škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oktayın folyosunu söktürdüm folyo işine girdiğime pişman oldum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl bulaştığımı bilmediğim folyo kaplaması aracımdan söküldü ancak FolioPlus da yapılan güya en kaliteli oracal 971 folyosu olmasına rağmen kaputta ve tavanda folyo sökücü ile sökülmesine rağmen vernik atması yaşadım ve baya canım sıkıldı ayrıca asla folioplusda ne kendinizi ne yakınınız için bir sey yaptırmayın adamlar aracımın kaput ustunde ve kapı kolunda zımparalama yapmıslar ve boya dibine inmişler bunu da sokunce ogreniyoruz :mad: bana vernik atması yasarsın denilseydi aracı kaplatırken asla kaplama işine girmezdim en ufak sorunda 300 500 lira istiyorlar kaskoya işli olsada ugrasıyorsunuz sökerken 500 600 lira istiyorlar bir dahamı dedim ama maalesef oktayda meydana gelen vernik atması cok canımı sıktı hemde en olmadık yerlerde tavan ve kaputta :uve:

aracım vigo folyo sokucu ile sokuldu altta bazı yerlerde tutkal kalıntıları var onları henuz moral bozuklugundan tutkal sokucu ile gecemedim genel detaylı temizlige vermeden once yapacagım...komple temizlik veya yüzeysel boya dusunuyorum... kötü bir tecrübe oldu kaplama işi asla bulaşmayınız :uve:

kaputtaki vernik atması

tavandaki vernik atması

haber vermeden zımparaladıkları kaput

kapı kolu

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 01:27:59 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Vay dangalaklar, boyayı ne cüretle zımparalamışlar? Zaten boyaya kıysan boyatırsın, gitmiş folyo yaptırmışsın, olacak iş değil. Vernik atması da cabası olmuş, geçmiş olsun, herkese tecrübe olsun. Siyah tavan folyosu da sakat o zaman.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.  Vernik kalkması folyo ısıtılarak sökülse olmaz mıydı acaba..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen bi konuya yazmistim en iyisinin munasip yerine diye. Gecmis olsun gercekten cok kotu olmus. Ya boyatcan yada boyle atik atik binecen.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;582733
Vay dangalaklar, boyayı ne cüretle zımparalamışlar? Zaten boyaya kıysan boyatırsın, gitmiş folyo yaptırmışsın, olacak iş değil. Vernik atması da cabası olmuş, geçmiş olsun, herkese tecrübe olsun. Siyah tavan folyosu da sakat o zaman.

nasılsa altta kalıyor folyoyu sokmez diye mi dusundu adiler soyle madem folyo yapısmıyorsa haber vermeden zarar vermek ne demek :mad: bu adamlar folyo yapıstıtırken birde iki sinyalleri catlatmıslar vernik atacagı madem biliniyor soyleyin  baride yaptırmayalım asla girmezdim bu işe tabi para kazancaklar ya helal mi simdi yedikleri :mad: tavan folyosu da aynı olcaktır asal folyoya bulasmayın derim...

Alıntı yapılan: Akif Hoca;582741
Geçmiş olsun.  Vernik kalkması folyo ısıtılarak sökülse olmaz mıydı acaba..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vigo folyo sokucu ve ısıtma yardımıyla sokuldu gunestede 3 saat bekletildi ama gmg garage dan bir arkadas ne yaparsan yap kim yaparsa yapsın vernşk atacaktır ded nitekim attı da herkese tecrübe olsunn

Alıntı yapılan: mdindas;582745
Gecen bi konuya yazmistim en iyisinin munasip yerine diye. Gecmis olsun gercekten cok kotu olmus. Ya boyatcan yada boyle atik atik binecen.

tesekkurler temizlik boyası veya yuzeysel boya deniliyor ilerleyen zamanlarda kmple dusunuyorum en azından renk farklılıgı olmaz tertemiz binilir ayrı boyatmakda içime sınmıyor parca parca :(
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 12:54:57 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;582767
nasılsa altta kalıyor folyoyu sokmez diye mi dusundu adiler soyle madem folyo yapısmıyorsa haber vermeden zarar vermek ne demek :mad: bu adamlar folyo yapıstıtırken birde iki sinyalleri catlatmıslar vernik atacagı madem biliniyor soyleyin  baride yaptırmayalım asla girmezdim bu işe tabi para kazancaklar ya helal mi simdi yedikleri :mad: tavan folyosu da aynı olcaktır asal folyoya bulasmayın derim...

