škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil Yardim: Kontağı açmadan ilerlemek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, eşim aracı kullanirken soyle bir problem yasamis. Arac hafif asagi egimli bir yolda park halinde beklerken araci calistirmayip sadece kontagi aciyor. Bir sure sonra da hareket edecekken araci calistirdigini dusunup el frenini indiriyor ve vitesi D konumuna aliyor. Arac asagi dogru hareket ederken frenler ve direksiyon taş gibi sert olunca bir gariplik oldugunu anlayip el freniyle araci durduruyor. Bu dedigim yaklasik 5 metre icinde oluyor. Araci el freniyle durdururken aractan cok garip bir ses gelmis. Ondan sonra araci calistirip sıkıntısız yoluna devam ediyor. Ancak cok kotu ses geldigini soyledigi icin benim icim rahat degil. Daha once bunu yasayan oldu mu. Bunun icin servise gitmeme gerek var mi. Sanzimanlara herhangi bir zarar vermis midir?

Çevrimdışı gogo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğimli yolda normaldir.El freni çekildiğinde balata sesi gelmiştir.Sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: titan100;583652
Arac asagi dogru hareket ederken frenler ve direksiyon taş gibi sert olunca bir gariplik oldugunu anlayip el freniyle araci durduruyor. Bu dedigim yaklasik 5 metre icinde oluyor. Araci el freniyle durdururken aractan cok garip bir ses gelmis.

Sizde hoş geldiniz,
Kontak açık değil yani bir çok destek sistemine yardımcı besleme gitmiyor. Fren, Direksiyon destek sistemi (brake assistt, steering assistt) gerilim almadığı için devreye girmiyor. Frende, direksiyonda doğal olarak çok sertleşir.

Arkadaşların dile getirdiği gibi ataletini almış araca el freni ile müdahale edilmiş. Balatada normal olarak bağırmıştır.

Çevrimdışı cakabey05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çalışmayan  araclarda ne olur "özellikle hanımlar!" frene basmayın!! benim eşim de dahil olmak üzere herkes aynı hatayı yapıyor. ÇALIŞMAYAN HER ARAÇTA FRENE BASARSANIZ FREN ŞİŞER, SERTLEŞİR!

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
boşa yorum yapmayın arkadaşın hiç bi sorunu yok. konuyu açmış ve gitmiş. eğer sorun olsaydı bi zahmet cevaplara bi bakardı en azından bi teşekkür ederdi.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1

yanıt yazılmasa daha iyi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;584983
boşa yorum yapmayın arkadaşın hiç bi sorunu yok. konuyu açmış ve gitmiş. eğer sorun olsaydı bi zahmet cevaplara bi bakardı en azından bi teşekkür ederdi.

arkadaşlar cevabınız için teşekkür ederim. İlk cevap geldiğinde trafikte olduğum için okuyup cevap yazmadım sonra bakarım diye ancak bir gün sonra 15 günlük sıfır aracın ön tamponunu bir yere çarptığım için aracı servise verdim ve buradaki konuyu unuttum. Tekrar teşekkür ederim ilginiz için.