škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi rodaj ve yakit

ssdd · 7 · 1647

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ssdd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSİ manuel Octavianın rodaj süresi ne kadar sürüyor ve yakıt düşüşü kaç lt gibi oluyor

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Servis rodajının yapılıpta geldiğini söylüyorama sen ilk 1000 km 2000 devirde geç vitesleri ani frenleme yapma 1000km - 1500 km arası 3000-4000-5000 devir arası vites geçişi yap 1500 km den sonra normale dön uzun yolda giderken hep aynı devirde gitmekten kaçın. Allah kaza bela vermesin.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitapçığında yazıyor rodaj sürecinde nasıl kullanmanız gerektiği. Araç 20 binde yakıt düşüşü görmedim ben.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj modaj yok hocam, doldur benzini bas gaza. ilk gün yakıt nasılsa hep öyle gidiyor. 1.2 benzinli motorlar çoğaldı, en başarılı 1.2 benzinli motoru Vw üretiyor, diğerleri çok yakıyor, 0-100 leri zayıf. Bir depo ile ist-antalya 1000km yaptı daha ne olsun. 4.8litre/km
şehir içinde 7.0 geçmez. motor sesi duyulmuyor.

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 5000 km'ye yaklaştım. Performansa dair bir değişiklik, yakıt düşüşü vs. farketmedim. İlk gün de yakıtı iyiydi. Hala iyi. Yeni araçlarda böyle şeylere gerek olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı aracı kullanıyorum rodaj falan dikkat etmedim kapıdan aldım 200 e dayadım ibreyi direk.20000 km de aracımı seviyorum dizel kadar az olmaz tabi ama yakıtı iyi, benzin pahalı olmasa ahh.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Ben aracı ilk aldığımda kilometre 500 iken edirne otobanında rodaj falan dinlemeden aracı kökledim ibre 210 gelince bıraktım,şuan 57 000 km de ilk günkü performans neyse şimdide aynı..