škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

michelin :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;580465
Almayı düşündüğüm lastiklerden biriydi. Paylaşım isabet oldu. Eledim şimdiden.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence eski tecrübelerime dayanarak Brigstone doğru tercih olur

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;580463
43.000km 30. Ayda lastiklerim. İlk fırsatta değişiklik yapicam,ön arka değişim bile yapmadım bilerek,yoksa arkası daha yerinde durmaz octavia'nin :D
Energy Saver pismanlik ve hertürlü zarar benim gözümde

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende şimdilik arkaları öne aldım, arkayada stepnedeki ve önden çıkan lastiği taktık

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;580450
Kullanıcı hatası olma konusuna katılıyorum sonuçta lastik sarf malzemedir kullanım tarzına şekline göre yaptığınız km'ye hava basıncına şartlarına göre vs vs bir çok dış etken de aşınacak ve ya yıpranacaktır yani siz bir kaldırıma hızla çıkar ve ya vurursanız lastik büyük bir hasar görecektir siz bu hasarı dıştan göremeseniz bile hasar lastiğin iç kısmında oluşabilecektir sonra sıfır lastik balon yaptı diyebiliriz

Dediklerinize katılıyorum ve zaten o bilinçle kullanıyorum, heleki bu ilk sıfır arabam olmasından bayaa da özenli kullanıyorum

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Doruk Han;580525
Merhaba, acım şuan 25 bin km olmak üzere

25.000 de lastiğin bu hale gelmesi garip ama babamın arabasının üstünde de michelin vardı araba durduğu yerde lastik yarılmaya başlamıştı. Babama da kullanıcı hatası demişlerdi ve sıcakta bekletmişsiniz demişlerdi. Babam da arabayı hamamda bekletmiyoruz ya demişti :D Ama tabiki de kabul etmediler :)

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
43.000kmdeki Energy Saver lastiklerim

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;580588
43.000kmdeki Energy Saver lastiklerim

Sizinkide sinyal veriyor :(

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Doruk Han;580589
Sizinkide sinyal veriyor :(
Görsel olarak evet ama bu km için kabul edilebilir,asıl mesele sürüş dinamiklerini 15000kmden sonra direk olumsuz etkilemesi zaten. Ömür olarak en kral lastik bile 50000kmde veya 3. Senede benim gözümde biter zaten

Çevrimdışı Doruk Han

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet bende önceki aracımda 40 binde yenilemiştim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin genelde yumuşak hamurlu olduğu için ülkemizin yol koşullarına pek uygun değil. Bunun yanında Michelin'in energy saver, exalto vb normal lastikleri çok başarılı lastikler değil maalesef. Yıllar önce Michelin Exalto kullanmmıştım, yol tutuş, fren vs olarak rezalet bir lastikti. Sonra Pilot Sport 3 aldım, mükemmel ötesi idi.

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim lastiklerde resimdeki gibi oldu, hiç memnun değilim. bu sene idare eder ama seneye değiştireceğim.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar siz yine iyisiniz. benim aracımın üzerinde nexen diye bir marka geldi. araç durmuyor, sürekli patinaj çekiyor ve virajda kaydırıyor. bu söylediklerimin hepsi lastik yüzünden.
bu lastiğin durma mesafesi yüzünden kaza bile yaptım. bence parçalanmasından ziyade durma mesafesi çok önemli.
aracım 18000 km de, 20000 olsun ilk fırsatta değiştireceğim.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;581229
arkadaşlar siz yine iyisiniz. benim aracımın üzerinde nexen diye bir marka geldi. araç durmuyor, sürekli patinaj çekiyor ve virajda kaydırıyor. bu söylediklerimin hepsi lastik yüzünden.
bu lastiğin durma mesafesi yüzünden kaza bile yaptım. bence parçalanmasından ziyade durma mesafesi çok önemli.
aracım 18000 km de, 20000 olsun ilk fırsatta değiştireceğim.

octavia böyle lastiklerle gelmez, biraz senin hatan eğer kendin aldıysan bu lasitği.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;581232
octavia böyle lastiklerle gelmez, biraz senin hatan eğer kendin aldıysan bu lasitği.

sizi bu kadar samimi ve kesin konuşmaya iten nedir bilemiyorum ama aracımı sıfır olarak izmir alsancak Vosmer den aldım. Alırken kontrol ettim bayideki birçok arcın üzerinde Nexen vardı.

ingilizceniz var ise ;

http://int.nexentire.com/pr_nexen/news/news_view.asp?idx=101

Türkçe olarak
http://www.nexen-tr.com/haber_detay.asp?id=2&nexen-skoda%E2%80%99ya-oe-tedarik-edecek

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup yanlış yönlendirmeler ve bilgi kirliliğine yol açmayınız lütfen.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;581234
sizi bu kadar samimi ve kesin konuşmaya iten nedir bilemiyorum ama aracımı sıfır olarak izmir alsancak Vosmer den aldım. Alırken kontrol ettim bayideki birçok arcın üzerinde Nexen vardı.

ingilizceniz var ise ;

http://int.nexentire.com/pr_nexen/news/news_view.asp?idx=101

Türkçe olarak
http://www.nexen-tr.com/haber_detay.asp?id=2&nexen-skoda%E2%80%99ya-oe-tedarik-edecek

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup yanlış yönlendirmeler ve bilgi kirliliğine yol açmayınız lütfen.

Benim aracımında orijinal lastiği nexen . Ama ben sakin kullandığım için çok risk yaşamadım ,yol tutuş ,ses çok kötü frenleme kötü

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;581232

bi ara skoda'lar hatta vw'ler bile nexen'le geldi. hatta benim arabada hankook var. araç avrupa malı diye alıyoruz, neden continental veya michelin gelmiyor doğrusu merak ediyor ve yadırgıyorum.