škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Havalandırma hakkında bir soru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle tüm forum üyelerine mutlu, sağlıklı ve güzel bir bayram dilerim. Sorunum şöyle, klimayı kapattığımda havalandırma ızgaralarından hava geliyor. Bu normal bir şey, fakat gelen hava sürekli sıcak. Klimayı açıp en soğuk dereceye getirip tekrar kapatıyorum ve hala sıcağa yakın hava geliyor. Havayı içeride döndürme tuşuna bastığımda tam kesmiyor ve hala az da olsa sıcak hava gelmeye devam ediyor. Daha önceki araçlarımda böyle bir şey başıma gelmemişti, bu normal midir? Düzeltmek için ne yapmam gerekli?
Saygılarımla.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2 haftalık ve böyle bir durum yok servise girmenizi öneririm. Havalandırma kanalları içindeki kapak arızalanmış tam kapatmıyor olabilir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sicak soguk donusumune kumanda eden dugme veya motor bozuk olabilir. Serviste bakilmasi lazim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz bir durum bende de var ender oluyor ama birkaç kere başıma geldi normal olduğunu düşünmüştüm. İlk bakımda kontrol ettireceğim bende.

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkürler. Servise gittiğimde sormayı unuttum, Bursa'ya bir dahaki gidişimde soracağım mutlaka.

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba, bu problem için aracımı uzun süredir gözlemliyorum. Problemleri daha net görmeye başladım. Yeni problemim ise şöyle, yoldayken klimayı kapattıktan bir süre sonra direksiyon altından (pedalların oradan) ayaklarıma sıcak hava geliyor ve bir süre sonra çok rahatsız edici oluyor. Sanki açık bir yer var da motorun sıcaklığını oradan içeri veriyormuş gibi.. Konunun başında bahsettiğim sıcak hava da arabaya ilk bindiğimde klimayı açmazsam gelmeye başlıyor, galiba içindeki ısınmış havayı veriyor. Klimayı açtıktan birkaç saniye sonra soğuk hava gelmeye başlıyor. Eskişehir'de servis olmadığı için Bursa ya da Ankara'ya gitmem gerekli. En kısa zamanda gidip baktıracağım. Pedalların oradaki sıcak üflemeyi yaşayan arkadaşlar var mı? Neden olabilir?