uygun  zamanda satıp daha iyi bişey alırsınız.inşallah.  O zamana kadar ....kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. .....

Teşekkürler .ya inceledik ama bazı şeyler gözden kacabiliyor.zaten bu sorunlar arabadan soğuyup sattiracak kadar degilki.cozum bulunabilir.
Ha bide test aracında bahsettiğim sorunlar olmayabiliyor.kendi aracımız gelince gorduk.mesela test aracında sunroof yoktu :)

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok inceledim....belki 10 kez yucede gittim..kullananlara sordum...tamam dedim...aldım..
......Bendede sunroof ses yapıyor ama sorun değil. Ben aracımı çok severek aldım. ..bol bol geziyorum....walla hi....:gaz::gaz:

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;579466
İndirimlerle 95 bin tl ye aldim. Dediginiz sorunlari yasamadim. 16 inc jant varsa yol tutusunda sıkıntı oluyormus sanirim bende 17 var s1 evo2 270 lastikleriyle birlikte gayet guzel tutusu var. Sunroof gayet duzenli ses yapmadan guzel calisiyor. Dedigim gibi bu arac sinifina gore tek kotu yani yalitim. Ama sizde haklisiniz insan 80-90 bin verdikten sonra dahada iyisini bekliyor ama malesef ulkemiz sartlarinda audi a4 200 bin tl olmus. A4 tabiki cok guzel araba ama fiyat-kalite karsilastirmasinda hangisi verilen paraya yakin hakkini veriyor. A4 200 binlik hakkini veriyor mu acaba tartisilir

merhaba, aracı ne zaman aldınız acaba? fiyat çok uygunmuş.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;579674
merhaba, aracı ne zaman aldınız acaba? fiyat çok uygunmuş.

2 ay once aldim antalya skoda cag otomotiv

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;579707
2 ay once aldim antalya skoda cag otomotiv

ben de mart ayında aldım ancak böyle bir fiyat yok, siz ekstra indirim falan mı aldınız, aldıysanız nasıl aldınız:gut:

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;579739
ben de mart ayında aldım ancak böyle bir fiyat yok, siz ekstra indirim falan mı aldınız, aldıysanız nasıl aldınız:gut:

Onceden skoda sahibi oldugumuz icin eski octavia mi satmadan once ruhsatin fotokopisini cekmistim. Yenisini almaya onunla gittim 2500 tl indirim kazandim eski araciminda skoda oldugunu gosterince. Antalya skoda cag otomotivin muduru 20 yildir babamin yakini. Eskiden volkswagendeydi hep ondan aliyorduk yakini oldugumuz icin opsiyonlarin bi kacini parasiz verdi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;579743
Onceden skoda sahibi oldugumuz icin eski octavia mi satmadan once ruhsatin fotokopisini cekmistim. Yenisini almaya onunla gittim 2500 tl indirim kazandim eski araciminda skoda oldugunu gosterince. Antalya skoda cag otomotivin muduru 20 yildir babamin yakini. Eskiden volkswagendeydi hep ondan aliyorduk yakini oldugumuz icin opsiyonlarin bi kacini parasiz verdi

Eyvallah.
Ben daha pahalıya daha az opsiyonlu aldım. Siz çok çok iyi almışsınız.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;579755
Eyvallah.
Ben daha pahalıya daha az opsiyonlu aldım. Siz çok çok iyi almışsınız.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Bende acayip sasirmistim..

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579208
Merhaba arkadaşlar.benim aracim 2016 1.2tsi style + sunroof octavia.
Şimdi araba alacakken kesinlikle ama kesinlikle acele etmeyelim .sadece markaya isme bakarak araçta almayalım.imkanimiz varsa kafamizdaki bütün firmaların araçlarını detaylı şekilde test edelim.motor verimini ,cekisini,frenlerini fln .motorlari aşağı yukarı biliyoruz ama ben sadece motorla bitmediğin anladım.aracin kapisindan,kapi fitilinden,koltuktaki sungerlere ,en azından kaputu kaldırıp bi göz atalım.gecelim arka koltuğa oturup deneyelim.kisacasi acele etmeden dikkatli olalım.
Gelelim bana; ya zaman gectikce kullandikca heves olayı azaldıkça insanın gözü kulağı farklı çalışıyor.ilk zamanlar aman boleroydu maxidot ekraniydi,start stoptu felan derken artık herşey normale bindi.yolda sadece gaza basıp gidiyor frene basıp duruyorum .ama şimdide kulak seste gõz ayrıntıda.
Motor kaputunu bayide hiç kaldırıp bakmamistim.bi actimki motor kapağı o kadar basit mi olur.sordum abi dizellerde var benzinliye yok dediler.nedenki 85 bin yetmedimi.cok özensiz çok.

Akuye baktım ismini bile okuyamadigim birşey.sorduk öyleymiş neden ya genemi az geldi para.

Sunroof gicirdiyor ,sorduk bunda oluyormuş öyle.peki dedik.

A sütunundaki kaplamalar oynuyor .sordum hepsinde olurmuş.ilginc.

110 u gecmene gerek yok camlardan ses yapıyor sordum abi genelde olur dediler . Superbde yokmus nedenki 85 bin yetmezmi ya

Kapılara gelince .bana her kapının kapanis sesi farklı geliyor.ve bu kadar kaliteli markada lop lop kapanması gerekir.ayrica cam açıkken kapatınca resmen reno Tofaş gibi sesi var.sasirdim....

