škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb İçin Yeni Jant(Kışlık Lastik İçin)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;583450
Anladım hocam. Benim aracımın üzerindeki lastik ebatları 235 45 18 acaba jantın et değerini nereden öğrenebilirim. Yeni jant alırken aynı değer olmasına dikkat edeyim. Bir de 17 jant düşünüyorum. Onun da lastik ölçüleri 215 55 17 olacak sanırım. Taban ölçüsü 235 den 215 e düşecek. O halde et değerinin biraz dışa doğru olması gerekir mi? Yoksa aynı olması daha iyi mi olur?

Tam olarak ezbere bilmiyorum kullanma klavuzunda yazıyor ET değeri.Yanlış hatırlamıyorsam 40 olması lazım. 40 korumak , çok aşmamak iyidir. Görsele bakarsanız anlayacaksınızdır.

http://tiwing.com/tiwing_site/wp-content/uploads/offsetdiagram11.jpg

Her iki durumdada pozitif ve negatif ofsette tekerleğin camurluğa hatta gövdeye sürtme ve vurma ihtimali vardır. Taban genişliğinin ET ile alakası yoktur.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;583450
Anladım hocam. Benim aracımın üzerindeki lastik ebatları 235 45 18 acaba jantın et değerini nereden öğrenebilirim?

Orjinal aksesuar kataloğundan öğrenebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;583459
Tam olarak ezbere bilmiyorum kullanma klavuzunda yazıyor ET değeri.Yanlış hatırlamıyorsam 40 olması lazım. 40 korumak , çok aşmamak iyidir. Görsele bakarsanız anlayacaksınızdır.

http://tiwing.com/tiwing_site/wp-content/uploads/offsetdiagram11.jpg

Her iki durumdada pozitif ve negatif ofsette tekerleğin camurluğa hatta gövdeye sürtme ve vurma ihtimali vardır. Taban genişliğinin ET ile alakası yoktur.

Anladım hocam. Dediğiniz gibi olabildiğince aynı değerde olacak şekilde almak en iyisi. Yabancı bir sitede orjinal superb jantlardan birinde 6.5J 17inç ET 41 demiş diğer bir modelde 7.0J 17 ET 40 demiş. Sanırım Jant çapı ET değeri etkiliyor. Dediğiniz gibi bizim pegasus 40 olabilir.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;583460
Orjinal aksesuar kataloğundan öğrenebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim hocam. Kataloğa da bakmaya çalışayım.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araştırma yaparken bulduğum
 http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-bilgiler/lastik-nedir/lastik-jant-hesaplama-modulu/
linkli sitedeki modül bayağı faydalı. Orjinal jant bilgilerimizi giriyoruz. Diğerine de almayı düşündüğümüz jant bilgilerini giriyoruz. Tüm değerleri ve uyum durumunu gösteriyor.

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Oarjinal 17" var, kışıda böyle geçirmeyi düşünüyorum, sorun olmaz umarım.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OsmanŞENGÖZ;583675
Oarjinal 17" var, kışıda böyle geçirmeyi düşünüyorum, sorun olmaz umarım.

Orjinal 17" varsa sorun olacağınız zannetmiyorum. 18" de sorun olmayabilir ama yollarımız malum. Ben biraz tedirgin oluyorum çünkü 18 ve 19" ler de balon yapma ihtimali yüksek oluyor. Kış şartlarında bence 17" ve 16" ideal. Benim yazlıklarım 18" kış için 17" jant almayı düşünüyorum.

Çevrimdışı mrtsprb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de aynı şeyi düşünüyordum, araştırırken sizin yazdıklarınızı gördüm. son durum ne acaba? kışlıklar için geç kalsam da ben orjinal jant almayı (fiyat uygun olursa) düşünüyorum.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16 jant almamanizi oneririm. J olarak tabir edilen jantin yana dogru olan genisligi orjinal 16 da 6,5j. Buda lastigin kasilmasina ve tabanin yere tam oturmamasina neden oluyor. Ben 17" 7,0j orjinal cikma jant aldim. Sizde jant satan lastikcilere bakarsaniz, vag grubunun herhangi bir 17 jantini bulabilirsiniz. Superbin orjinal 17 janti cok guzel degil zaten ben octavia denom jant aldim. Uzerinde cizik dahi yok takimina 750₺ verdim.

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkte verdiğim jantı aldım http://jant.kormetal.com/jantdetay.aspx?wheelid=122
Km717 olanını 15 gün oldu taktırıp kullanmaya başlayalı herhangi bir sorun yaşamadım.
takımı 1200 tl civarında.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtsprb;601980
ben de aynı şeyi düşünüyordum, araştırırken sizin yazdıklarınızı gördüm. son durum ne acaba? kışlıklar için geç kalsam da ben orjinal jant almayı (fiyat uygun olursa) düşünüyorum.

Ben istediğim şekilde jant bulamadım. 18 inç kışlık lastik aldım. Ama hala bakıyorum. Aracımın et degerine bijon aralığına uygun 18 inç temiz çıkma jant bulursam alacam.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MorSalyangoz;601996
Linkte verdiğim jantı aldım http://jant.kormetal.com/jantdetay.aspx?wheelid=122
Km717 olanını 15 gün oldu taktırıp kullanmaya başlayalı herhangi bir sorun yaşamadım.
takımı 1200 tl civarında.

Kalite olarak nasıl hocam. Herhangi bir sorun yasamamıssın. Güzel bir çıkma bulamazsam replika alacam.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkma bulamazsanız CMS yada Kormetal almanızda fayda var. Çünkü replika jantların tekine bir şey olduğunda aynı özelliklerde bulma şansınız çok az. Çoğu çinden geliyor zaten ''getir sat, sonra devamı yok'' türü ürünler.

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;602052
Kalite olarak nasıl hocam. Herhangi bir sorun yasamamıssın. Güzel bir çıkma bulamazsam replika alacam.

Benim çıkma aramak için çok vaktim olmadı açıkçası.Vakit olsa temiz çıkma orjinal düşünebilirdim ama vakit olmadığı için bende replika jantlara baktım. Nedense bir türlü içime sinmedi. Nerede üretildi, ağırlığı vs. gibi konularda çok emin olamadığım bir çok replika jant baktım. Bu arada yerli üretim olan CMS ve KORMETAL jantlara denk geldim ki şikayet eden olmadığını gördüm okuduklarım kadarıyla. CMS 796 17" jant almaya planlarken kormetal jantin bir alışveriş sitesinde fiyatının çok uygun olduğu bir zamana denk geldim ve hemen siparişini verdim.Dediğim gibi herhangi bir sorun yaşamadım.Jant kalite olarak gayet tatmin edici geldi gözüme. Petlas kış lastiği aldım aynı anda sorunsuz kullanıyorum.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2016, 18:05:22 Gönderen: MorSalyangoz »

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;602090
Çıkma bulamazsanız CMS yada Kormetal almanızda fayda var. Çünkü replika jantların tekine bir şey olduğunda aynı özelliklerde bulma şansınız çok az. Çoğu çinden geliyor zaten ''getir sat, sonra devamı yok'' türü ürünler.

Cevap için tesekkur ederim. Her iki markayıda inceleyecegim.