škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero Bluetooth Arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen gün işyeri çıkışı araca bindiğimde telefonun araca bağlanmadığını farkettim. Biraz kurcalayınca aracın telefon bluetooth menüsüne hiç girmediğini gördüm. Aracı stop ettim, kapıları açtım kapattım, kilitledim, 2 dakika bekledim tekrar çalıştırdım ama bir değişiklik olmadı.
Ertesi gün servise gitme düşüncesiyle eve geldim. Boleroda çıkan "Telefon Mevcut Değil" ve Maxi Dot ekranda çıkan "Telefon Şu Anda Mevcut Değil" açıklamalarını araştırınca bunun aracın Bluetooth sistemiyle ilgili bir arıza olduğunu ve servise gitmek gerektiğini okudum ve canım sıkıldı. Gece yatmadan önce tekrar araca gittiğimde ise durumun düzeldiğini farkettim ve servise gitmedim.

Sorunu yaşadığımda çözüm ararken  bir gün öncesinde takmış olduğum USB belleğin etkisi olmuşmudur diye düşündüm. Çıkardığımda problem çözülmedi ama 2 dakika öncesinde araca binmiş olmama rağmen usb bellek neredeyse elde tutulmayacak kadar çok ısınmıştı. Usb portun Bluetooth vericiye yakın olmasından dolayı acaba sıcaklık tetiklemiş midir diye de düşündüm.
Şimdi usb porta bir şey takmaya çekinir durumdayım. Sizlerde de benzer problem veya aşırı ısınma sorunu oluyor mu acaba?

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2016, 18:40:58 Gönderen: mahony »

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Isınma problemi yaşayan hiç mi yok? Bende mi arıza var acaba?

Çevrimdışı ozkanyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 yada 2 defa telefonumu bu şekilde görmemişti. Test etmedim ama sanırım, telefon bluetooth ile bağlıyken, usb'ye birşey takılıp çıkarıldığında oluyor. Benim de kendiliğinden düzeldi. Bir arıza olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozkanyanik;584018
1 yada 2 defa telefonumu bu şekilde görmemişti. Test etmedim ama sanırım, telefon bluetooth ile bağlıyken, usb'ye birşey takılıp çıkarıldığında oluyor. Benim de kendiliğinden düzeldi. Bir arıza olduğunu sanmıyorum.

Bu durumda basit bir sistem takılması olarak yorumlayabiliriz. Teşekkür ederim.