škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2tsi manuel spaceback yakıt tüketimi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
istanbuldan sıfır aracımı dün teslim aldım. tam depo (sanırım 50lt- istasyonda 49 litre koydum içinde ne kadar vardı bilmiyorum)49,30lt*4,46tl= 220 tllik yakıtla 970 km yol yaptım. yol sonunda ortalama hız 90 km olarak gözüktü. bu yolculukta araçta üç kişiydik. klima yolun 500 kmsinde 1. seviyede açıktı. güzergahımız genellikle otoban olmakla beraber, istanbul avrupa yakasından başlayıp boğazdan geçmek, bolu dağını çıkmak gibi zorlu kesimleri de içeriyordu. araç yeni olduğu için denemek amacıyle zaman zaman 150-170 gibi yüksek hızlara da çıktık. ama genellikle 100-120 bandında sürüş gerçekleştirdik.

sizce durum nasıl? tüketim zamanla daha düşer mi dersin?

bence eğer yakıt biraz daha düşecekse bu araç mükemmel.:ok::ok::ok::gut::gut:

araçla ilgili izlenimlerimi müsait bir zamanda daha detaylı paylaşacağım inş.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 100/5 lt gibi bir tüketiminiz olmuş.

Daha yavaş hızlarla gider ve ara hızlanmalardan kaçınırsanız 4.6 lt de görebilirsiniz.

Ne gerek var. Yarım lt için. Eğlenin aracınızla.

Allah kaza bela vermesin...

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende aynı aracı adana'dan alıp ankaraya getirmiştim. yaklaşık 500km lik yolun sonunda ort. 3.8lt yazıyordu ekranda. çok sevinmiştim. 1 yıldır kullanıyorum fakat o değerleri bir türlü yakayamadım. 5'in altını bile zor görür oldum. oysa araç yeni diye biraz düşer umuduna sahiptim. hani çokta ümitlenmeyin düşmesi yönünde.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 5  lt civarlarına raziyim.  Oralara inerse hiç pişman olmayacağım aldığına. Su an genel ortalama 6.1 lt gösteriyor 1200 kmde.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;579733
bende aynı aracı adana'dan alıp ankaraya getirmiştim. yaklaşık 500km lik yolun sonunda ort. 3.8lt yazıyordu ekranda. çok sevinmiştim. 1 yıldır kullanıyorum fakat o değerleri bir türlü yakayamadım. 5'in altını bile zor görür oldum. oysa araç yeni diye biraz düşer umuduna sahiptim. hani çokta ümitlenmeyin düşmesi yönünde.

Genelde 5 lt civarlarında misin. Toplam kaç kmde aracınız?

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
26 km düz yol yaptım. 3-4 kez ışıkta dur kalk hariç hızım 90-100km arasındaydı. araçta iki kişiydik. ortalamam 100km/4.8lt çıktı. bence çok güzel oldu.

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracimi alali 1 ay oldu 2000 km de. Yakit olayindan cok memnunum 100 km de ortakama 4.4 lt yi gordum.aracin yakiti ve performansindan cok memnunum insallah hep boyle devam eder.iyi gunlerde kazasiz belasiz kullanmaniz nasip olur insallah

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 5 gün önce teslim aldım. Burada hem kendim kayıt tutmak hem de merak edenlerle paylaşım yapmak için . Aracın yakıt ortalamalarını zaman zaman paylaşacağım. Eğer 4.5-5.0 arasında yakacaksa ( ki şu anda öyle gözüküyor) dizele hiç gerek yokmuş. İstanbulun sıkışık trafiğini bilmem ama genelde açık yolda kullananlar için bu aracın ve motorun ideal olduğunu dusünüyorum...
Allah herkese kazasız belasız surusler nasip etsin.

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI DSG yakıt tüketimi
Adeta benzini kokladı bugün, klima da açık
http://resimyukle.xyz/resim/2UUz">http://i.resimyukle.xyz/2UUz.jpg" />

http://resimyukle.xyz/resim/2UUz

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mistery;580150
Ben de 5 gün önce teslim aldım. Burada hem kendim kayıt tutmak hem de merak edenlerle paylaşım yapmak için . Aracın yakıt ortalamalarını zaman zaman paylaşacağım. Eğer 4.5-5.0 arasında yakacaksa ( ki şu anda öyle gözüküyor) dizele hiç gerek yokmuş. İstanbulun sıkışık trafiğini bilmem ama genelde açık yolda kullananlar için bu aracın ve motorun ideal olduğunu dusünüyorum...
Allah herkese kazasız belasız surusler nasip etsin.
Düz uzun yolda performansiz kullanımda atmosferik motorlar bile 5 litrenin altına düşüyor zaten.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;581189
Düz uzun yolda performansiz kullanımda atmosferik motorlar bile 5 litrenin altına düşüyor zaten.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benzinli de mi?

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
*88km gidilen yol.

61km ortalama hiz.

4.2 litre ortalama tüketim.

10km köyden iniş. 78km düz otoyol. Verileridir.

*78km gidilen yol

71km ortlama hiz.

4.9litre ortalama tüketim.

Tamami düz otoyol. Klima 2.seviye açik verleridir.

*1710 km gidilen yol.

48km ortalama hiz.

6.2 litre ortalama tüketim.

Başlangiçtan ititbaren 2016 model 1.2tsi manuel verileridir.

Kullanim %65 otoyol %35 köy yollari ve şehir içi olarak yapilmiştir diyebiliriz. 0 km alinan aracin genel toplamidir. Araç şu an 1710 kmde.

Spacebcak 1.2tsi manuel.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2016, 09:08:27 Gönderen: enoktakenokta »