škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Style A7 1.4Tsi 150HP mi, Golf 7 Highline 1.4Tsi 125HP mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;581823
evet yeni focus motor anlamında banada başarılı gelse de iç hacmi gerçekten dar. onun dışında müşteri temsilcilerine aracın her özelliğini bilmek istediğiniz için uygun bir yolda sürat yapmak istediğinizi belirttiğinizde çok da sorun olmuyor. ancak tsi araç almayı düşündüğünüz için mümkünse tsi aracı test etmeniz daha sağlıklı :) ha bir de tsi motorun mantığı basittir. basmazsan yakmaz basarsan acımaz :)

Aynen katılıyorum Tsi araçlarda mantık aynı. Octavia 1.4 Tsi 150HP malesef test etme şansım yok dizel araçlar var Ankara'da. Sadece And otoda Superb 1.4Tsi 150Hp var onu test etmeyi düşünüyorum yakın zamanda. O aracın performansını beğenirsem motor kafamda iyice netleşmiş olur Octaviada çok daha performanslı olacağından dolayı. Octaviayı da artık dizel olarak sizin dediğiniz gibi rica edip yalıtım konusu test edilebilir.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;581847
Ben aracımı şubatta aldım. 3600 km'deyim. 1.2 TSI 110. Uzun yol da yaptım. Yalıtımı çok çok iyi bir araç değil. Ama memnun muyum? Evet, çok memnunum. Yine de bir çok son model araçtan iyidir yalıtımı. Aynı fiyata Midline Plus Golf düşünmedim bile. Bagajı ve iç hacmi yeter.

Güzel günlerde kullanın aracınızı. Performans ve yakıt tüketiminden memnun musunuz?

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

1.2 TSI Octavia sahibiyim ve Golf'e de bir çok kez bindim. Benim görüşüm golf'ün içinde malzeme kalitesi çok az daha iyi. Aynı şekilde yalıtımı da ama burada abartıldığı kadar bir durum kesinlikle yok. Bir çok kullanıcı bunun farkına varamaz. Hatta TDI Golf 6 sahibi arkadaşım geçenlerde bir yere gitmesi gerekti benim arabamı aldı, "çok sesiz ve baya konforlu amartisorleri çok güzel" dedi. Tabi sessizlik birazda benim aracın benzinli olmasından kaynaklı idi. Bagaj ve iç hacimle alakalı ihtiyacım olmasa Golf alırım ancak eğer bu ihtiyaçlar söz konusu ise kesinlikle Octavia. Arada çok ince farklar var.

Teşekkürler.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalıtım konusuna bir de şu açıdan bakmak gerek,

Aracın yalıtımı genel anlamda kötü olsa rüzgar sesinden önce, motor sesi, davlunbaz sesi, yol sesi, bagajdan gelen ses, lastik sesi vb sesler ön plana çıkar. Diğer bölgelerin yalıtımı iyi olduğundan yalıtımı en zayıf olan bölgenin sesi kulağımıza geliyor.

Bundaki en büyük neden ince camlar, camların yuvaları içinde sabitleyen tırnak sayısının az olması ve yan ayna tasarımı.

Bana da ilk km lerimde araç çok sessiz geliyordu, ama şimdi rüzgar sesi cidden var.

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;581853
Güzel günlerde kullanın aracınızı. Performans ve yakıt tüketiminden memnun musunuz?

Teşekkür ederim. Memnunum. Çok güzel değerler yakalayıp burada da paylaşmıştım. Şehir içinde 6 - 6,5 lt tüketiyorum. Şehir dışında 4.3'e kadar indim. Performans zaten çok iyi. Yakıtı da böyle bir araç için uygun buluyorum.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;582075
Merhaba,

1.2 TSI Octavia sahibiyim ve Golf'e de bir çok kez bindim. Benim görüşüm golf'ün içinde malzeme kalitesi çok az daha iyi. Aynı şekilde yalıtımı da ama burada abartıldığı kadar bir durum kesinlikle yok. Bir çok kullanıcı bunun farkına varamaz. Hatta TDI Golf 6 sahibi arkadaşım geçenlerde bir yere gitmesi gerekti benim arabamı aldı, "çok sesiz ve baya konforlu amartisorleri çok güzel" dedi. Tabi sessizlik birazda benim aracın benzinli olmasından kaynaklı idi. Bagaj ve iç hacimle alakalı ihtiyacım olmasa Golf alırım ancak eğer bu ihtiyaçlar söz konusu ise kesinlikle Octavia. Arada çok ince farklar var.

Teşekkürler.

Bilgiler için teşekkürler. Ben de benzinli düşündüğüm için yalıtım konusunda problemim olmayacak diye düşünüyorum. Bu hafta ya da en geç bayramdan fiyatı konuşmaya gideceğim skodaya

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;582103
Teşekkür ederim. Memnunum. Çok güzel değerler yakalayıp burada da paylaşmıştım. Şehir içinde 6 - 6,5 lt tüketiyorum. Şehir dışında 4.3'e kadar indim. Performans zaten çok iyi. Yakıtı da böyle bir araç için uygun buluyorum.

Çok iyi değerler gerçekten. Tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın.