škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

185 / 60 / r15 yerine 185 / 65 / r15

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cherokee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

2015 rapid spaceback ambition 1.2 mpi araç sahibiyim. Aracım 37.000km civarında. Kışa doğru lastiklerimi değiştirmek istiyorum. Michelin crossclimate düşünüyorum ama 60 ve 65 yanak arasında lastik başına 40tl fiyat farkı var. Aracımın fabrika lastikleri dunlop ve 185/60/15 ölçülerinde. Bu araca 185/65/r15 lastik taksam sorun olur mu? Sultanbeyli michelin bayisine sorduğumda lastik davlumbaza sürtebilir dendi ama daha önce bu değişikliği yapıp problem yaşayan oldu mu?

Teşekkürler,

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlıklarım 185 65 15 o şekilde kullanıyorum. %3 lük çap farkı var bazı kaynaklar %2,5 bazıları %3 üzeri farkı önermiyor. Benim elimde bu lastikler olduğu için böyle kullanıyorum. Yoksa 160 tl verirdim sıfırdan alsaydım ki siz yaz kış kullanacaksınız orjinalden şaşmayın hatta alabiliyorsanız 195 55 15 alın bu da orjinal ölçüdür ama pahalıdır.

Çevrimdışı cherokee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu aracı yakın mesafeler günde ortalama 15km kadar kullanıyoruz (eşim kullanıyor) Bu yüzden çokta masraf yapmak istemediğimden 65 yanaklı lastik düşünüyorum. Sizin kullanım süreniz boyunca herhangi bir problem yaşattı mı size?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun yaşamadım ama sorun yaşayacak duruma da kalmadım. Sürüş bozulması vs yok sürtme vs de kesinlikle yok ama o milimlik farklar biz hissetmesekte tehlikeye sokabilir. Orjinalden şaşmayın derim. Lastikte, arabada paraya acımayın. Benim elimde 1 senelik tertemiz lastikler kaldığı için kullanıyorum.