škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiamla kaza yaptım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı doruk986

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba
dün ankara eskişehir yolunda kaza yaptım. Fotoğraflar aşağıdaki linklerde mevcut.
Aracı servise götürdüm kaput değişimi, çamurluğun düzeltilmesi ve boyanması,far tırnağı kırıldığı için far değişimi, ızgaranın değişimi falan filan derken 3-4 lira masraf çıkardılar.

hadi kaskoyu bozdum diyelim bu seferde bu kadar tamirat fazla deği mi sizce de bu kazaya?

kaput düzeltilip lokal boya, çamurluk boyasız düzeltim yapılamaz mı.

anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.

][/URL]

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın!

Ustasını bulabilirseniz yapılmayacak gibi durmuyor. Her "yaparız abi" diyene de kulak asmayın. Referansli bir usta bulun.

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
geçmiş olsun. grdüğüm kadarı ile büyük bir sıkıntı yok boya kalkması ezilme çökme. işini iyi yapan bir usta 300.500 liraya cillop eder bu arabayı.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2016, 15:51:41 Gönderen: Romario87 »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun, cana gelmesin...
bu arabanın 3-4binlik hasarı yok, servis şişirmiş...

yerinizde olsam sigortaya hasar dosyası açtırıp, servise değil, eli yüzü düzgün bir kaportacıya gider kaputu düzelttirir, farın tırnağını da tamir ettirir,  kaportacıya ödemeyi cepten yapıp, kaskodan alırdım...
iyi bir kaportacı kaputu belki de boyamadan düzeltip, rütuş boyası ile de halledebilir.

hem ucuza çıktığı için trameri az olur,
hem arabanın değeri fazla düşmez,
hem de gereksiz yere parça değişimi olmazdı...

servisin umurunda mı arabanızın değerinin düşmesi? değil tabii...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede disarda iyi bi yer bu isi hallader daha ucuza. Ama ne camurlugun ucu nede kaputun ucu boyasiz cok zor. Camurluk belki tam kaput yarim parca boyanabilir. Farin tirnaklarida onarilir eger dis caminda cizik kirik yoksa. Servisin masrafi tramerde cok gorunur ilerde sikinti olur.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaput değişimi yaparsanız arabayı satmakta çok zorlanırsınız, alıcılar laf anlamaz bu konularda.
başka bir konuda bahsetmiştim, honda aracımı boydan kamyon çizdi servis 3 parça ve ayna değişecek dedi, 3-4 bin masraf çıktı, ben aşağıdaki özel servise götürdüm, boyarız dedi 800tl'ye halloldu, hasar kaydı 800tl gözüktü ve gereksiz yere parça değişmedi.
hatta sizin yerinizde olsam kaputa boyasız düzelttirmek için zorlarım ustaları.

https://yandex.com.tr/harita/org/arya_otomotiv/1345998090

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun kardeş.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, düzeltilmeyecek durumda değil.
Ankaradasınız, Alim Usta'yı google aratıp bulun. Bir gösterin. Fikir sahibi olursunuz..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne tarafta oturuyorsunuz bilmem ama Ayrancı da hoşdere servisde ben bundan daha fazla kaput ve far hasarını boyasız yaptırdım, ustasını tavsiye ederim...

« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 08:31:33 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı doruk986

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

Bugün tavsiye edilen ustalara gösterip fiyat alacağım. 300-500 e yaptırılıyorsa yaptıracağım.

Masraf daha fazla olursa hasar dosyası açtırıcam. kaskom özel servislerde %30 benden alıyomuş. Bu nedenle mecbur efe yada and oto ya yaptıracağım. onların yapacağı işlem de belli ki farı at, kaputu at, çamurluğu komple boya şeklinde olacak.

Benim anlamadığım tamam kaput boya istiyo mecbur fakat çamurluk boyasız düzeltilir diye düşünüyorum. Fakat Servisler galiba expert ne diyosa onu yapıyo, adamlara burayı boyama diyebilecek miyiz emin değilim.

Hepinize tekrar teşekkür ediyorum