škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

frene basıldığında vites kolunda hissedilen titreşim

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DRALBA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar herkese hayırlı günler
ismim ali foruma konyadan katılıyorum. yaklaşık 4 ay önce ben de skoda ailesine katıldım. aracım style 1.6 tdi dsg. araçtan son derece memnunum. aynı zamanda ilk otomatik araç sahibiyim. bu nedenle otomatik vites bilgi ve tecrubem yok. yaklaşık bir hafta önce frene bastığımda veya frenden ayağımı çektiğimde vites kolunda hissedilen bir vurma şeklinde titreşim olduğunu farkettim. belkide aracı ilk aldığımda da belki vardı ben anlayamadım. dsg bilgi, deneyim ve tecrubesi olan arkadaşlar yardımcıolurlarsa sevininrim.
herkese kazasız belasız zevkli sürüşler dileğiyle

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DRALBA;580499
selamlar herkese hayırlı günler
ismim ali foruma konyadan katılıyorum. yaklaşık 4 ay önce ben de skoda ailesine katıldım. aracım style 1.6 tdi dsg. araçtan son derece memnunum. aynı zamanda ilk otomatik araç sahibiyim. bu nedenle otomatik vites bilgi ve tecrubem yok. yaklaşık bir hafta önce frene bastığımda veya frenden ayağımı çektiğimde vites kolunda hissedilen bir vurma şeklinde titreşim olduğunu farkettim. belkide aracı ilk aldığımda da belki vardı ben anlayamadım. dsg bilgi, deneyim ve tecrubesi olan arkadaşlar yardımcıolurlarsa sevininrim.
herkese kazasız belasız zevkli sürüşler dileğiyle
Klasik servise git bir baksınlar diyecegimde servisde klasik olarak normal abi bu illaki sesi giderin diyorsanız açar bakariz diyeceklerdir.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vites geçişi sırasında mı oluyor titreme, yoksa vites aynı kalsa bile frene basınca mı oluyor? Vites geçişi sırasında ise klasik problemlerden biri olabilir, değilse böyle bir şey daha önce duymamıştım.

Çevrimdışı DRALBA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;580608
Vites geçişi sırasında mı oluyor titreme, yoksa vites aynı kalsa bile frene basınca mı oluyor? Vites geçişi sırasında ise klasik problemlerden biri olabilir, değilse böyle bir şey daha önce duymamıştım.

Arac park halindeyken frene basinca ve bırakınca oluyor hafif bir vurma şeklinde eliniz vites topuzunda iken hissediliyor

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Normal. Vitese gecis icin frene basmak gerekiyor. Bastiginizda da sanzuman biyerleri kitleyerek ya da kilidini kaldirarak vitese gecise hazir hale geliyor.

Çevrimdışı DRALBA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;580903
Normal. Vitese gecis icin frene basmak gerekiyor. Bastiginizda da sanzuman biyerleri kitleyerek ya da kilidini kaldirarak vitese gecise hazir hale geliyor.

Teşekkür ederim ekrem bey

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim rapidte de yaoıyordu, özellikle dik rampaya parkedince p den d ye almak için kola epey bi asılmam gerekirdi, arabayı sarsacak kadar bir ses ve hareket olurdu bazen, servis normal demişti.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maystor;580990
Benim rapidte de yaoıyordu, özellikle dik rampaya parkedince p den d ye almak için kola epey bi asılmam gerekirdi, arabayı sarsacak kadar bir ses ve hareket olurdu bazen, servis normal demişti.

Ali hocamin (Dralba) bahsettigi sey bu degil. sizin bahsettiginizi sadece DSG olan araclarda degil, hemen hemen tum otomatik araclarda yasarsiniz. Sizin soylediginiz rampada birakilan aracin vitesi parka alindiginda aracin yukunun sanzumana binmesi yuzunden. Bu tur durumu yasamamamk icin yokus olsun olmasin her zaman araci park ederken once N konumuna alir, el frenini ceker, ayagimi frenden cekerek aracin yukunun el frenine binmesini saglar, sonra aracimi park vitesine alirim. Forumumuzda ve diger platformlarda da sanzuman problemi yasamamak icin verilen tavsiyelerden birisidir bu.