škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Rapid Sedan 1.2 TSİ 90 Beygir DSG Style Yakıt ve Genel Geri Bildirim

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konu özüyle alakalı araç ile ilgili bir kaç bilgi eklemesi daha yapayım:

İstikamet Sivas,Gürün-Kayseri- Ankara bu güzergahta yeri geldi sert, yeri geldi normal ve tamamında Klimalı olarak araç 6.5 Lt/100 Km. yakıt tüketti. Ortalama litresi 4.52 TL. yakıt alıyoruz km. ye 0.29 krş yapar.

Sonrasında Ankara dan sonra sabit 110 km. hız ile Kütahya ya vardığım da tekrar fulledim ve ilginç bir değer gene klima hep açıktı 4,3 Lt/100 Km. yakıt tüketmiş. litresi 4.48 den 0.19 Krş tüketmiş. Bu aracın yakıtına aklım sırrım ermiyor.

ÇOK DEĞİŞKEN AZ DA YAKIYOR ÇOKTA AMA STABİL ŞUDUR DEĞİL BİR VERİ VERMEK ZOR. HER KOŞULDA KULLANDIM. TARAFSIZ BURADA BELİRTTİM. İNŞ. BİRİLERİNİN İŞİNE YARAR. KOŞULLAR ARABANIN YAKITINI ÇOK DEĞİŞTİRİYOR !!!!!

Kilometresi aracın 6000 oldu. Sağ arka tarafta bir tıkırtı peydah oldu. Kendi kendine gelip gidiyor. Sürekli olmuyor. Bir el attım oraya bir iki yumruk TÜRK usulü koltuğu aç kapa ve emniyet kemeri gergi kısmına biraz hor davrandım son 1500 km hiç yapmadı ama gene yapası var gibi. Arada bir yokluyor. :) Kapı fitilleri genelinde iyi araç bazen tartıda iken bir cızırdıyor tıkırdama değil anlık çok değil . O da her zaman değil. Genel anlamda sessizliği devam ediyor. Bu  arada baya da hor kullanıyorum bilerek.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5250 kmdeyim 840 daha gider diyor. 6100 km diyelim aldığım yakıt toplamı 1550tl olmuş. şehir içi dışı köy yayla vs. tamamen karma kullanım. km başına 0,25 kuruş eder bence benzinli araç için gayet iyidir. düşünülmez alınır binilir. gezilir.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;587317
Vay arkadaş :))

Rapid fena geliyor.. Doldura doldura geliyooo :)

Tam konuyla ilgili degil ama bağlantılı, gecen yolda rapid sedanda normal anten yerine kopek balığı anten gördüm, yanimdan geçti. Sonradan takılan antenlerden değildi, VW gurubunun kullandigi tiptendi, acaba 22. hafta güncellemesi ile değiştirilmiş olabilir mi? Hatta varsa başka neleri daha farklıdır?

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;588423
Tam konuyla ilgili degil ama bağlantılı, gecen yolda rapid sedanda normal anten yerine kopek balığı anten gördüm, yanimdan geçti. Sonradan takılan antenlerden değildi, VW gurubunun kullandigi tiptendi, acaba 22. hafta güncellemesi ile değiştirilmiş olabilir mi? Hatta varsa başka neleri daha farklıdır?

Sağlam bir donanım operasyonundan geçecek orası kesin. Bildiğim yalıtım, köşe dönüşlerin açık gelmesi, yorgunluk tespit ve ayak altı aydınlatmaları olacak. Belki daha fazlasıda olur.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;588425
Keske nelerin degisecegini ya da değiştiğini ogrenebilsek

2016 Temmuz bendeki Style ama köşe dönüşler kapalıydı, yorgunluk tespit yok, ayak aydınlatma yok. Bunlar artık Style donanımla gelecek kesin.

Çevrimdışı ordinarysss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç henüz 300 Km de. Kayseri şehir içi trafiği yaklaşık 1 saatlik gidiş dönüş güzergahı sakin kullanım. Fabrika değerleri ile dolaştım, 5.8 Lt motor henüz bu aşamada iken umut verici bir sonuç, motor açılırsa 2-3 bin km. de daha da uygun bir tüketim olası gibi.  Sevindirici...

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordinarysss;588588
Araç henüz 300 Km de. Kayseri şehir içi trafiği yaklaşık 1 saatlik gidiş dönüş güzergahı sakin kullanım. Fabrika değerleri ile dolaştım, 5.8 Lt motor henüz bu aşamada iken umut verici bir sonuç, motor açılırsa 2-3 bin km. de daha da uygun bir tüketim olası gibi.  Sevindirici...

Vallahi güzel değerler ben hiç görmedim bu değerleri. Ne sıfır aldığımda ne de şimdi. Az yakmıyor ama benzinli araçlar arasında ideal bir yakıtı var. Tabiki çok gaza yüklenmez iseniz.

Çevrimdışı uAynS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1 hafta olmadı 2015 1.6 dizel dsg spaceback aracımla edirne-adana yaptım yaklaşık 1200km , babaeski civarında 60 km geri dönüş yaptım ayrıca istanbulda yanlışlıkla yavuz sultan selim köprüsü yoluna girdim ve adanaya vardığımda kilometre 1320 civarındaydı, yani yaklaşık 100km'lik hatamdan kaynaklı fazla yol katettim, ufak bi hesapla 50LT+10LT yedek mazotla bu kadar kilometre geldim ve mazot ışığı yanmış 2 çizgide mazot kalmıştı.

60LT mazot 1340km , geriyede en fazla bi 60-70 kmlik mazot kalmış olabilir. Ortalama yakıt olarak en fazla 4.8LT /100km gördüm. üstelik normal kullanımda, otoyolda 125-130km , duble yollarda 90-110km hızı geçmedim.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uAynS;589573
1 hafta olmadı 2015 1.6 dizel dsg spaceback aracımla edirne-adana yaptım yaklaşık 1200km , babaeski civarında 60 km geri dönüş yaptım ayrıca istanbulda yanlışlıkla yavuz sultan selim köprüsü yoluna girdim ve adanaya vardığımda kilometre 1320 civarındaydı, yani yaklaşık 100km'lik hatamdan kaynaklı fazla yol katettim, ufak bi hesapla 50LT+10LT yedek mazotla bu kadar kilometre geldim ve mazot ışığı yanmış 2 çizgide mazot kalmıştı.

60LT mazot 1340km , geriyede en fazla bi 60-70 kmlik mazot kalmış olabilir. Ortalama yakıt olarak en fazla 4.8LT /100km gördüm. üstelik normal kullanımda, otoyolda 125-130km , duble yollarda 90-110km hızı geçmedim.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Fakat konu başlığında da belirttiğim gibi euro6 TSİ 1.2 90 beygir DSG araç yakıt tüketiminden bahsediyoruz. Dizelin az yaktığı zaten aşikar. İyi günlerde kullanın aracınızı.

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese,
Araç henüz 2000km'de, rodaj hikayesinden dolayı daha fazla ortalama yakıt sarfiyatı düşer mi ortalama bilemem ama hız sabitleyicisini kullanmadan ve özellikle yolun 600km'sini 110-120 km hızla tamamladım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
7500 deyim
1- Ses seda yok gayet stabil
2- Genel Ortalama 6,5 lt
3- Şehir içi ortalama 6,5 lt

Arabayı seviyorum. Çok şükür sıkıntısız devam ediyoruz yolumuza

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.2 TSI Spaceback Style
Bugüne değil 4.875 km. yol katettim. Her ay düzenli olarak kontrol ediyorum ve bu kontrollerde tüketim oranları azalmaya başladı. Toplam tüketimi depo boşaldıktan sonra göreceğiz.

En son tüketim denememde 840 km yol katettim 1 depo ile. Altta yeniden denemelerimi gösterir görseller bulunmakta. Toplam ulaşım değerlerinin 140 km'si otobanda katedildi.

20.09.16 tarihi itibariyle;
Depomu 4.70 fiyat etiketi ile shell petrolden doldurdum.

• Taşucu - Silifke - Mersin - Adana ve bu istikametlerin geri dönüşü. Mersine kadar 4 yetişkin 1 çocuk. Klima kapalı.
01. Alttaki resimler Taşucundan Mersine kadar yol bilgisayarı verileri.  Çevre yolu kullanımı ve ortalam hız 70 - 95 km/s.

02. Alttaki resimler Adanadan Taşucuna kadar yol bilgisayarı verileri. 4 yetişkin 1 çocuk Klima açık. Hız 70 -90 km/s

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce Opete gittim. Havalar soğudu artık sıcaklık üfletecek kadar. Yakıtın litresi 4,73₺ Hesaplamalarıma göre araba 6,4 lt/100 km. Gerçekçi şehir içi yakıt tüketmiş. Km 7600. Ortalama hava sıcaklığı 13-14 derece. Demekki zam gelmeseymiş baya bir ekonomik binmişiz. Kullanım tarzım ayağımı sadece gaza koyuyorum basmıyorum kendi gidiyor. Olsun az yaksında böyle bineriz sıkıntı değil. Bu arada benim ekran bire bir hesaplıyor nerdeyse. Çok az bir sapma var.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;590944
Az önce Opete gittim. Havalar soğudu artık sıcaklık üfletecek kadar. Yakıtın litresi 4,73₺ Hesaplamalarıma göre araba 6,4 lt/100 km. Gerçekçi şehir içi yakıt tüketmiş. Km 7600. Ortalama hava sıcaklığı 13-14 derece. Demekki zam gelmeseymiş baya bir ekonomik binmişiz. Kullanım tarzım ayağımı sadece gaza koyuyorum basmıyorum kendi gidiyor. Olsun az yaksında böyle bineriz sıkıntı değil. Bu arada benim ekran bire bir hesaplıyor nerdeyse. Çok az bir sapma var.

Bende henüz yakıtı bitirebilmiş değilim. 482 km' devirdiğinde yakıt göstergesi tam yarım depo çizgisinin üzerine geldi. Elbette bu tüketim için gerçek bir değer sayılmaz ama bitene kadar devam.

Bu arada söylediğiniz gibi arabayı muntazam kullandığımız sürece yakıt tüketimi hakikaten memnuniyet veriyor. bende pek gaz vererek gitmem. Genelde 70 km hız ortalamasının üstüne çıkmam. Bu şekilde yaıt göstergesi neredeyse kıpırdamıyor. Ayrıca ECU'nun ekrana ilettiği tüketim değerlerinin gerçek değerler ile arasında uçurumlar oldğunu bende düşünmüyorum. En son yakıt alışımdan bu yana ortalama tüketimimi 5.2 lt olarak göstermekte. Malum Anadolunun bir çok yerine göre daha sıcak bir hava var buralarda.

Bir şey daha; aracı sıkıştırdığımda yakıtın azaldığını gösteren yakıt göstergesi, aracı muntazam kullanmaya başladıktan bir süre sonra tekrar geri gelmeye başlıyor ve kaldığı yerden tekrar azalmaya devam ediyor. Bu durum sizin gözünüze çarptımı ?