škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Style A7 1.4Tsi 150HP mi, Golf 7 Highline 1.4Tsi 125HP mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese selamlar,

Aranıza yeni katıldım. 2010 Ford Focus Titanium Sedan benzinli kullanıcısıyım Ankara'da ikamet ediyorum ve yakın zamanda araç almayı planlıyorum.

Araç almayı netleştirdikten sonra baştan beri aklımda Octavia 1.4 Tsi 150HP var. Fakat son zamanlarda Octavia'nın 120KM hızdan sonra içeri rüzgar sesi aldığı, Golf kadar sessiz bir araç olmadığını okuyorum forumlardan. Ayrıca 125HP olan Golf'ün Octavia'dan daha az yaktığı söyleniyor. Kalite algısı vesaire de düşününce Golf de aklımı karıştırmaya başladı. Tabi Octavia'nın da artısı çok.Kullandığım araba sedan ve bagajı çok da küçük bir araç düşünmüyorum. Octavia bagaj konusunda sınıfında lider. Üstte belirttiğim konulardan dolayı sizin de tarafsız fikirlerinizi almak istedim. Fiyatlar birbirine yakın ama tabi Octavia'nın motoru daha güçlü.

Anlayacağınız oldukça kararsızım. Octavia yüksek hızlarda çok mu ses alıyor içeri ve kalite Golf'e göre oldukça düşük mü? Aklıma geldikçe soru sormaya devam ederim bu konu hakkında. Şimdiden teşekkürler. :)

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Size şunu söyleyebilirim çok net birşekilde. Ful paket dsg 17 jantlı aracımı 3 gün önce aldım şuana kadar 350 km yaptım ve 140 a kadar çıktım ve araba çok sessiz gerçekten 130 a kadar rüzgar sesi hiç yok sonrasında da çok ince bir ses geliyor dikkatinizi verince duyuluyor.2015 in ikinci yarısından itibaren yalıtım iyilrştirilmiş. Ne rüzgar sesi ne yol sesi var çok memnunum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel günlerde kullanın aracınızı. Teşekkür ederim bilgilendirme için. Benim için özellikle aracın sessiz olması önemli. Sizin aracınızın motoru TDI galiba. Aracınızda yüksek hızlarda rüzgardan dolayı sallanma gibi güvensizlik veren durumlar oluyor mu?
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2016, 17:05:31 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;581657
Size şunu söyleyebilirim çok net birşekilde. Ful paket dsg 17 jantlı aracımı 3 gün önce aldım şuana kadar 350 km yaptım ve 140 a kadar çıktım ve araba çok sessiz gerçekten 130 a kadar rüzgar sesi hiç yok sonrasında da çok ince bir ses geliyor dikkatinizi verince duyuluyor.2015 in ikinci yarısından itibaren yalıtım iyilrştirilmiş. Ne rüzgar sesi ne yol sesi var çok memnunum

Aracınız hayırlı olsun. O 3 gün gün değilde 30.000 km olsun tekrar konuşalım :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;581660
Güzel günlerde kullanın aracınızı. Teşekkür ederim bilgilendirme için. Benim için özellikle aracın sessiz olması önemli. Sizin aracınızın motoru TDI galiba. Aracınızda yüksek hızlarda rüzgardan dolayı sallanma gibi güvensizlik veren durumlar oluyor mu?

Önceliklerinizi belirlemenizi tavsiye ederim öncelikle. Golfün iç hacmi ve bagajı için ancak yeterli kelimesi kullanılırken octavia da hayvan, hangar terimleri kullanılır :) 3 sene 47bin km octavia kullandım. Aracım dizeldi ve en az ses gelen yeri motoruydu hele benzinli motordan çıt duymazsınız. Gel gelelim 17 jantlı haliyle inanılmaz sert bir arabadır. Kasisler çukurlar dan dundan ziyade çat çut eder. Yan aynalardan 90 dan itibaren bariz rüzgar sesi alıyor araç almıyor diyenlere falan inanmayın :) onun dışında sürüşü şanzımanı hele tsi motoru tadından yenmez ve 125 bg ile arasında bariz bir fark olur gidişinde ancak yakışında öyle büyük fark olacağını sanmıyorum. 150 act dsg leon 6.5-7 lt arası yakıyor. Golf ciddi anlamda konforludur. Hele tsi versiyonlarında arka süspansiyonlar bağımsız olduğu için daha iyi yol tutar daha iyi konfor sunar.  Ve tekrar başa döndük fiyatlar ne seviyede bilmiyorum ama bu seçimde sizin ihtiyaçlarınız rol oynayacak. Düşük yalıtım ve konfor seviyesine rağmen güçlü motor geniş yaşam alanı daha fazla standartta hazır olan donanımlar derseniz octavia. Ancak sadece yalıtım ve konfor önemli marka değerine de önem veriyorum derseniz golfü alacaksınız. İti forumlar

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bmw 3.20 de hatta 5.20 de bile rüzgar sesinden şikayet var 120 den itibaren benim aracımdan daha fazla rüzgar sesi duyuluyor(2014 3.20 dizeli var arkadaşın 22.000 kmde ) benim aracımda değil 90 da 120 de dahi rüzgar sesi yok sizin aracınızda olabilir