vigo folyo sokucu ve ısıtma yardımıyla sokuldu gunestede 3 saat bekletildi ama gmg garage dan bir arkadas ne yaparsan yap kim yaparsa yapsın vernşk atacaktır ded nitekim attı da herkese tecrübe olsunn

tesekkurler temizlik boyası veya yuzeysel boya deniliyor ilerleyen zamanlarda kmple dusunuyorum en azından renk farklılıgı olmaz tertemiz binilir ayrı boyatmakda içime sınmıyor parca parca :(

Yazık olmuş folyoplus ankarada bilinen bir firmadır. Size tavsiyem hukuki yollara başvurup zararınızı tazmin etmenizdir

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bunları forumda paylasmaniz onlara zarar olarak yeter de artar bile

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;582775
Bunları forumda paylasmaniz onlara zarar olarak yeter de artar bile

bunla kalmamak lazım araca zarar vermişler resmen en azından etik olarak kaplama yapmadan onceuyarı yapmaları lazım ama kim yapar para gelsinde birde ustune araca soylemeden zımoara gibi boyaya zarar vermişler

Alıntı yapılan: Esariipek;582768
Yazık olmuş folyoplus ankarada bilinen bir firmadır. Size tavsiyem hukuki yollara başvurup zararınızı tazmin etmenizdir

etik sekilde işini yapmadıkdan sonra biliniyor olması cok onemli değil hukuki olarak nasıl bir yol izleyebilirim bilgisi olanlar varsa paylasırsa sevinirim

Alıntı yapılan: dgn;582774
Araba sonradan komple boyalıylı sanırım?Doğru mu?

hayır aracımda sag arka kapı, sol arka tampon boyalı ve sol on camurluk da lokal boya olmak uzere baska boya yoktu :(
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 14:47:30 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Buralarda paylaşmak inan çok etkili. Bursa'da cam filmi yapan firma(çizdiği camı odememisti) müşterisi ile anlasmazligi forumda uzun sure paylaşıldı. Cam filmi yapan bir arkadaşım, o paylaşımdan sonra adamın iş yerini kapatmak zorunda kaldığını söylemişti.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gmg garaj bilgim kadariyla 3m kullaniyor. Onlarin yaptigi 3m de sokulurken vernigi aliyor muymus peki?

Kaplama isinin cok cok iyisi yapilmali.
Ya da en guzeli plasti dip. O da guzel bakim isteyen bir urun.

Gecmis olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;582780
Gmg garaj bilgim kadariyla 3m kullaniyor. Onlarin yaptigi 3m de sokulurken vernigi aliyor muymus peki?

Kaplama isinin cok cok iyisi yapilmali.
Ya da en guzeli plasti dip. O da guzel bakim isteyen bir urun.

Gecmis olsun

gmg den kadir diye bir arkadas bende soksem aynısı olacak dedi kaput ıc ve dıstan ısındıgından tavanda dırek gunes ısıgı aldıgından  tüm araclarda bu sorunla yuksek ihtimal- eski modellerde ozellikle- karsılasilırmıs ...sıfır araclar haric oda bana gore tehlikeli uzun sure durursa yani 1 yılı asarsa sorun yaratması buyuk ihtmalmiş hemen hemen tum araclarda ...kaplama işi kesinlikle iş değil.. takarken ayrı sokerken ayrı sorunlarla karsılasıyorsunuz.. aracımın kaplaması bir haftada yapılmıstı oracal 971 le en kaliteli folyolardan ama sonuc aynı plastidip turu denenebilir ama aracın orjinaliyle oynamak kaporta uzerinde dikkat edilmeli tavana kaplama yapanlarda dikkat etmeli kesinlikle.. iyi bir temizlik bekliyor haliyle masrafda bekliyor tesekkurler Doğukan kardesim
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 15:31:27 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi biliyorsun bir ara plastidip kaplama yapiyordum ben kendim. Boyaya kesinlikle zarar vermiyor. Fakat kullanicinin dikkatli olmasi gerekiyor kullanirken kaplamayi hepsi o.

Bununla gecmis olsun. Komple guzel boyanirsa arac ama hakikaten kaliteli boyayla iyi usta ger trimi sokerek boyarsa soyle gayet hos olur araban ;)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle