škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Octavia TDİ ile 3.600 km yol yaptım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gercekefe

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, daha önce fırsat bulup yazamamıştım, Ramazan ayı öncesi 2015 1.6 TDİ style DSG euro6 17" Dunlop lastik Octavia ile Erzurum - İzmir arası gidiş-dönüş 3.600 km yol yaptım.
Gidiş: Erzurum-Erzincan-Sivas-Yozgat-Kırıkkale-Ankara-Afyon-Uşak-Manisa-İzmir
Dönüş:İzmir-Manisa-Balıkesir-Bursa-Kocaeli-Sakarya-Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas-Erzincan-Erzurum.
Şehiriçi kullanım tahminim 400 - 500 km kadar olabilir genellikle şehirlerarası yolda ve Sakarya - Ankara arası otobanda yol aldım. gidişte araçta tek başıma idim. dönüş araç bagajı dolu ve 3 yetişkin yolculuk yaptık. genellikle boş olan yollarda 120 km üzerinde hız yaptım. Yakıtı hep Opet den aldım.
sonuç: 3.600 km yol.
219,21 litre yakıt diesel
840,64 tl yakıt ücreti oldu. Ben hem araçtan, hem yakıt ekonomisinden memnun kaldım.
Sizleri bilgilendirmek istedim. Selamlar
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2016, 14:06:59 Gönderen: gercekefe »

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız km de 26 kurul yakmış bana biraz fazla geldi. Dün izmir çeşme gidiş geliş toplam 266 km yol yaptım gidişte 200 ü gördüm dönüşte de 140-150 hızla geldim 4 kişiydik ve klima hiç kapanmadı toplamda 21 kurul yakmış. Aracım 2016 tdı dsg 3300 km de

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi bir gezi ve yol olmuş ama aracınız ortalama 100 km de 6 litrenin üstünde yakıt tüketmiş ki bu oldukça fazla bir tüketim olmuş aracınızın fabrika verilerinin nerede ise iki katına yakın bir tüketim gerçekleşmiş. Benim aracım 1.6 TDI DSG Yeti uzun yol ortalaması 4.5-4.6 lt 100 km km de 17-18 kuruşa denk geliyor kaldı ki Yeti hem yüksek yapısı boş ağırlığı ve rüzgar direnç katsayısı Octavia'dan epey fazla ve fabrika verilerinde de Octavia'dan fazla tüketimi olan bir model sanırım ilerleyen zamanlarda yakıtınız normale dönecektir.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba herkese benim araç 60 bin bakımdan sonra çok fazla yakmaya başladı. Başına böyle birşey gelen oldu mu?
Bakım öncesi 5.6 veya 5.7 olan uzun süreli tüketim bakımdan sonraki 1500 km de 6.1 e çıktı. Kullanım aynı ama ne oldu acaba?
Şimdi servisi arasam getir abi bir bakalım deyip cihaz bağlayacaklar ve herşey normal diyecekler. Ayrıca şehir dışındayım hanım da götüremez yani böyle de bir kısıt var. Anlamadım gitti.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi