škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Dsg 150 HP Style+Birçok Opsiyon mu Superb Style Manuel 150HP mi?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar.

Ankara'da yaşıyorum ve 2010 Ford Focus Titanium sahibiyim. Birkaç aydır sıfır araç almayı planlıyorum. Bugüne kadar aklımda Octavia ya da Golf almak vardı. Golfü kafamda eledikten sonra bügünden itibaren en dolusundan Octavia mı yoksa manuel de olsa orta seviye bir Superb mi sorusu belirdi. Bunun üzerine sizden fikir almak istedim.

İstediğim Octavia 1.4 Tsi 150HP DSG Style donanım ve üzerine birçok opsiyon almayı düşünüyordum. (Keyless go, cam tavan, 17 jant vs vs) Düşündüğüm opsiyonlarla birlikte Octavia yaklaşık 92-93 bin tl civarlarına gelecek. Bildiğiniz gibi Superb'in manuel 1.4Tsi 150Hp Style donanımı 91.150 TL fiyata sahip.

Superb almaya karar verirsem aklımda 2 seçenek var. Birincisi Style manuel olan araca birkaç opsiyon ekleyerek satın almak, ikincisi bu aracın Prestige donanım olanını alıp sıkı pazarlıkla makul bir seviye indirebilmek. Tabi burda sizin tecrübeleriniz gerekli bana. Prestige donanım istersem 105.150TL olan fiyattan ne kadar düşürebilirim? Siz Octavia mı Superb mi tavsiye edersiniz bu koşullarda?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Saygılar...

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;582151
Herkese selamlar.

Ankara'da yaşıyorum ve 2010 Ford Focus Titanium sahibiyim. Birkaç aydır sıfır araç almayı planlıyorum. Bugüne kadar aklımda Octavia ya da Golf almak vardı. Golfü kafamda eledikten sonra bügünden itibaren en dolusundan Octavia mı yoksa manuel de olsa orta seviye bir Superb mi sorusu belirdi. Bunun üzerine sizden fikir almak istedim.

İstediğim Octavia 1.4 Tsi 150HP DSG Style donanım ve üzerine birçok opsiyon almayı düşünüyordum. (Keyless go, cam tavan, 17 jant vs vs) Düşündüğüm opsiyonlarla birlikte Octavia yaklaşık 92-93 bin tl civarlarına gelecek. Bildiğiniz gibi Superb'in manuel 1.4Tsi 150Hp Style donanımı 91.150 TL fiyata sahip.

Superb almaya karar verirsem aklımda 2 seçenek var. Birincisi Style manuel olan araca birkaç opsiyon ekleyerek satın almak, ikincisi bu aracın Prestige donanım olanını alıp sıkı pazarlıkla makul bir seviye indirebilmek. Tabi burda sizin tecrübeleriniz gerekli bana. Prestige donanım istersem 105.150TL olan fiyattan ne kadar düşürebilirim? Siz Octavia mı Superb mi tavsiye edersiniz bu koşullarda?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Saygılar...

öncelikle hangisi olursa hayırlı olsun. superb sahibi olarak belirttiğiniz süreçlerden ben de geçtim.

fiyat konusunda çok ümitliydim. lakin sürekli zam geldi. bayiler superb konusunda ilginçtir tok satıcı gibi davranıyor. sanırsın passat gibi talep var, 1-2 bin lira indirim alabiliyorsunuz. fakat yine de sonuna kadar zorlamakta fayda var.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;582159
öncelikle hangisi olursa hayırlı olsun. superb sahibi olarak belirttiğiniz süreçlerden ben de geçtim.

fiyat konusunda çok ümitliydim. lakin sürekli zam geldi. bayiler superb konusunda ilginçtir tok satıcı gibi davranıyor. sanırsın passat gibi talep var, 1-2 bin lira indirim alabiliyorsunuz. fakat yine de sonuna kadar zorlamakta fayda var.

Siz aracınızı hangi donanımla ve ne kadar indirimle aldınız? Ayrıca performans ve yakıt tüketiminden memnun musunuz. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
prestij donanım manuel bulursan düşürürsün hocam...

manuel getirmiyorlar diye biliyorum...

