škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 90hp tsi rapid sb

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fethisirri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

3 ay kadar önce sb ile skoda ailesine katılmış bulunmaktayım. Genel anlamda araçtan memnunum ancak önceki aracım lpgli olmasından kaynaklanan sebeple yakıt konusu beni inanılmaz yormaya başladı.. Bilirsiniz ankarada pek trafik yoktur, sabah aksam toplam 60 im yol sabit gidip geliyorum ve özenli kullanmama rağmen ortalama tüketim 5.5  6.5 arası değişiyor. Ülkedeki benzin fiyatlarının da fahiş olmasından mıdır bilemem ama beni inanılmaz huzursuzlandiriyor. Araç dsg şanzuman. Birkaç küçük ve detaysız araştırma yaptım ancak lpg sistemi henuz geliştirilmemiş. Gerçi gelistirilse bile garanti kapsamı devam ederken taktırmak aptallık olabilir ama bilmiyorum..

Ayni sınıf ve ayni koşullarda sizdeki yakıt tüketimlerini de merak ediyorum..

Son olarak, ortalama 130 km/h hızla ortalama 7.5 görüyorum.. yani bastikca gidiyor, ama bastikca da acimadan fazla fazla yakıyor..

Saygılar..

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Allah kazasiz belasiz gunlerde kullanmayi nasip eder insallah.benim aracimin yakiti ortalama 4.5 ile 5.8 lt arasi degisiyor.yaptigim hizda 100 km ile 140 km arasi degisiyor

Çevrimdışı aleash34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fethisirri;579749
Merhaba arkadaşlar,

3 ay kadar önce sb ile skoda ailesine katılmış bulunmaktayım. Genel anlamda araçtan memnunum ancak önceki aracım lpgli olmasından kaynaklanan sebeple yakıt konusu beni inanılmaz yormaya başladı.. Bilirsiniz ankarada pek trafik yoktur, sabah aksam toplam 60 im yol sabit gidip geliyorum ve özenli kullanmama rağmen ortalama tüketim 5.5  6.5 arası değişiyor. Ülkedeki benzin fiyatlarının da fahiş olmasından mıdır bilemem ama beni inanılmaz huzursuzlandiriyor. Araç dsg şanzuman. Birkaç küçük ve detaysız araştırma yaptım ancak lpg sistemi henuz geliştirilmemiş. Gerçi gelistirilse bile garanti kapsamı devam ederken taktırmak aptallık olabilir ama bilmiyorum..

Ayni sınıf ve ayni koşullarda sizdeki yakıt tüketimlerini de merak ediyorum..

Son olarak, ortalama 130 km/h hızla ortalama 7.5 görüyorum.. yani bastikca gidiyor, ama bastikca da acimadan fazla fazla yakıyor..

Saygılar..

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, ben İstanbul Fulya'da oturuyorum. Bilenler bilir yokuş tırmanıp hemen Mecidiyeköy trafiğine dalmak zorunda kalıyorum. Genelde randıman almadan da yolculuğum sona erdiği için yakıt tüketimimi düşürmem çok zor. Normal hallerde 5,9 lt yakıyor ama genel ortalamam saydığım sebeplerden ötürü 7,5 litrenin üzerinde.

Çevrimdışı mtlich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, ben yaklaşık 1,5 aylık 1.2 TSI Rapid sb kullanıcısıyım. Şuana kadar 1200 km yaptım ve ortalama sarfiyatım 7.5 litre. Benim handikabım iş ve ev arası mesafenin kısa olması ve çok dur-kalk yapmam. Uzun yolda sarfiyat düşüyor. Ayrıca aracımın km' si arttıkça sarfiyatın düşeceğini düşünüyorum. Genel olarak beklentimi karşıladı bu araç.

Çevrimdışı gouz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, rapid 1.2 tsi 90 dsg aracımı yaklaşık 3 ay önce aldım şu anda da 3000 km de. İstanbul içerisinde kullanıyorum. uzun ortalamam 7.5 litre...Anladığım kadarıyla trafik veya rampalarda aracı yormadan kullanabilirsen tüketim ancak bu olacaktır. daha rampasız veya trafik olmayan bir güzergahın var ise 5.5 ile 6.5 litre tüketimi yakalama şansın mümkün tabiki..
Bir depoyu yaklaşık 210 TL ye dolduruyorum ve 660 km gidiyor buda yaklaşık 32 kr a denk geliyo..
Önümüzdeki günlerde ilk uzun yolumu yapacağı 1000 km civarında tekrar bilgileri paylaşırım.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı teslim alalı 1 hafta oldu bayiden çıkınca depoyu fulledim. 240₺ yakıt aldım. Aracı sıkıştırmadan gereği kadar ve klima sürekli açık olarak kullandım. Güzergah İzmit-Yalova ve sonrasında Yalovada şehir içi. Yeni köprüden geç şöyle böyle 225 km yolyaptım. Biraz önce depoyu opette fulledim. Tıkabasa 70₺ benzin aldı. 250 km deki aracım 0.31 krş yakıt tüketmiş bu dönemde, yıllardır dizel kullanan birisi olarak benzinli araçları fazla abartmışız diyorum. Teknoloji ilerlemiş ve yakıt sevileri baya düşürülmüş. İleriye doğru biraz daha düşer bu değer sanırım bu hali bile çok iyi geldi. Linea 1.6 aracım ilede ortalama 23 krş yakardım. Dizel ve benzinli alım fiyatı göz önüne alınır ise iyiyapmışım diyorum. Herkes aracını güle güle kullansın. Bu arada bende ki 1.2 TSİ DSG Sedan.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2016, 00:45:58 Gönderen: Paganini58 »

Çevrimdışı Pielstick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Manüel sedan 1,2tsi kullanan yok mu 90 olanı

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pielstick;583230
Manüel sedan 1,2tsi kullanan yok mu 90 olanı

Değerlerin biri birinden çok farklı olacağını düşünmüyorum. Katalog verisinde bile manuel ile DSG arasında 0,2 lt vardı sanırım. Manuel sedanla benim değerler benzerlik gösterecektir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Pielstick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;583233
Değerlerin biri birinden çok farklı olacağını düşünmüyorum. Katalog verisinde bile manuel ile DSG arasında 0,2 lt vardı sanırım. Manuel sedanla benim değerler benzerlik gösterecektir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim. peki 90 hp'liğin genel anlamda performansı nasıl özellikle uzun soluklu rampalarda

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Size şöyle söyleyim, eski aracım 1.6 dizel linea idi. İnanın performans olarak hiç aratmıyor ki arada rakamsal olarak ciddi farklar var dsg nin tabi büyük etkisi konforu var pişman etmez emin olun. Severek kullanıyorum hissediyorum yakıtıda gayet güzel olacak ben ciddi anlamda memnunum.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pielstick;583240
Teşekkür ederim. peki 90 hp'liğin genel anlamda performansı nasıl özellikle uzun soluklu rampalarda

Dik bir rampada sıfırdan gayet hızlı ivmelenerek çıkıyorum tabi devir çevirerek. Uzun yolda rampalarda bazen vites küçültme ihtiyacı bile hissetmiyorum.

Çevrimdışı Pielstick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dokunmatik ekranda yaprak sembolünü n anlamı nedir yakt tüketimi ile ilgisi var mi

Çevrimdışı ozkanyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet var, yaprak ne kadar çok yeşil olursa o kadar ekonomik kullanıyorsunuz demek oluyor. Biraz agrasif kullanmaya başlayınca yaprak siyaha dönüyor. Ayrıca yeşil bar çubuklarda da geriye doğru belli aralıklardaki kullanım şekliniz ve buna bağlı sarfiyat durumu grafik olarak gösteriliyor. şehir içinde genelde bu ekran açık olarak kullanıyorum, çoğu zaman 4.5 ile 5 litre arasında tüketim yakalıyorum. aracım fabia 3 1.2 tsi 90 hp style

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaprağı ne denli yeşil tutabilirseniz yakıt sarfiyatınız da o denli düşüyor. Yaprak candır canandır. Ben açıkçası bir süre takip ettim, daha 1000 km oldu aracımın katettiği yol, bu süreçteki ortalama tüketim şehir içi ve şehir dışı tüketim miktarı (sürekli klima ile) Ecu verilerine göre 4,6 litre ile 6,2 litre arasında değişiklik gösteriyor.

kılavuz sayfa 108
A Sürüş akıcılığı göstergesi
Akıcı sürüş şeklinde gösterge, yeşil noktaya yakın durur. Hızlanma veya frenleme
sırasında, gösterge aşağı ya da yukarı hareket eder.
B „Yeşil yaprak“
Yeşil gösterilen yaprak kenarı, o anki sürüş verimliliğini birkaç saniye gecikmeyle
gösterir. Ekonomik sürüş şeklinde yaprağın kenarlarında yeşil katmanlar görünür.
Ekonomik olmayan sürüş şeklinde yeşil renklendirilmez veya yaprak tamamen
kaybolabilir.
C Grafiksel değerlendirmeye genel bakış
Son 3 veya 1,5 dakikanın (bilgi/eğlence sistemi tipine göre) sürüş verimliliği
değerlendirmesi çubuklar şeklinde 5 saniyelik adımlar halinde gösterilir. Güncel
durum solda yer alır ve kademeli olarak sağa doğru kayar. Yeşil çubuk yükseldikçe
sürüş şekli ekonomikleşir.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2016, 13:54:49 Gönderen: devrimyalcin »