škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

:mad: Kapı Lastikleri için Yüceye Mail Yağmuru

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;585823
http://www.bantdunyasi.com/TESA-BEZ-BANT-TUYLU-19MMx15MT,PR-310.html

3m kaput filmi üzerine şu ürünü yapıştırsak hem sökmede sıkıntı çekmeyiz hem de ses bırakacağını düşünmüyorum. Kalıcı çözüm şimdilik bu ama bu işi servisin çözmesi gerekiyor. Artık daha kaliteli film mi takarlar ne yaparlar bilmiyorum fakat çözüm sağlamak zorundalar.

3M'in bir çok ürününü Türkiyede bulmak zor. denenebilir.
Würth tüylü bant

Kod: [Seç]
https://shop.wurth.com.tr/bez-bant-tuylu-19mm-15m-siyah
Würth tüzsüz bant
Kod: [Seç]
https://shop.wurth.com.tr/bez-bant-tuysuz-19mm-15m-siyah
Öyla ya da böyle bu iş olacak. ancak bu malzemeler de kapıyı açınca çirkin görünecek.

Diğer bir konuda sesi yapan yer burası. kapıya dayanan ve keçe gibi dokuya sahip olan bölüm. bende ses katiyen buradan geliyor.

« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 14:40:09 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kalite fitiller alınıp tamamı değişsede bu seslerden kurtulunmuyor mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;585826
Kalite fitiller alınıp tamamı değişsede bu seslerden kurtulunmuyor mu?

Sanmıyorum. sorunun fitil ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Tasarım ve malzeme ve hammadde seçimi.

Tasarım ve malzeme ve hammadde seçimi. ne yapacağız bilemedim.

diğer taraftan, sıfır arabanın orasını burasını söktürmek istemem.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 15:39:10 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben servislerin geneli adına bunu halledeceklerini sanmıyorum. Sadece bu ses içinde araçtan vaz geçilmez. Şimdlik yok dediğim gibi ama ileride muhtemel olacaktır. Sizin uyguladığınız çözümleri aynen bende uygularım.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;585829
Ben servislerin geneli adına bunu halledeceklerini sanmıyorum. Sadece bu ses içinde araçtan vaz geçilmez. Şimdlik yok dediğim gibi ama ileride muhtemel olacaktır. Sizin uyguladığınız çözümleri aynen bende uygularım.

Beleşçilik yok :D

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnanın şu anda hiç bir şikayetim yok. Sadece bir kere araba teraziden kayınca zemin nedeniyle hafif bir sürtünme lastik sesi gibi onu hissettim. Onun dışında gerçekten bir şikayetim yok ama dediğiniz gibi ileriye doğru boy gösterir ise bende gerekli iş ve işlemleri yapacağım mecburen sizlerde bana yardımcı olursunuz artık [emoji4]

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;585831
İnanın şu anda hiç bir şikayetim yok. Sadece bir kere araba teraziden kayınca zemin nedeniyle hafif bir sürtünme lastik sesi gibi onu hissettim. Onun dışında gerçekten bir şikayetim yok ama dediğiniz gibi ileriye doğru boy gösterir ise bende gerekli iş ve işlemleri yapacağım mecburen sizlerde bana yardımcı olursunuz artık [emoji4]

Araba ile benim de hiç şikayetim yok. Şu gıcırtı sesini bir halledelim, söz veriyorum aracın içinde gelebilecek diğer gıcırtıları görmezden geleceğim.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;585832
Araba ile benim de hiç şikayetim yok. Şu gıcırtı sesini bir halledelim, söz veriyorum aracın içinde gelebilecek diğer gıcırtıları görmezden geleceğim.

Şimdi kilit taş yolda da gidiyorum. Asfalt ağırlıklı yolda da gidiyorum. Tümseklerden 3 vites ile geçtiğim yerler var aracı zorluyorum dediğim gibi ses sistemi çoğu zaman kapalı allaha şükür daha bir sıkıntı yaşamadım. Ama korkutmuyor değil sizin yorumlar. Bakalım zaman gösterecek bazı şeyleri [emoji4]

Edit: Şimdi jetta foruma da takıldım azıcık aynı dertler onlarda da var sizin söyledikleriniz bant olayı ve 3-4 ayda bir slikon sprey demişler demekki kronik arkadaşlar.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 14:59:51 Gönderen: Paganini58 »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramızda bir hukukçu yok mu? bu durum gizli ayıplı mal statüsüne girmez mi? yoksa arabada oluşan sesler normaldir deyip geçiyor mu mahkemeler.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar diğer bir başlık vardı onu bulamadım bende buraya yazmaya karar verdim, k.bakmayın. Aşağıda fotoğrafını paylaştığım yerden gacırdama sesi geliyor. Önceleri sesin tam nereden geldiğini anlamak için başka birisine sürdürüp arka koltukta ses avına çıkmayı düşünüyordum ancak bugün durduğu yerde bakmak fikri aklıma geldi. Bu fotoğrafı çekerken koltukta kımıldadıkça bile gacırdama sesi çıkıyordu. Takip edenler hatırlayacaktır arkadan bana çarptıkları için bagaj kapağı değişmişti ve ben bir süredir bu sesin tamir gören bir yerden geliyor olduğunu düşünüyordum ve Altur'a geri götürmeyi düşünüyordum bu yüzden. Ancak arka koltukta oturup sesi dinleyince çok net plastik gacırdama sesi geldiğini anladım. Bende daha önce sesten şikayetçi olduğumu yazmıştım ama tam olarak nereden geldiğini bilemiyordum, son tahlilde araçtan gelen ses sadece resimdeki yerden çıkıyor (şimdilik)
Aynı yerden ses gelen varmı? çözüm için ne önerirsiniz?

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsedilen sesler bunlar değil sanırım, kapılardan ve kapı fitillerinden gelen sesler ama bir fikri olan varsa çözüm önerileri sunar sanırım.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;585957
Bahsedilen sesler bunlar değil sanırım, kapılardan ve kapı fitillerinden gelen sesler ama bir fikri olan varsa çözüm önerileri sunar sanırım.

Ama araç şasisi üzerindeki fitiller değil. Kapı cam çerçeveleri etrafında bulunan, dışı keçemsi dokuya sahip fitiller. Hoş iki gündür benim arabada gıcırdamaz oldu. serviste şimdi hiç gıcırtı yapmazsa buyur buradan yak.

Zaten serviste katiyen bir yerini söktürüp taktırmayacağım. bir baksınlar bakalım nasıl bir bahane bulup, nasıl bir yorum yapacaklar.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Servise gidip konu ile ilgili görüşenlerden son durum bilgisi alabilir miyiz acaba? Son durum ne oldu merak ediyorum.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;585840
Aramızda bir hukukçu yok mu? bu durum gizli ayıplı mal statüsüne girmez mi? yoksa arabada oluşan sesler normaldir deyip geçiyor mu mahkemeler.

Semih bey servis randevusundan ne sonuç aldınız. Neler yapıldı biraz bilgi verirmisiniz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;587728
Semih bey servis randevusundan ne sonuç aldınız. Neler yapıldı biraz bilgi verirmisiniz.

Hiçbir şey yapılmadı silikon sprey sıktılar buna rağmen ses geçmedi. Kaportada kapı ayar falan girdi(kapı değişmiş gibi olmasın vs dedim olmaz öyle birşey yapmayız dediler bir umut bıraktım) ama değişen hiçbir şey yok. Fabrika çözüm üretmeye çalışıyormuş. Yersek