škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakım

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;582519
30.500 km olana kadar servisler tolerans gösteriyor, aracınız kaç kmde?

28 binde hocam 3 ay bişe olmaz demişti ama siz 30.500 deyince rahatladım

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;582545
28 binde hocam 3 ay bişe olmaz demişti ama siz 30.500 deyince rahatladım

Km dolmadan Daha önceki bakım üzerinden tam 1 sene geçtiyse servise gitmeniz gerekebilir ama bakım kmsinin 500 km altına ve üzerine kadar müsamaa gösteriyor servisler. Araç neden uyarı veriyor onu anlamadım.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;582546
Km dolmadan Daha önceki bakım üzerinden tam 1 sene geçtiyse servise gitmeniz gerekebilir ama bakım kmsinin 500 km altına ve üzerine kadar müsamaa gösteriyor servisler. Araç neden uyarı veriyor onu anlamadım.

Km 30 bin olunca veya tam bir yıl olunca ekrana o uyarı geliyor. Benim henüz 30 bin olmadı ama 1 yıl tamamlandı.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;582578
Km 30 bin olunca veya tam bir yıl olunca ekrana o uyarı geliyor. Benim henüz 30 bin olmadı ama 1 yıl tamamlandı.

O zaman en kısa sürede bakıma gitmenizde fayda var geçirdiğiniz takdirde aracınızın garantisi bozulabilir.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 30 bin bakımını yaptırdım fiyat biraz külfetli geldi siz ne diyorsunuz? Aşağıda yapılan işlemleri payaşıyorum..( Bakıma ekstradan motor sistem temizliği eklettim )

1-Genel Bakım--------168 TL
2-Yağ filtresi değişti------27 TL
3-Hava Filtresi değişti-----56 TL
4-Polen Filtresi Değişti------52 TL
5-Karter tapası-------4 TL
6-Motor sistem temizliği yapıldı-----100 TL
7-5w/30 Sentetik Castrol Edge Yağ eklendi-----212  TL
8-Yakıt filtresi değişti---------95 TL
---------------------------------
toplam = 796 TL

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
biraz fiyat fazla gibi geldi bana. Geçen ay 45000 bakımı + motor temizliğine  590 tl ödedim Kayadibinde

Çevrimdışı Salvador48

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de 30.000 km bakımını yaptıracağım. Bugün iki ayrı servisten fiyat aldım. Biri 780 TL diğeri ise 760 TL fiyat verdi. VW ye göre fiyatlar yüksek. 2 hafta önce Jetta 'nın bakımını 465 TL ye yaptırdım.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salvador48;583461
Ben de 30.000 km bakımını yaptıracağım. Bugün iki ayrı servisten fiyat aldım. Biri 780 TL diğeri ise 760 TL fiyat verdi. VW ye göre fiyatlar yüksek. 2 hafta önce Jetta 'nın bakımını 465 TL ye yaptırdım.

Bu miktar bence çok ama iyi niyet garantisi nedeniyle bu duruma düşüyoruz. 45 bin de ne kadar çıkaracaklar çok merak ediyorum

Çevrimdışı orko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mayıs ayında indirim kampanyasından faydalanarak 45bin bakımını 480TL'ye yaptırmıştım (Ankara AND)

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orko;583881
Mayıs ayında indirim kampanyasından faydalanarak 45bin bakımını 480TL'ye yaptırmıştım (Ankara AND)

480 çok iyi. Ben Samsun asalda yaptırdım 30 bini. Hatta eleman ilerki bakımlar daha maliyetli olacak bu neki hocam falan dedi bende içimden iyi o zaman son görüşmemiz dedim

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;583323
Arkadaşlar 30 bin bakımını yaptırdım fiyat biraz külfetli geldi siz ne diyorsunuz? Aşağıda yapılan işlemleri payaşıyorum..( Bakıma ekstradan motor sistem temizliği eklettim )

1-Genel Bakım--------168 TL
2-Yağ filtresi değişti------27 TL
3-Hava Filtresi değişti-----56 TL
4-Polen Filtresi Değişti------52 TL
5-Karter tapası-------4 TL
6-Motor sistem temizliği yapıldı-----100 TL
7-5w/30 Sentetik Castrol Edge Yağ eklendi-----212  TL
8-Yakıt filtresi değişti---------95 TL
---------------------------------
toplam = 796 TL

Ben dün dışarı da 80 bin bakımını yaptırdım. (Klasik yıllık bakım extra bir şey yok)
+ön fren diskleri ve balataları da  değişti..... 650 tl /5 taaksit (170tl disk +120 tl balata+120 tl işçilik, gerisi yıllık bakım mazlemeleri))
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim