škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomobiller ile Yakından İlişkim ve Skoda Rapid Spaceback Alma Fikrim. Sizce ?

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kamikaze;582634
Detaylıca araştırmak lazım Ford 1.0 3 silindir EcoBoost ile 140 beygir çıkarıyorsa bence imkansız değildir tek sorun DSG 250 nm tork kısıtlaması varsa yavaştan yemeye başlayabiliriz.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yükleme konusunda zaten hiç birşey imkansız değil. Ama önemli olan daha önce de dediğim gibi sağlıklı yürütmek. Ben arabayı alırım, kırarsam da önemli değil bir şekilde hallederim diyorsan alınacak gücün sınırı cebinden çıkacak parayla doğru orantılı zaten.

Ama yok ben sürekli ayarla, ustayla vs uğraşmiim keyif alarak uzun süre bineyim diyorsan stage-1 bilemedin 1.5 da kalmak gerek. Dediğim gibi 1.2 TSI için stage-1 yazılım safe mode da 130-135hp. Sen bunun üstüne filtre egzoz ve downpipe ile sağlıklı olarak 140-145hp alırsın. 1.2 hacim olarak küçük olduğundan egzoz ve downpipe biraz alt devirlerden çalabilir ama sonlar rahatlatır. Kısaca motora mekanik olarak girmeden FR la baş başa gitmek veya GTI kovalamak zor olur. amaç buysa hedef 1.4 TSI olmalı. Zaten sadece yazılımla 180hp alınabiliyor

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;582638
Leon der susarım.

Geçen sene resimde ki kırmızı 140'lık Leon'u 63.000 bin liraya veriyordu satış sorumlusu Annem'e bir türlü beğendirtemedim. 
Birde bunun üstüne yol tutmayıp rahatsızlık düzeyinde konforsuz diye çok belden aşağı vurdular.
1.6 TDi versiyonu kullanma fırsatım da oldu gerçekten de rahatsız bir araba.
Sadece görüntüye önem vermekte anlamsız bence.

Alıntı yapılan: viperking;582757
Yükleme konusunda zaten hiç birşey imkansız değil. Ama önemli olan daha önce de dediğim gibi sağlıklı yürütmek. Ben arabayı alırım, kırarsam da önemli değil bir şekilde hallederim diyorsan alınacak gücün sınırı cebinden çıkacak parayla doğru orantılı zaten.

Ama yok ben sürekli ayarla, ustayla vs uğraşmiim keyif alarak uzun süre bineyim diyorsan stage-1 bilemedin 1.5 da kalmak gerek. Dediğim gibi 1.2 TSI için stage-1 yazılım safe mode da 130-135hp. Sen bunun üstüne filtre egzoz ve downpipe ile sağlıklı olarak 140-145hp alırsın. 1.2 hacim olarak küçük olduğundan egzoz ve downpipe biraz alt devirlerden çalabilir ama sonlar rahatlatır. Kısaca motora mekanik olarak girmeden FR la baş başa gitmek veya GTI kovalamak zor olur. amaç buysa hedef 1.4 TSI olmalı. Zaten sadece yazılımla 180hp alınabiliyor

Benimde ki aklımda ki güç 145 beygir civarıydı. Fazlasına da bence gerek yok zaten.
Yalnız Octavia araştırması yaptım yol tutuşu zayıfmış ESP sürekli devreye giriyormuş bir de üstüne çok yol sesi alıyor diyenler var.
Test sürüşü yapmadan ne derece doğru bilemeyiz ama durum gerçekten böyleyse elemem gerekir tercih listesinden.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Net bir şekilde şunu söyleyeyim 80 bin tl ye sıfır konforlu araba bulamazsınız ki birde rapid diyorsunuz başlıkta. Karşılaştırmalarınız çol tutarsız fakat active paket supeb alınabilir. Gerisi için ikinci ele yönlenin.

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;582761
Net bir şekilde şunu söyleyeyim 80 bin tl ye sıfır konforlu araba bulamazsınız ki birde rapid diyorsunuz başlıkta. Karşılaştırmalarınız çol tutarsız fakat active paket supeb alınabilir. Gerisi için ikinci ele yönlenin.
Ne yani Leon sizce Rapid'den konforlu mu ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kamikaze;582765
Ne yani Leon sizce Rapid'den konforlu mu ?

Leona binmedim golf le aynı platforma sahip ve uygun fiyatlı genç arabası diye önerdim. Fakat rapid net birşekilde konforlu değil. Octavia nın alt modeli sonuçta yol tutuştan konfora, yalıtıma  kadar tabiki daha zayıf olacak. 50 bin lira başlangıç fiyatı olan bir arabadan bahsediyoruz.

