škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol Ön Taraf Bozuk Yolda 'Lok Lok' sesinin gelmesi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi bu sol önden gelen ses hmn hmn bütün fabialarda var gibi kimisi rahatsız olur kimisi olmaz yada kimi servis kabul ediyor kimisi etmiyor 1. yıl bakımını yaptıralı yaklaşık 1 ay oldu sol önden gelen seside söyledim doğuş oto esenyurttaki usta motor takozunun patlak olduğunu söyledi garantiden değiştirdiler garantiden değiştiği için yurt dışı yazışmaları oluyor sanırım 2 gün araç serviste kaldı gel görelimki 1. yıl bakımından çıkan araçta hiç ses yokken 300-4000 km yaptıktan sonra aynı lokurtu yine başladı tekrar servise gidicem sanırım sol önde kronik bir sıkıntı var işin peşini bırakmayın 0 km araç alıyoruz hiç ses olmaması lazım

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Zaten sorun bu sesin tekrar gelme sıkıntısı. Servisleri hiç anlamadım bir tanesi yurt dışı ile görüştüklerini ve bu sesin güvenlik amaçlı engebeli yollarda sistemde çalışan bir parçadan geldiğini söyledi. Ben biraz araştırdım bu sorun bazı vw polo araçlarda da varmış. Ne yapılır bilmiyorum ama sıfır araçta motor takozunun arızalı olması çok garip doğan şahin mi aldık anlamıyorum ki, birde değiştikten sonra tekrar yapması da çok garip. Ya hiç umursamayacağız bu sesi engebeli yollarda ya da sonuna kadar üstüne gidip bütün bayilere yükleneceğiz. Engebeli yolda bende sürekli gelmiyor ses sadece girdiğim anda bir 5-10 sn aralığında geliyor sonra kesiliyor. Arabadan soğumama sebep olmaz umarım değilse tez zamanda elde çıkaracağım arabayı,

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok net söylim orta vadede bunu verip octavia alamayı düşünürken bu sorun çözülmezse bir daha skodanın önünden geçmem hatta vag gurubunun önünden geçmem 50-60 bin TL ver full lokurtu dinle yok böyle bir saçmalık

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;585532
çok net söylim orta vadede bunu verip octavia alamayı düşünürken bu sorun çözülmezse bir daha skodanın önünden geçmem hatta vag gurubunun önünden geçmem 50-60 bin TL ver full lokurtu dinle yok böyle bir saçmalık

Zaten Fabia yı satıyorsanız bir daha SCODA almanızı önermem kesinlikle, biraz daha koyarak belki bir vw grubu alabilirsiniz. VW her zaman hem Scoda hemde Seat dan bir kumaş daha önde malesef ki araçları pahalı olduğu için alamıyoruz.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sponsorumuz Yüncüler Oto'nun servis bölümüyle görüştüm şimdi, çok yardımsever ve anlayışlı bir adamdı. Bu sorun ile ilgili yeni Fabia hiç gitmemiş daha önce ama eğer ikamet adresiniz bize yakınsa bir servis randevusu oluşturun yapmamız gereken ne varsa yapalım dediler gerçekten taktir ettim. İstanbulda ikamet ediyorum ama götürmeyi de düşünmedim değil en azından burdaki bayilerde hiç ilgi yokken telefonda ilgilenmeleri bile yeter. Yakın olan arkadaş varsa götürebilir bence problem de belli zaten çözebilirler gibi geliyor.

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hem sorun tespitinde hem de buradaki deneyimlerin paylaşılmasıyla hepimiz araçlarımızı daha iyi tanıyoruz. Emeği geçen herkese ve sadece sponsorlukla kalmayıp sorularımızı cevaplayan özel isteklerimize kayıtsız kalmayan Yüncüler Oto'ya da kocaman teşekkürler!

:thank:

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben bu ses için Çanakkale Awek Skoda servise başvurdum ses var ve çoğu fabia da var dediler garantiden değiştirmek için yazışmalı başlattık dediler bakalım hayırlısı birde bunun sorun olmayacağını sadece ses yapacağını söylediler sonucu yazacağım ama kısa sürede çözüm bulacağıma inanmıyorum

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selçuk kardeşim inş hallolur, bende 7 eylülde Doğuş Maslaktan randevu aldım bakalım göstereceğim ne diyecekler, motor takozu diye de söyleyeceğim zaten usta bir bakarsa anlar heralde başka yerden ses gelme ihtimali düşük çünkü herkes de aynı sorun var. Tek sıkıntım bu ses arabadan diğer yönleri çok iyi umarım hallederiz.

Çevrimdışı emgsport

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim 1,2 style, dsg aracımda da bu sesi çıkarmaya başladı. 1.000 bakım için servise götürdüm (aracım 2.700 km'de iken). Sesin piston başlarındaki yağlanmanın yetersiz olmasından, 1000 - 2000 km daha yaptıktan sonra yeteri yağlanma olup, sesin kesilmesini beklediğini sölediler. Bana bu verdikleri cevap çok saçma geldi...
Yalnız bu sesler bahsettiğiniz sesle aynımı bilemedim. Benim araç rölantideyken yapıyor. Biraz hızlandıktan sonra ses kesiliyor. Durup, kaputu açtığımda, (tık, tıkk, tıkkk) diye bi parça bi yere vuruyomuş gibi ses devam ediyor...

Ekranda arıza ışığı yanmış değil. Servisin dediği: Bu bir arıza değil, motorun yeni olmasından kaynaklı. Biraz aracı yorun motor iyice yağlansın. Eğer ses devam ederse piston başlarına lastık takıp sesi kesebiliriz...

Yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;586746
Selçuk kardeşim inş hallolur, bende 7 eylülde Doğuş Maslaktan randevu aldım bakalım göstereceğim ne diyecekler, motor takozu diye de söyleyeceğim zaten usta bir bakarsa anlar heralde başka yerden ses gelme ihtimali düşük çünkü herkes de aynı sorun var. Tek sıkıntım bu ses arabadan diğer yönleri çok iyi umarım hallederiz.

Ses motor kulağından doğuş otoya bastır gidince. Çanakkale servis de oraya yazdı parçanın değişimi için orası karar veriyormuş. Türkiyede çok sayıda şikayet almışlar benim servisin bana söylediği bu 7 eylülde sonucu yazarsan sevinirim. Bende öncesinde sonuç alırsam yazarım.

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emgsport;586759
Benim 1,2 style, dsg aracımda da bu sesi çıkarmaya başladı. 1.000 bakım için servise götürdüm (aracım 2.700 km'de iken). Sesin piston başlarındaki yağlanmanın yetersiz olmasından, 1000 - 2000 km daha yaptıktan sonra yeteri yağlanma olup, sesin kesilmesini beklediğini sölediler. Bana bu verdikleri cevap çok saçma geldi...
Yalnız bu sesler bahsettiğiniz sesle aynımı bilemedim. Benim araç rölantideyken yapıyor. Biraz hızlandıktan sonra ses kesiliyor. Durup, kaputu açtığımda, (tık, tıkk, tıkkk) diye bi parça bi yere vuruyomuş gibi ses devam ediyor...

Ekranda arıza ışığı yanmış değil. Servisin dediği: Bu bir arıza değil, motorun yeni olmasından kaynaklı. Biraz aracı yorun motor iyice yağlansın. Eğer ses devam ederse piston başlarına lastık takıp sesi kesebiliriz...

Yorumlarınızı bekliyorum...

Dostum bizim sorun ile seninki farklı
Sana tavsiyem güvendiğin bir ustaya git sanayide arabayı göster ama elletme. Sorunun ne olduğunu onlar iyi anlıyor. Ben öyle yapmıştım.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İnşalalh doğuş Maslaktaki ustalar direk anlar da diretmezler olayı çok can sıkıcı hal aldı bu ses. Telde daha önce böyle bir Fabia gelmedi dediler ama ben seni de örnek vereyim kardeşim en azından bilsinler durumu. Sonucu haber ederim eğer seninki halledilirse bildirirsin bizlere. Umarım biter bir an önce

Sendeki ses farklı bu arada ama bozuk ve engebeli yola girince müziğin sesini kıs ve sol ön camı aç taşlı yolda falan dinle sol tarafı büyük ihtimal vardır ses bir süre sonra farkedersin.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün sol taraftan gelen lokurtu sesi için Doğuş Oto Maslağa gittim. Usta geldi bindik arabaya engebeli taşlı yola girdik sese bir bakmak istedi tahmin ettiği ses ile aynı sesin olup olmadığına. Bende anlattım motor takozundan geldiği söyleniyor sesin değiştiren arkadaşlar var diğer servislerde dedim. Adam dediki bu sesten çok şikayet geliyor bütün DSG şanzımanlı araçlarda biz şanzımanı komple dağıttık baktık içindeki çalışan millerin arasındaki boşluktan kaynaklanıyor detaylı olarak da Çek Cumhuriyeti ile de görüştük dedi. Ben de bu sesin VW grubunda olmadığını söyledim. Daha sonra Polo araç ile çıktık yola aynı şekilde DGS şanzıman aynı ses onda da vardı. Hatta arabanın durur pozisyonda şanzıman kısmını sertçe salladı o lokurtu sesi yine duyuluyordu Polodan. Bu ses motor takozunu da neyi değiştirirsen değiştir geçmez dedi, seni ikna etmesi çok zor olacak dedi.

Dediğim gibi sesin bütün DSG araçlarda olduğu söyleniyor ve bu diğer segment araçlarda yalıtımdan dolayı duyulmadığını kimilerinin dikkat etmediğini söylediler. Arabayı aldığım servis ise amörtisör takozu ya da motor takozundandır getir bakalım dediler ama oraya da fırsat bulup götüremedim. Değiştiren arkadaşlar vardı motor takozunu bu parçayı onların bazıları da sesin tekrar olduğunu söylediler.

Bu konuda sıkıntısı olan manuel vites araç olmadığını sadece otomatik şanzımanlı araçlarda olduğu söylendi. Sizlerden manuel vites Fabia ya sahip böyle bir ses olanınız varsa tabi bu tez çürütülebilir.

Bilgilerinize arkadaşlar.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses 7 ileri DSG'lerde vardır sadece. VW, Audi, Seat, Skoda tüm gruplarda durum aynı. 6 ileri DSG'lerde bu ses yok. Çünkü yapısı çok farklı. Aşağıda bir video paylaşıyorum. Usta orada sesi detaylıca açıklıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY

Şahsen ben 7 ileri dsg'yi bilerek aldım. Bu sesin varlığını da biliyordum. Ancak bugüne kadar hiç duymadım. Çok şükür memnunuz aracımızdan

Çevrimdışı ozgurozdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracim 1.2 style manuel ayni ses bende de mevcut.
Sadece dsg lerde oldugu dogru degil arkadaslar henuz servise gitmedim ama Samsun daki servis de yaptirdigini söyleyen birisi vardi umarim hallolur