Ses olayı var.110 u gecmene gerek yok.sordum,abi asfalttan o dediler.sifir kaymak gibi asfalt olması gerekirmiş.ya sahinle git o asfatta oda ses yapmaz.ve ufak çukura gir ne biliyim hafif çikintidan geç tüm lastik sesi içerde.takir tukur.

Arka cam düğmeleri ya çok basit ve kötü dizayn edilmiş.
Kafaliklar sadece yukarı aşağı hareket ediyor.öne arkaya yok.eksiklik bu
Bej döşeme alıyoruz ama zemin siyah.cok zıt hiç iyi değil.
Frene basiyorsun araba garrss guurss ediyor.Zenon far grubu var ama sis lambası sarı renk.neden beyaz değil acaba.
Ya kötü park sensoru bile opsiyonel diyor.hersey opsiyonel.
Kısaca ben bence bu verdigim parayı bu arabanın haketmedigini düşünüyorum.daha aşağı rakamlara olmalı.a ma aldık bir kere binelim biraz
Farklı goruslere saygım var...

Bende size katılıyorum. Ama showroom da inceleyerek ya da test sürüşü yaparak birçok şeyi yine de fark edemeyebilirsiniz.

Benim araç 2016 model 1.2 TSI DSG. Kendi aracımda farkettiğim sıkıntılar(ya da ne derseniz artık):

1. 1500 deviri geçtiğimde motordan ıslık sesi geliyor. 2000 deviri geçtiğimde ciddi şekilde ıslık sesi duyuluyor.
2. Start/Stop düzgün çalışmıyor. Motor sıcak, emniyet kemeri takılı ve yolcu kapısı açılıp kapatılmadığı halde stop olduğunda tekrar gaza bastığımda çalışmıyor. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırmak zorunda kalıyorum. (iki defa başıma geldi)
3. Arabaya bir kişi oturduğunda ya da kapalı garaja girerken-çıkarken hafif bir frene bastığımda çok fazla gacır gucur ses geliyor.
4. Sol yan ayna katlandığında ve açıldığında sanki bir şey sıkıştırıyormuş gibi ses çıkarıyor. (Bunu her zaman yapmıyor. )
5. Kaputun sol çamurluk hizası düzgünken, sağ tarafta kaput çamurluk hizasının altında kalıyor.
6. Bolero, SD karttan müzik dinlerken resetleniyor. Servise götürdüm. Halen çözüm bulunabilmiş değil.
7. Yağışlı havada Ön farlar çok buğulanıyor.
8. Müzik dinlediğimde arkada oturanlar ses çok az diyor. Oysaki öndeki ses çok fazla. Bolero ekrandan ses ayarına gidip sesi tamamen önden arkaya doğru ilettiğimde gerçekten arkaya ses vızıltı gibi geliyor.

Yakıta gelecek olursam bence şehir içi yoğun trafikte(start/stop kapalıyken) oldukça fazla yakıyor. 40 dk yoğun trafikte kaldım. Trafiğe girdiğimde kalan benzin ile 290 km gidebileceğim yazıyordu. Trafikten çıktıktan sonra 190 km gösterdi. Neyse biraz gideyim belki yükselir diye düşündüm. Kalan depo ile gidebileceğim mesafeyi 180 km olarak güncelledi. Defalarca 40-50 dk. yoğun(neredeyse duran) trafikte kaldım. istisnasız 100 km aşağı çekiyor. Bence şehir içi yakıt tüketimi konusunda diğer araçlardan çok da üstün değil. Ama uzun yolu iyi.

Bir depo benzin ile(oldukça sakin kullanımla) şehir için kullanımda 550 km'yi bir türlü geçemedim. :(

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sorunlarınıza söyle açıklık getirmeye çalışayım

1- bu ıslık sesi turbo ıslığıdır, her turbo araçta olur. Hatta TSI bu konuda en sessiz araçlardan birisidir.

2- Start stop eğer çok uzun süre devrede kalmışsa motoru manuel olarak kendimiz çalıştırmamız gerekiyor. Bu da bir sorun değil. Ancak kısa duraklamalarda bile manuel çalıştırmaya ihtiyaç duyuyor ise bir problem olabilir. Servise danışın derim.

3- Bu ses çok hoş değil. Daha çok yokuşlarda yapıyor. Ben hillholder a bağlıyorum

4- Aynalar katlanırken bazen ses çıkarabiliyor, bazen benim ki kırılacakmış gib çat çut sesler çıkarıyor. Bu durumda ya tozlanmış ya da arasına birşey sıkışmış oluyor.

5- Bu hiza olayına hiç dikkat etmedim.

6- Sanırım yeni modellerde bu sorun var. Benim başıma hiç gelmedi. Servis bolero yazılımı güncelleyerek bu sorunu çözebilir.

7- Yeni nesil araçların hemen hepsinde bu sorun maalesef var

8- Aracınızın donanımını bilmiyorum, bazı modellerde arkada speaker lar yok. Eğer sizde varsa sorun speaker, bolero veya çaldığnız mp3 ün kalitesinden kaynaklı olabilir. mp3 leriniz 192kbps ve üzerinde ise ses sisteminden gayet güzel ses almanız gerek.

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
6. sorun için, radyonuzun otomatik logu ekleme seçeneği açık mı, kontrol ettiniz mi acaba?