škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI STYLE Mİ? 1.6 Tdi Optimal mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi gunler arkadaşlar , yılda 8.000 km yol yapıyorum. Bir cok kisi bana 1.2 TSI DSG STYLE PAKETİ AL DEDİ. Bende kararımı 1.6 TDI OPTİMAL Manuel yapmıştım.
Siz olsaydiniz hangisini seçerdiniz ? Yakıt tüketimi olarak biri 23,24 krs yakar diğer 30-32 krs.. Az yol gittiğim icin pek fazla fark olacağını sanmıyorum.
Şuan da 3 seçeneğim var ;
  1) Rapid Style 1.4 tdi 90 DSG
  2) Octavia 1.6 TDİ MANUEL OPTİMAL
  3) 1.2 TSI DSG + SUNROOF

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
usta sen daha araba almadınmı :)  ---

bu arada aynı ben yılda 8.000 km yol yapıyorum TDİ aldım. ama yakıt tasarrufu gözle görülür derecede saglıyor TSİ 1.4 arabama göre.
(ben olsam  Octavia 1.6 TDİ MANUEL OPTİMAL ) alırdım

-______________

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu karşılaştırmaları sizin diğer başlıkta da yapmamış mıydık?

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yok onda rapid + Octavia içindi , orda da birçok kisi 1.2 TSI önerdi showroom da Sunrooflu olana baktım ve tüketimi de görünce 1.2 TSI hoşuma gitti. Fikir almak istedim

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu gereksiz görüyorsanız kaldırayım... Ama ben paylaşımlar , yorumlara önem veririm o yuzden 1.2 TSI listeme ekledim..

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben her zaman Full araç almaktan yanayım ama, dizel olayı işin içine girince kaf karıştırıyor tabii. Elazığ'da çok fazla trafik yoktur diye tahmin ediyorum bunun için 1.2 tsi style fena olmaz gibi.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aradaki 8 kurusluk yakit farki size yilda 640 tl kar saglar. Tdi nin vergisi tsi ye gore 400 tl daha fazla. Yillik 250 tl fark sadece dsg icin bile verilmeye değer.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;581639
Ben her zaman Full araç almaktan yanayım ama, dizel olayı işin içine girince kaf karıştırıyor tabii. Elazığ'da çok fazla trafik yoktur diye tahmin ediyorum bunun için 1.2 tsi style fena olmaz gibi.

ELAZIG da mesafe kısa , arac yogun var :) şuan kı aracım 27 kuruş yakıyor LPG de . Eğer 1.2 TSI bunun gibi yakarsa iyi olur hem full'e binmiş hemde Sunrooflu olmuş olur..

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkann;581642
Aradaki 8 kurusluk yakit farki size yilda 640 tl kar saglar. Tdi nin vergisi tsi ye gore 400 tl daha fazla. Yillik 250 tl fark sadece dsg icin bile verilmeye değer.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam öncelikle arac engelli raporlu düşünüyoruz, o sebepten vergi olayi yok. Yaptığınız hesaplama icin tesekkur ederim. 3.000 TL eder 5 yılda toplam para, ama full ve otomatik arac sahibi oluyorsun.. Bence de verilir ama iste dizel kafayı kurcalıyor :))

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Selamın Aleyküm. Kardeşim ben 2016 octavia 1.2 tai kullanıcısıyım 20 gündür kullanıyorum ve şehir içi  ortalama 6 litre yakıyor. Babamda 2015 1.6 dizeli var kullanan birisi olarak karşılaştırmasını yapayım onunki de şehir içi 5 litre yakıyor. Takriben arada 10 kuruş var yani senede 10000 km yaparsan binlira karın oluyor vergi ve bakım ücretlerini çıkarsan 500 tl kalıyor ha birde benzin motor ömrü daha uzundur onuda unutma diğer birşey gücü 1.6 olan 250nm 1.2 tsi 175 nm farkı varmı var tabiki ama 1.2 tsi süper fark etmiyorsun bile 1.2 olduğunu bence muhteşem. Şimdi sen 1.6 dizeline 15000 fazla vereceksin amartü etmek içinse yılda 500 tl karın olsa 30 yılda amartü ediyorsun dizeli. İnşallah anlatabilmişimdir. Bana kalırsa kullanan birisi olarak 1.2 tsi derim karar senin.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat karşılaştırmam 1.2 tsi optimal ve 1.6 tdi optimal yakıtına göre amartü süreni hesapla nedem 1.6 alıp yılda 400 tl fazla vergi vereceksinki ve maksimumda belki 10 sene kullanırsın.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vergi olayı yokmuş raporlu alacağın için yeni okudum kusura bakma o zaman vergiyi düşersen yılda 1000 tl karın oluyor yani 15 yılda amartü ediyorsun o para ile 5 sene binersin aracına kardeş sonrada satarsın şahsen ben öyle düşünerek aldım.

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan:
İnşallah anlatabilmişimdir. Bana kalırsa kullanan birisi olarak 1.2 tsi derim karar senin.

Anladım hocam. 6 litre yaksa 27-28 krs tekabül eder buda çok iyi bir değer... Benim Megane II aracim LPG de 28 krs yakıyor :)) Yazdığınız çok mantıklı hocam tabi karar yine bana kaldı , Kafamda kı soru eğer 1.2 alıp pişman olursam? 1.6 dizel o yonden ileri de kafam rahat olur diye düşünüyorum

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;581908
Vergi olayı yokmuş raporlu alacağın için yeni okudum kusura bakma o zaman vergiyi düşersen yılda 1000 tl karın oluyor yani 15 yılda amartü ediyorsun o para ile 5 sene binersin aracına kardeş sonrada satarsın şahsen ben öyle düşünerek aldım.

Yorumunuz icin çok tsk ederim ..