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;582793
Leona binmedim golf le aynı platforma sahip ve uygun fiyatlı genç arabası diye önerdim. Fakat rapid net birşekilde konforlu değil. Octavia nın alt modeli sonuçta yol tutuştan konfora, yalıtıma  kadar tabiki daha zayıf olacak. 50 bin lira başlangıç fiyatı olan bir arabadan bahsediyoruz.
Şimdi aklımı birde Ford Focus kurcalamaya başladı.
1.0 EcoBoost vergi diliminde en alt seviyede ayrıca şase ve alt yapı kalitesi olarakta çok başarılı.
Tekno Paket , Bi-Xenon ve Açılır Tavan opsiyonları ile baya cazibeli olur diye düşünüyorum.
Fakat tabiki iç mekanı Vw kalitesi seviyesinde değil ,  bana göre B segmenti kıvamında birde simsiyah şirket aracı renginde kumaş koltuklar ile hiçbir renk kombinasyonu olmayan kokpiti var , kısaca içeride resmen zindan havası var.

Kararsız kaldım olmadı 1.6 125 beygir atmosferiği alırım LPG falan atarım.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yerinizde olsam o bütçeyle Honda Civic 1.5 yeni kasa turbo şarjlı 170 ps i beklerdim. Yakında gelecek

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;582829
Yerinizde olsam o bütçeyle Honda Civic 1.5 yeni kasa turbo şarjlı 170 ps i beklerdim. Yakında gelecek

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bilmem aslında olabilir ama fiyat etiketi benim için malesef çok önemli. (Maksimum 85.000 lira bütçem var)
Şu anda listede en tepede olan araç benim açımdan fiyat+performans endeksli Ford Focus Sedan.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hala acc, vs full opsiyon ekleyip leon 1.2 110 hp otomatik almanızı öneririm geçen bir konfigürasyon yapmıştım 85 bine efsane bir araç olmuştu

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia 1.2 tsi kararından vaz geçme derim şahsen kullanan birisi olarak mükemmel gücü var arabanın ve sana bu aracı öneride bulunanlarada çok dua edersin. Şimdi dizel almak ta çok mantıksız çünkü 15000 fazla veripte dizel almak mantıksız sebebi ise yıllık çok km yapmıyprsan ortalama 15 yılda amartü ediyorsun o para ile yıllık 10000 yapıyorsan 5 sene bimersin kardeşim hayırlısı olsun hakkında

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;582876
Ben hala acc, vs full opsiyon ekleyip leon 1.2 110 hp otomatik almanızı öneririm geçen bir konfigürasyon yapmıştım 85 bine efsane bir araç olmuştu

C Segmentin de HB araçlar daha öncede söylemiştim ilgimi çekmiyor. (Sedan yada SW olcak)
Ayrıca Leon 3 tarz olarak güzel araç ama ne yazıkki Golf 7 kadar başarılı sürüş dinamiklerine sahip değil.
1.4 TSi FR ağzına kadar dolu opsiyonla baya seksapolite bir araç olurdu gerçekten. [emoji41]
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2016, 14:11:05 Gönderen: Kamikaze »

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;582891
Octavia 1.2 tsi kararından vaz geçme derim şahsen kullanan birisi olarak mükemmel gücü var arabanın ve sana bu aracı öneride bulunanlarada çok dua edersin. Şimdi dizel almak ta çok mantıksız çünkü 15000 fazla veripte dizel almak mantıksız sebebi ise yıllık çok km yapmıyprsan ortalama 15 yılda amartü ediyorsun o para ile yıllık 10000 yapıyorsan 5 sene bimersin kardeşim hayırlısı olsun hakkında

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Octavia güzel araç fakat internetten yaptığım incelemeleri dikkate alırsak temeli çok sağlam bir araç değil ki benim içinde temel çok önemli.
Konfor tutuş dengesi olmazsa olmazlarımdan birisi.
Yinede sizlerin tavsiyeleri üzerine canlı canlı test sürüşü yapcam.
Ayrıca motor tercihi konusunda kesinlikle haklısınız , çok büyük bir ihtimalle tercihim hangi araç olursa olsun benzinli olacak.
Hayır duanız içinde çok teşekkür ederim.[emoji28]
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2016, 14:12:09 Gönderen: Kamikaze »

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11228]icarus[/MENTION]
Tam olarak o şekilde değil , tamamen krediye umut bağlamış durumdaydım.
Sipariş vermeden öncede kredi ile ancak %70'lik bir kısmını tamamlayabileceğimizi öğrendik ve oda 103.000 liraya tekabul ediyor.
Hal böyle oluncada D segmenti sevdasından vazgeçtim.
Estağfurullah bu arada kusura bakmadım ben yazımda açıklamayı detaylı yapamadım. [emoji20]
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2016, 14:12:28 Gönderen: Kamikaze »