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;581660

Çok teşekkür ederim .Aracı aldığımdan günden bu yana yani 3 gündür belki 10 defa otobana çıkmışımdır kesinlikle araç güven veriyor salınım tarzı herhangi bir durumla karşılaşmadım şuana kadar

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;581664
Önceliklerinizi belirlemenizi tavsiye ederim öncelikle. Golfün iç hacmi ve bagajı için ancak yeterli kelimesi kullanılırken octavia da hayvan, hangar terimleri kullanılır :) 3 sene 47bin km octavia kullandım. Aracım dizeldi ve en az ses gelen yeri motoruydu hele benzinli motordan çıt duymazsınız. Gel gelelim 17 jantlı haliyle inanılmaz sert bir arabadır. Kasisler çukurlar dan dundan ziyade çat çut eder. Yan aynalardan 90 dan itibaren bariz rüzgar sesi alıyor araç almıyor diyenlere falan inanmayın :) onun dışında sürüşü şanzımanı hele tsi motoru tadından yenmez ve 125 bg ile arasında bariz bir fark olur gidişinde ancak yakışında öyle büyük fark olacağını sanmıyorum. 150 act dsg leon 6.5-7 lt arası yakıyor. Golf ciddi anlamda konforludur. Hele tsi versiyonlarında arka süspansiyonlar bağımsız olduğu için daha iyi yol tutar daha iyi konfor sunar.  Ve tekrar başa döndük fiyatlar ne seviyede bilmiyorum ama bu seçimde sizin ihtiyaçlarınız rol oynayacak. Düşük yalıtım ve konfor seviyesine rağmen güçlü motor geniş yaşam alanı daha fazla standartta hazır olan donanımlar derseniz octavia. Ancak sadece yalıtım ve konfor önemli marka değerine de önem veriyorum derseniz golfü alacaksınız. İti forumlar

Mesajınız üzerine aracımla sahil yoluna çıktım izmirde olanlar için karşıyaka yalı caddesi 100 km hıza kadar çıktım ama aynalardan falan ses gelmiyor o yüzden bariz ses geliyor diyene inanmayın [emoji4]

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;581664

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Sizin aracınız kaç modeldi? İzlediğim test videolarında Octavianın süspansiyonlarının Golfe göre çok daha yumuşak olduğunu söylüyorlardı ilginç siz çok sert diyorsunuz ondan soruyorum kaç model sizinki diye. Golfün oturma alanı geniş ama bagaj küçük kalıyor. Hala gönlüm Octaviadan yana ama aldıktan sonra tüh demek istemiyorum. Dediğiniz gibi öncelikler çok önemli

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;581679
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Sizin aracınız kaç modeldi? İzlediğim test videolarında Octavianın süspansiyonlarının Golfe göre çok daha yumuşak olduğunu söylüyorlardı ilginç siz çok sert diyorsunuz ondan soruyorum kaç model sizinki diye. Golfün oturma alanı geniş ama bagaj küçük kalıyor. Hala gönlüm Octaviadan yana ama aldıktan sonra tüh demek istemiyorum. Dediğiniz gibi öncelikler çok önemli

2013 türkiyedeki ilk octaviaydı. Otopark.comun testlerini izlerseniz türkiyedeki en iyi testleri kendileri yaparlar

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;581680
2013 türkiyedeki ilk octaviaydı. Otopark.comun testlerini izlerseniz türkiyedeki en iyi testleri kendileri yaparlar

Aynen otoparkı yıllardır takip ediyorum. Otomobil dünyam adlı kanalda Eren Bey de oldukça başarılı. Orda golf ile octavia kıyaslaması var. Orda da octavianın bariz şekilde süspansiyonlarının daha yumuşak olduğunu söylüyor. Ses alma konusunda da acaba iyileştirme yapılmış olabilir mi arkadaşın da dediği gibi 2015 den sonra iyileştirme yapılmış diye duydum ben de.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;581667
Çok teşekkür ederim .Aracı aldığımdan günden bu yana yani 3 gündür belki 10 defa otobana çıkmışımdır kesinlikle araç güven veriyor salınım tarzı herhangi bir durumla karşılaşmadım şuana kadar

Uzun süreli test sürüşü yaptırmadığı için galeriler bu durumları test etme şansımız olmuyor malesef. Sizin tecrübeleriniz karar vermede yardımcı oluyor. İleriki zamanlardaki izlenimlerinizi de öğrenmek isterim sizden zahmet olmazsa.:)

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Golf kalite algısı bide kasa küçük Octaviayaya göre sürüş dinamikleri daha iyidir.Octavia daha geniş neredeyse passat kadar boy var ama liftback olduğu için sportif yakıtta çok iyi sonuç olarak sürüş dinamikleri golf Octavia donanım yakıt hacim fiyat olarak çok iyi yalıtım iyi 160 yaptık sadece dikiz aynasından ıslık şeklinde ses gelio ole çok sesi yok

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
ben şu anda ikisini de tercih etmezdim.

Octavia bu sene sonunda makyaj yiyecek, Golf seneye kasa değiştirecek.

şahsi olarak sıfır araçta alacağım aracın kasa güncelliğine önem veririm

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 haziran çıkışlı dediğiniz yalıtım iyileşmesi göremedim.2016 kasasınada binme şansım oldu.buda 2013 octavia yalıtımı ile aynı.yani octavianın yalıtımda herhangi bir değişim yok.aynı tas aynı hamam.