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;582171
prestij donanım manuel bulursan düşürürsün hocam...

manuel getirmiyorlar diye biliyorum...
105 den 97 98 lere çekebilsem çok iyi olur benim için. Artık beklerim öyle bir durum olursa 2 3 ay.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
S.a.öncelikle 3 ay önce bende 2012 focus dizel titanium aracımı satip style manuel superb aldım.13 hazirandan beri kullanıyom.octavia dizel ile arasinda çok gidip geldim fakat iyiki superb almışım diyorum...ben 87ye aldım.elektrikli bagaj kapagida vardi.ek.ama doğuş personel indirimi uyguladılar.tanıdık olduklari için;)karar sizin ama superb derim...

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık en fazla 15 bin km yapıyorum.aracım 350 kmde su an.sakin kullanyorum ortalama 6_6.5 arası yakıt..

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;582178
S.a.öncelikle 3 ay önce bende 2012 focus dizel titanium aracımı satip style manuel superb aldım.13 hazirandan beri kullanıyom.octavia dizel ile arasinda çok gidip geldim fakat iyiki superb almışım diyorum...ben 87ye aldım.elektrikli bagaj kapagida vardi.ek.ama doğuş personel indirimi uyguladılar.tanıdık olduklari için;)karar sizin ama superb derim...

Teşekkür ederim tavsiye için

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;582179
Yıllık en fazla 15 bin km yapıyorum.aracım 350 kmde su an.sakin kullanyorum ortalama 6_6.5 arası yakıt..

Değer çok iyi. Dikkat etmeyince maksimum 8.5 görür diye düşünüyorum.

Çevrimdışı RED SUPERB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç alacak kişinin araç aday listesinde SUPERB varsa olay bitmiştir, SUPERB alınmalıdır.. Hayırlı olsun

Çevrimdışı Ömer mesut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende yaklaşık 20 gün önce suberb 1.4 active aldım. Başka bir araçtansa bu fiyatlara gerçekten suberb bir araç.  80 bin e 150 binlik araç konforu bulabileceğiniz başka bir araç varsa gidin onu alın. Octavia nin en dolusuna bende niyetlendim ama suberb ı kullanınca farkı hissediyorsunuz..

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;582184
Değer çok iyi. Dikkat etmeyince maksimum 8.5 görür diye düşünüyorum.

Hep 2 sılındır modunda kullanıyom hocam.en ıyı sehır ıcı kısa mesafede bıle 5.5 yakaladım..ama sakın kullanmadımda 10 lt görüyor :)

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ömer mesut;582195
Bende yaklaşık 20 gün önce suberb 1.4 active aldım. Başka bir araçtansa bu fiyatlara gerçekten suberb bir araç.  80 bin e 150 binlik araç konforu bulabileceğiniz başka bir araç varsa gidin onu alın. Octavia nin en dolusuna bende niyetlendim ama suberb ı kullanınca farkı hissediyorsunuz..

Güzel günlerde kullanın aracınızi. Hayırlı olsun :)

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;582172
105 den 97 98 lere çekebilsem çok iyi olur benim için. Artık beklerim öyle bir durum olursa 2 3 ay.

hocam manuel prestij gelmiyor..

hadi getirttin diyelim 97 98 bulman imkansız 102 civarına anca verirler..

style pakete yönelebilirsin...

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Prestige donanımın manuel vitesini hali hazırda bulabileceğinizi sanmıyorum. Özel sipariş ile gelir. Ama manuel isteyeceğiniz için kotaya takılır baya bir geç gelir.

Ben de önce Octavia düşünüyordum ki o zaman superb daha gelmemişti. Bekledim superb aldım şimdi pişman değilim, çok memnunum ve sonsuz mutluyum.

Octavia nın önümüzdeki yıl makyaja gireceğini de unutmamak lazım. Farklı özellikler de gelebilir. Ama superb için en az 5 yıl kafanız rahat olur.

Hali hazırda bayilerde bulabileceğiniz style manuel araçlara da pazarlık yapabilirsiniz. En fazla 2 - 3 bin bandında indirim alırsınız. Şu aralarda 105 bin tl lik bir aracı 98 - 99 bin bandında almak oldukça zor...