škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Alıyorum. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, önümüzdeki hafta aşağıdaki arabayı alıyorum. Kendimde Octavia var. Memnun kaldığımız için hanımın arabayı sattık ve bundan alalım dedik.

1.4 TDI CR Green Tec DSG / 90 HP - Panaromik Cam Tavanlı - Topaz Kahve

Bu araba ile ilgili 2 şey danışacağım.

1 - Arabanın orijinal jantlarının boyutunu ve biçimini beğenmedim. Hiç kullanmadan bir jantçıya verip yerine 17 inç alayım diyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz bu kasa ve renge iyi duracağını düşündüğünüz modeller varsa benim ile paylaşabilir misiniz ? Hatta bu işlemleri yaptırabileceğim yer tavsiyesi de paylaşırsanız sevinirim
 2 - Arabanın aksesuarlarında bagajı arka koltuktan ayıran arka koltukların arkasına monte edilen bagaj ızgarası, diye bir şey var. Ama fiyatı çok yüksek. (610 TL) Buna muadil olan bir ürün linki veya satılan bir yer bilen var mı?

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;581136
Merhabalar, önümüzdeki hafta aşağıdaki arabayı alıyorum. Kendimde Octavia var. Memnun kaldığımız için hanımın arabayı sattık ve bundan alalım dedik.

1 - Arabanın orijinal jantlarının boyutunu ve biçimini beğenmedim. Hiç kullanmadan bir jantçıya verip yerine 17 inç alayım diyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz bu kasa ve renge iyi duracağını düşündüğünüz modeller varsa benim ile paylaşabilir misiniz ? Hatta bu işlemleri yaptırabileceğim yer tavsiyesi de paylaşırsanız sevinirim
 2 - Arabanın aksesuarlarında bagajı arka koltuktan ayıran arka koltukların arkasına monte edilen bagaj ızgarası, diye bir şey var. Ama fiyatı çok yüksek. (610 TL) Buna muadil olan bir ürün linki veya satılan bir yer bilen var mı?

Hayırlı olsun. Jantları bayiden 17 olarak almayı istemediniz sanırım. Benimkinde (5JA 071 497 JX2) kodlu jant var. Baya hoş duruyor. http://www.skoda.com.tr/sitecollectiondocuments/rapid-spaceback-aksesuar.pdf dosyasını açıp 6. sayfadaki jantların ilki oluyor. Buna benzer birşeyi dışarıda taktırmanızı öneriririm.
İkinci sorunuzla ilgili bilgim yok

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yok almayı çok istedim ama tanesine 745 TL. dediler. Çok pahalı geldi bana. Bu sebep ile dışarıdan bakayım diyorum. Bende dediğiniz jantı ve yanındakini beğeniyorum zaten

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımızı 1 temmuzda teslim aldık. Dinamik ve emotion paket koydurdum. Spor koltuklar çok güzel ve rahat. Renge herkes bayılıyor zaten. Bu kasaya çok iyi gitmiş. Yakında gündüz farı ve cam çerçevelerine krom taktıracağım. Şuana kadar 1000 km yaptık ve çok memnun kaldık. Cam tavandan dışarıyı seyretmek harika. Uzun yolda çok az yakıyor. 300 km yol klima hiç kapanmadan 25 TL ye geldi. Sürüş keyfi ise octaviaya ya çok yakın. Octavia kullanıcısı olarak ben beğendim.

Buda kısa bir videosu ;

https://youtu.be/Pcw80_Q7kwU
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2016, 15:53:32 Gönderen: toficame »

Çevrimdışı ferhatozerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de arabamın gelmesini heyecanla bekliyorum :)

Sent from my SM-N915T using Tapatalk

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;581253
Yok almayı çok istedim ama tanesine 745 TL. dediler. Çok pahalı geldi bana. Bu sebep ile dışarıdan bakayım diyorum. Bende dediğiniz jantı ve yanındakini beğeniyorum zaten

öncelikle aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim. evet jantlar pahalı ve çoğu kişi için sadece kozmetik önem taşıyor ancak bir jantçıya da gitseniz orjinal veya oem ürün almanızı tavsiye ederim. nihayetinde araç ne olursa olsun can taşıyor ve bunu da lastikleri ve jantları aracılığıyla yapıyor. linkteki videodan ne kastettiğimi anlayabilirsiniz :)

https://www.youtube.com/watch?v=_8hnJZqZWmA

edit: yüklediğiniz videoya baktım da rapide en çok yakışan 3 janttan biriyle almışsınız yine. tercih sizin tabi ama ben çok beğendim. maşallah :)

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Jant değişikliğinden vaz geçtim zaten. Ama aklımda güzel aksesuarlar var. Alınca paylaşırım yine buradan.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;583716
Jant değişikliğinden vaz geçtim zaten. Ama aklımda güzel aksesuarlar var. Alınca paylaşırım yine buradan.

merakla bekliyoruz :) keyifli forumlar

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;581136

Araç renginiz gerçekten çok hoşmuş. Allah cümlemizi korusun, bende kısmet olursa pazartesi-salı satın alacağım.

Araç ile ilgili olumsuzluklarınız var mı acaba ?

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastik hava basıncı uyarısı dışında olumsuz bir düşüncem yok şimdilik. Bu uyarı benim octaviada da hep çıkıyor. Hava basınçlarını ayarlıyorum uyarıyı kapatıyorum ama kısa bir süre sonra sol arka lastiğin havasını kontrol edin diyor. Bu ya yazılım hatası yada başka bir şey. Çünkü sıfır araçta 3 günde bu hatayı vermesi ilginç. Şuan octaviamdaki bir durumu anlatayım. Geçen benim aracın lastiklerimin dıştan yediğini fark ettik. Bu ancak rot hatası veya üretim hatasında olabilir. En kısa sürede bir rotçuya gideceğim ve sonuca göre hareket edeceğim. İşte bu sorun yüzünden de bu uyarıyı veriyor olabilir. Gelişmeleri iletirim. Ama şuan tek bildiğim lastiklerimin olması gerekenden çok daha önceden yıpranmış olduğu ve bana 2000 TL lastik parasının girmiş olacağı.
 Bu arada araç eşimin ve şuan çok binmiyor. Şehir dışında tatilde. Eylülde yoğun kullanmaya başlayacak. Ancak o zaman tam bir durum değerlendirmesi yapabileceğim.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
Alıntı yapılan: toficame;584800
80 bin

fiyat biraz fazla olmamış mı ?
monte carlo 81 liste fiyatı

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Neden fazla ? Monte Carlo'nun benimkinden bir fazlası mı var ki ?