škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.6 TDI optimal mı? Rapid 1.4 Tdi DSG mi ?

By_hdR* · 33 · 11276

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;580217
Hocam az km yaptığınız için TDI yerine TSI düşünmez misiniz? Aradaki fiyat farkını donanıma yatırmış olursnuz

Teşekkür ederim yorumunuz için ; Ben Benzinli araçtan açıkcası hic haz almadım Bassan para :) Cok yakma vs sorunu olsa LPG çözümü berbat Birşey o yuzden dizel daha mantıklı hem satınca değer kaybetmiyor...

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sutlage;580223
Eski aracım Linea 1.3 MJ aktif plus idi. Donanım olarak çok bir şey yoktu. Olmaması da bir müddet sonra sizi sıkmaya başlıyor. Yani araba sıkıcı bir hal alıyor ve kendi kendinize şikayet etmeye başlıyorsunuz. Bir müddet sonra da arabadan soğuya biliyorsunuz. Ben bu duyguları yaşadım. Limitlerimi zorlayarak Octavia TDI DSG Style aldım. Şu an kafam rahat. Tam donanım bir araçta böyle şeyler yaşamazsınız.
Ancak sınıf farkı olması başlı başına bir etken. Şahsi düşüncem TSI alır donanım yükseltirdim.
Saygılar.

Yorumunuz için Teşekkürler... Rapid aslında az kullandığım icin daha mantıklı ama şu var piyasa olayından dolayı ileri ki Zaman'larda satılmama durumu var. O yuzden Octavia ya yöneldim 4.000 lira fazla verecem 5 yıl vergisiz binecem :) mantıklı yanı

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;580226
Yilda Yapacagim dediginiz kmyi normal bir kullanıcı 6 ayda yapıyor ve bunlar bile dizeli kararsız alıyor.sizin kesinlikle dizeli elemenizi öneririm.fiyat farkından dolayı.zaten siz 5 sene satmayacaksiniz dolayısıyla amorti şansınız yok .ama şu var dizel alirsan dizel fiyatına benzinliyi benzinli fiyatından verirsin.
Bence 1.2 tsi dsg style paketi bnce sunroof olsun.bu opsiyondaki aracı sorun bi size kaça gelecek.yani dizele verecegin paranın daha asagisina benzinlinin en fullunu alırsın.ama otomatik tercih edin.ben şahsen iyiki otomatik almisim dedim.rahatligi gorunce.

Yorumunuz için tesekkurler, Benzinli araç tercih etmek istemiyorum. O sebepten hic hesaba katmadım hocam...

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben yeni bir Octavia Optimal kullanıcısı olarak Octavia öneririm. Yalnız kullandığınız km'ye bakınca dizel almanıza değmeyeceğini söyleyebilirim. 1.2 TSI çok güçlü ve az tüketiyor öneririm.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de rapid 1.4 tdi style dsg kullanıyorum, sizin kadar az km yapsam düşünmeden 1.2 tsi octiavia dsg alırdım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2016, 17:36:02 Gönderen: drhsyn »

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;580245
Ben yeni bir Octavia Optimal kullanıcısı olarak Octavia öneririm. Yalnız kullandığınız km'ye bakınca dizel almanıza değmeyeceğini söyleyebilirim. 1.2 TSI çok güçlü ve az tüketiyor öneririm.

Yorumunuz için teşekkürler, aracı uzun kullanımlarda veya uzun süreli yanı 6 yıl , 7 yıllık kullanımlarda da düşünmek lazım

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;580255
Ben de rapid 1.4 tdi style dsg kullanıyorum, sizin kadar az km yapsam düşünmeden 1.2 tsi octiavia dsg alırdım.

Yorumunuz ve fikriniz için teşekkürler hocam, 1.2 bayagi önerildi :)

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dsg kullanan tüm arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Kulağima çok geldi belirli bir süreden sonra ariza veriyormuş ? Doğrumu. ? 2016 model dsglerde sorun yaratirmi?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_hdR*;580236
Teşekkür ederim yorumunuz için ; Ben Benzinli araçtan açıkcası hic haz almadım Bassan para :) Cok yakma vs sorunu olsa LPG çözümü berbat Birşey o yuzden dizel daha mantıklı hem satınca değer kaybetmiyor...

