škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Piano Black renk bozuldu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı airdriver

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam forumdaşlar. Aliexpressten aldığım cam çıtalarını takarken internette gördüğüm yorumlar üzerine önce yapıştırılacak bölümleri aseton ile sildim. Aseton dökülen bez kapıdaki piano black kısımlara dokunduğu an rengini açtı ve beyazımsı bir renge dönüştürdü. Hemen kuru bezle silmeme rağmen bir işe yaramadı. Yaptığım hata çok canımı sıktı. Bu parça boyanır mı değişir mi ne yapılır bilemedim. Fikri olan var mı?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boyandığında ton farkı olabilir.  Değişim ekonomik ise daha iyi olur..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, aracınıza hicbir sekilde aseton-heksan-tiner bazlı solvent/sıvı iceren uygulamalarda bulunmayın, boya,cila, ust kaplama, plastik aksamlara zarar verecektir.
Saygılar.
BB

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Size tavsiyem bu piano black parçayı hurda araçlardan daha uygun fiyata temin edebilirsiniz.sanırım istanbulda yaşıyorsunuz bu ilde bulması daha kolay olur.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, önceki aracımın panjuru piano blackti, kazada çizilmişti, vw servis boyası zor oluyor tutmuyor diye değiştirmişti panjuru, hasarı yükseltmek için kasko-servis oyunumuydu bilmiyorum.

Bir de bu tür uygulamalardan önce apc , amway loc gibi genel temizlik ürünleriyle temizlik yaptıktan sonra ipa (izopropil alkol) ile yağlarından arındırabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk