škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yedek anahtarı ben kodlayabilir miyim?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
Geçen gün bagajı açtıktan sonra kapıları kilitledim, anahtarın bulunduğu çantayı bagajda unutup kapattım ve araç kilitlendi :clap:. Eşim yedek anahtarı getirdi ve kumanda bir türlü çalışmadı. Büyük zorluklarla anahtar deliğinin yerini öğrendim (kapı kolundaki plastik parçanın altından anahtarı sokarak kanırtıyorsunuz) ve anahtarla kapıyı açtım, bu sefer alarm çalışmaya başladı. Bagaj kilidi açılmadığından arabanın içinden bagaja ulaşarak orjinal anahtar aldım ve alarmı ancak susturabildim. Sonra yedek anahtarla arabayı çalıştırmayı denedim, çalıştı ve akabinde stop etti (immobilizer hatası yandı). Sonra bir daha deneyince dsg hatası ışığı yandı ve çalışmadı. Konuyu araştırdığımda yedek anahtarı kodlamak gerektiğini öğrendim. Aramızda bu kodlama işini kendisi yapan bir arkadaş var mı?
Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjınal anahtar kırıldı yedegı taktım devam ettim hıc sıkınyısız 1 yıldır kullanıyorum ne kodlaması

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Pili bitmiştir kardeşim bi pilini değiştir bence kodlamadan olduğunu zannetmiyorum

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlama yapmak için anahtarı kapıya takın kilitleme pozisyonunda bekleyin ve anahtar üzerinde kilit butonuna basın

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese cok tesekkur ederim, yazilan her seyi denedim ama nafile.. Bir ara Bursa'ya servise gidecegim, orada hallederler herhalde

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanay1;585029
Herkese cok tesekkur ederim, yazilan her seyi denedim ama nafile.. Bir ara Bursa'ya servise gidecegim, orada hallederler herhalde

Birde videoda gösterdiği gibi deneyin

https://youtu.be/lb0UdmAVmz4

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanay1;585029

Eskisehirde wv servisinede bi ugra belki hallederler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek anahtar çalışan anahtardır. Pilini değiştirin, hatta çalışan anahtarın pilini söküp yedeğe takabilirsiniz. Yine olmadıysa kartında başka arızası vardır. Araba ile gelen orjinal yedek anahtarın kodlanması söz konusu değildir.

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, pilini yarın değiştirip deneyeceğim.