Hocam sizin araciniz anladigim kadariyla atmosferik benzinli. Bunu tyrbo besleme ile karistirmayin. Tsi tyrbo beslemeli oldugundan perf ve tuketimi atmosferige gore cok cok ustun.

1.2 TSI netedeyse dizele yakin tuketim degerlwri sunuyor. 1.4 TSI ise 140 hp lik perf a ragmen dizelle arasinda max 2 lt farkediyor.  Ben ayni sartlarda olsaydim dizel farkini doanima verirdim. Hem daga donanimli hem de daha perf li bir aracim olurdu. Bunu TDI Octavia sahibi olarak soyluyorum

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;580277
Hocam sizin araciniz anladigim kadariyla atmosferik benzinli. Bunu tyrbo besleme ile karistirmayin. Tsi tyrbo beslemeli oldugundan perf ve tuketimi atmosferige gore cok cok ustun.

1.2 TSI netedeyse dizele yakin tuketim degerlwri sunuyor. 1.4 TSI ise 140 hp lik perf a ragmen dizelle arasinda max 2 lt farkediyor.  Ben ayni sartlarda olsaydim dizel farkini doanima verirdim. Hem daga donanimli hem de daha perf li bir aracim olurdu. Bunu TDI Octavia sahibi olarak soyluyorum

Hocam fikrinize Saygım sonsuz Skoda grubu araç kullanmadığım için motor sistemi vs nasıldır bilmem . Yeni yeni araştırıyorum. Benzinli veya dizel seçeceğine gelirsek , Ben Artık dizelden yanayım... Sonuç olarak 5 yıl boyunca 50.000 de yaparım yada 70.000 km'de sonuçta yakıt alacağım ucuz para çıksın cebimden, burada benzinli arac alan kişiler bineniyorlar :))

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alt segmenteki bir araca özellik ekleyip üst segment fiyatına satın almak mantıklı gelmiyor bana. Amacınız sadece dizel binmekse rapid 1.4 tdi ambiant yeterli performance fiyat olarak pişman olmazsınız.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;580468
Alt segmenteki bir araca özellik ekleyip üst segment fiyatına satın almak mantıklı gelmiyor bana. Amacınız sadece dizel binmekse rapid 1.4 tdi ambiant yeterli performance fiyat olarak pişman olmazsınız.

Dizel ve otomatik olması... Yalnız DSG'ler arıza veriyorlar dediler... O yüzden ya 1.6 110 ps rapid alacam yada Octavia optimal 1.6 TDI

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg ler özellikle kullanıcı hatasını affetmez. Tek sürücü kullanacaksınız birazda araç kullanımı konusunda bilgili ve titizseniz DSG den korkmayın derim. Ben tercihimi TDI den yana kullandım. Ekonomisinden ziyade özellikle rampalarda vites küçültmeden tirmanmasi bana ayrı bir sürüş zevki katıyor. 3000 km ortalama tuketimim 4.8 litre. Bu değeri hiç bir benzinli araçta yakalayamazsiniz.

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;580490
Dsg ler özellikle kullanıcı hatasını affetmez. Tek sürücü kullanacaksınız birazda araç kullanımı konusunda bilgili ve titizseniz DSG den korkmayın derim. Ben tercihimi TDI den yana kullandım. Ekonomisinden ziyade özellikle rampalarda vites küçültmeden tirmanmasi bana ayrı bir sürüş zevki katıyor. 3000 km ortalama tuketimim 4.8 litre. Bu değeri hiç bir benzinli araçta yakalayamazsiniz.

Tek el ve yılda 8-10 bin arası maksimum km yapabiliyorum ancak ama bana temizde kullanılsa 3,4 yil içinde sorun verir dediler , kronik bir arızaymış DSG sorunu O yuzden bende soğudum

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_hdR*;580492
Tek el ve yılda 8-10 bin arası maksimum km yapabiliyorum ancak ama bana temizde kullanılsa 3,4 yil içinde sorun verir dediler , kronik bir arızaymış DSG sorunu O yuzden bende soğudum

Dsg almadan önce de okudum bu tür yazıları. Gittim Dsg aldım. Bence biraz da şans işi.