škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

michelin :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracımın üzerinde gelen michelin energy serisi lastik parçalanmaya başladı. Arabamı dağ bayır kullanmıyorum ve 2014 ocak trafiğe çıktı

Bu markayı sevmezdim ve sevmemekte haklı çıktım, internette araştırdım ve şikayetlerin tamamına tüketici hatası diye geçiştirmişler ve bunun üzerine bende sadece meraktan firmaya yazdım ve fotoğraf gönderdim, onlarda lastiği yetkili bayiye getirin bakalım dediler.

Bakalım sonuç ne çıkacak. ( büyük ihtimal, bizi seçerek hata yaptınız diyecekler )

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üzücü gerçekten, benim arabamda da aynı lastik var.Bakalım zamanla dayanımı nasıl olacak..Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mişlen lastiğin bu energy saver serisi  çok rezalet bir lastik.    çukura düşersin balon yapar,  pati çekersin dişi kalmaz.   ıslakta tutuşu da yok gibi birşey. yani kesinlikle parasına değmez.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım yumuşak hamurlu olmasından dolayı olabilir.tabi bu şekilde parçalanması kabul edilemez.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk yıllar çok güzel olan Michelin, 1. yıl sonunda sertleşip, özelliklerini kaybetmeye başlıyor.
3. yıl sonunda böyle çatlamaya, parçalanmaya başlıyor.
Normal diyecekler..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Michelin bence şu an tamamen şişirilmiş bir marka. yüksek performans lastiği hususunda bişey diyemem ama binek araç lastiği konusunda rezalet. maksimum kullanım süresi 1 yıl, sonrasında çöp

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı lastik var. Aracım 54.000 de kasım 2014 çıkışlı ve 20.000 kış alstiği ile michelin ile 34.000 km yapmışım ama bende böyle birşey yok. Kaç km yaptınız lastiklerle acaba?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 2014 Michelin Energy Saver ile geldi şu an 13.000 km ve 2 yıl'a yaklaştı lastiklerim ilk günkü gibi sıfır diyebiliriz ve aracımı dağ bayır dere tepe kullanıyorum hiç bir sorun da yaşamadım yol tutuş fren mesafesi vs ıslak kuru zemin ve karlı buzlu zeminlerde dahi kullandım memnun kaldım. Fotoğrafları görünce şaşırdım gerçekten 2 yıl da bu hale nasıl gelmiş anlamak çok zor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen onlerde takili bu lastik. Patinaj yapilmis, ani kalkis yapilmis, puruzlu dik yokusta ani kalkis yapilmis tarzinda bir geri donusu olacaktir muhtemelen. Genekullanici hatasi.

Eeeeyyyyyyyyyy michelin kullanicisi senbilmiyormusunki falan tarzinda bir donuste olabilir.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanıcı hatası olma konusuna katılıyorum sonuçta lastik sarf malzemedir kullanım tarzına şekline göre yaptığınız km'ye hava basıncına şartlarına göre vs vs bir çok dış etken de aşınacak ve ya yıpranacaktır yani siz bir kaldırıma hızla çıkar ve ya vurursanız lastik büyük bir hasar görecektir siz bu hasarı dıştan göremeseniz bile hasar lastiğin iç kısmında oluşabilecektir sonra sıfır lastik balon yaptı diyebiliriz

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;580445
... Eeeeyyyyyyyyyy michelin kullanicisi senbilmiyormusunki falan tarzinda bir donuste olabilir...

:++::++:

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı lastikler var. 4 binde henüz, ama çöpe atasım geldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
43.000km 30. Ayda lastiklerim. İlk fırsatta değişiklik yapicam,ön arka değişim bile yapmadım bilerek,yoksa arkası daha yerinde durmaz octavia'nin :D
Energy Saver pismanlik ve hertürlü zarar benim gözümde

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Almayı düşündüğüm lastiklerden biriydi.  Paylaşım isabet oldu. Eledim şimdiden.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;580431
Bende de aynı lastik var. Aracım 54.000 de kasım 2014 çıkışlı ve 20.000 kış alstiği ile michelin ile 34.000 km yapmışım ama bende böyle birşey yok. Kaç km yaptınız lastiklerle acaba?

Merhaba, acım şuan 25 bin km olmak üzere

Alıntı yapılan: mdindas;580445
Muhtemelen onlerde takili bu lastik. Patinaj yapilmis, ani kalkis yapilmis, puruzlu dik yokusta ani kalkis yapilmis tarzinda bir geri donusu olacaktir muhtemelen. Genekullanici hatasi.

Eeeeyyyyyyyyyy michelin kullanicisi senbilmiyormusunki falan tarzinda bir donuste olabilir.

:D bencede aynı şekil bir dönüş yapacaklar,

Dün micheline yazdığım mail sonucu lastiği bayiye bıraktım, bayideki arkadaş sağolsun ilgilendi ve ağbi bunun için garanti kapana girmiş veya yoldaki bir yabancı cisim kesmiş diyecekler dedi :)

bende peki diğer araçlarımda brigston kullanırkende aynı güzergahları kullanıyordum hatta onlarda agrasif bir kullanım tarzım vardı sakin kullanıncamı parçalanıyor dedim

sonuç olarak stepneyi güncel kullanıma alıp stepneye çıkma bir lastik taktık, diğer lastik incelenmek üzere gönderilecek ve çok büyük ihtimal sen bu lastiği kullanamıyorsun başka marka al diyecekler

Alıntı yapılan: Physicist16;580465
Almayı düşündüğüm lastiklerden biriydi. Paylaşım isabet oldu. Eledim şimdiden.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence eski tecrübelerime dayanarak Brigstone doğru tercih olur

Alıntı yapılan: OctiCan;580463
43.000km 30. Ayda lastiklerim. İlk fırsatta değişiklik yapicam,ön arka değişim bile yapmadım bilerek,yoksa arkası daha yerinde durmaz octavia'nin :D
Energy Saver pismanlik ve hertürlü zarar benim gözümde

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende şimdilik arkaları öne aldım, arkayada stepnedeki ve önden çıkan lastiği taktık

Alıntı yapılan: rocky62;580450
Kullanıcı hatası olma konusuna katılıyorum sonuçta lastik sarf malzemedir kullanım tarzına şekline göre yaptığınız km'ye hava basıncına şartlarına göre vs vs bir çok dış etken de aşınacak ve ya yıpranacaktır yani siz bir kaldırıma hızla çıkar ve ya vurursanız lastik büyük bir hasar görecektir siz bu hasarı dıştan göremeseniz bile hasar lastiğin iç kısmında oluşabilecektir sonra sıfır lastik balon yaptı diyebiliriz

Dediklerinize katılıyorum ve zaten o bilinçle kullanıyorum, heleki bu ilk sıfır arabam olmasından bayaa da özenli kullanıyorum