škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3 günlük taze şoför ve Skoda deneyimim ve vites düşürme sorunsalım :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazlıcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün babam denemek için arabama bindi. O olunca yapmayacağım hataları yaptım. İlk gün iki kez stoptan başka sıkıntı çıkarmamıştım. dün arabayı stop ettirdim, yığdırdım, bağırttım. Bu erkeklerin kadınların üzerindeki psikolojik baskısı o kadar derinleşmiş ki üzerimizde.. İster istemez bizden kötüsü bekleniyor diye kötüye koşullanıyoruz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nazlıcan;585627
Dün babam denemek için arabama bindi. O olunca yapmayacağım hataları yaptım. İlk gün iki kez stoptan başka sıkıntı çıkarmamıştım. dün arabayı stop ettirdim, yığdırdım, bağırttım. Bu erkeklerin kadınların üzerindeki psikolojik baskısı o kadar derinleşmiş ki üzerimizde.. İster istemez bizden kötüsü bekleniyor diye kötüye koşullanıyoruz.

Bence o erkek değilde baba etkeni:ok:

Yanınızda erkek kardeşiniz yada kuzeniniz olsa yine sıkıntı olmayacaktır :)

Çevrimdışı Nazlıcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz gibi baba etkeni . Babam aşırı despot biri. Allah yokluğunu vermesin ama destekleyici yönde değil hep özgüven düşürücü söylemleri oldu. O yüzden babam yanımda olduğunda çocuk gibi korkuyorum. Bu yaşıma kadar neyi yapamazsın dese onları başardım ama. Ehliyete kaydoldum , aldıktan sonra kamyonunu bile kaçırıcam . tabi ona ağır vasıta ehliyeti gerekiyor :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nazlıcan;585843
...Ehliyete kaydoldum , aldıktan sonra kamyonunu bile kaçırıcam . tabi ona ağır vasıta ehliyeti gerekiyor :)

Aman diyeyim zira kamyonun ne süspansiyonu ne motorunun tepkileri otomobile benzemez. Boş kamyonla mesela motoru ve şanzımanı zorlamamak için 3. viteste kalkış yaparlar, hatta konuma göre 4. viteste bile kalkış yaparlar. Biraz daha tecrübe edinmek ve mekanik işlerini çok iyi bilmek lazım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ehliyetsiz araba kullanmak suç,  üstelik bilmeyen yeni başlayan birisi için sonucu çok daha kötü sonuçlara varabilir.  Allah korusun bir kaza durumunda kimse vebalini ve vicdani olarak ödeyemez. Lütfen duyarlı olalım..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sarperekim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hevesin takdire şayan ancak bir kişi de çıkıp dememiş ki önce gidip bir ehliyet al, zaten yeni düzenleme sonrası kurslarda 14 saat minimum direksiyon eğitimi alıyorsunuz. Sen şimdi ne kadar öğrenirsen, doğru sürüş tekniği vb. uygulamak isteyen kurs hocasına o kadar problem çıkartacaksın. Genel konsept olarak tabii ki fikrin bulunabilir ancak doğru bir iş yapılmak isteniyorsa, doğru yolla yapılmalıdır. Önce ehliyetinizi alın. "Bir şey olmaz mahalle/sokak aralarında sürüyorum" gibi gerekçelerle kendinizi riske etmiş olursunuz ve allah korusun dolaylı yoldan bir cana kastedebilirsiniz. Amacım rencide etmek değil lütfen yanlış anlaşılmasın, lise yıllarında benzer bir durumla arkadaşım karşı karşıya geldi, az daha hayatı mahvoluyordu.

Önce tedbir, önce güvenlik. İyi günler.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılmış ancak demeden edemeyeceğim.. Ehliyetsiz araç kullanmak suç olmakla birlikte Allah korusun bir şey olursa tamamen suçlusunuz. Yıllar önce bir öğrencim derste telefonu çalınca çıkabilir miyim demişti, sonra önemli mi vs diye sorunca "abim cezaevinde, her zaman konuşamıyoruz" demişti. Trafik kazası sonucu birinin ölümüne neden olmuş. Bunun ehliyetle ilgisi yok tabii ki ancak ne zaman ne olacağı belli olmaz.

Bu iş babayla da olmaz, ehliyet kursuna yazılın, gerekirse ek direksiyon dersi alın. 13-14 yıldır ehliyetim var, babam hala arabama bindiğinde müdahale eder :) ki ben ondan daha sakin kullanırım.

Ben de naçizane "nasihatimi" yapacak olursam araç sürmenin %90'ı çevrenizde olan bitenden haberdar olmak ve başkalarının hareketlerini öngörmek. Yoksa, araç uygun vitesteyse basarsiniz ve gider.