škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Focus vs Octavia arasında kalan ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar , Focus Sedan hacimsel anlamda çok dar , fakat yalıtım vs konusunda Octavia dan iyi... İki Model arasında kalan varmı?

Arkadaşlar Lütfen fikrinizi ve yorumunuzu eksik etmeyin...
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2016, 23:33:18 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalıtım vs derken, focus başka hangi konularda Octi'den iyi acaba?

Motor performansı, tüketim, hacim, görünüş ve 2.el düşünerek bu iki araç arasında tercihim her zaman Octi den yana olurdu

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dizelmi  benzinlimi?

yalıtım konusunda benzinli düşünüyorsanız taze octavia kullanıcısıyım 1.4 TSI motor sesi neredeyse hiç gelmiyor yalıtımı çok iyi yapmışlar

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2016 1.6 tdcı 115hp focus sahibi olarak yanıtlayayım her şeyi.Emin kankamın octaviasından ötürü octavia'yı iyi tanıyorum.Focusta zaten bizim.Aynı zamanda kendi aracımda 1.6 tdı dsg golf.Özellikle iki arabanın motorunu çok iyi biliyorum.Güzel bir yazı hazırlayıp yazayım buraya :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;585460
2016 1.6 tdcı 115hp focus sahibi olarak yanıtlayayım her şeyi.Emin kankamın octaviasından ötürü octavia'yı iyi tanıyorum.Focusta zaten bizim.Aynı zamanda kendi aracımda 1.6 tdı dsg golf.Özellikle iki arabanın motorunu çok iyi biliyorum.Güzel bir yazı hazırlayıp yazayım buraya :D

Işınla bizi skati

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;585460

Loading...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Heykel.....

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı By_hdR*

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız dan dolayı teşekkür ederim, İki aracında Full paketi için sormuştum ben de büyük ölçüde %70 Octavia dan yanayım. Gene de bilgi olsun onun dışında Google de Octavia vs Focus sorgulamasını yapan kişilere de ayrıca bilgi olmuş olur...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buralar değerlenir demiştim:lol:

1.6 tdcı vs 1.6 tdı üzerinden başlamak istiyorum teste.Tüketimi ele alırsak, 1.6 tdcı kesinlikle ve kesinlikle çok ekonomik bir motor.TDI'a göre 0,5-0,7/100km de daha az yakıyor.Şehir içi trafiğinde dur kalkta ise 1 litreye kadar çıkıyor bu fark.TDI 8litre gibi bir tüketime yaklaşırken TDCI'da ise 8 yazısını görmek bile imkansız.En ekstrem koşulda bile 7 litreyi pek geçmiyor.Yani TDCI gayet ekonomik :) Performans olarak TDCI hep hp bazında hemde tork bazında daha güçlü bir alet.Alt devirleri daha canlı biner binmez uçuyor kaçıyor hissi veriyor.Ama gerek 8V oluşu gerekte gücü çok erken vermesi ve sabit verememesinden ötürü üst devirler berbat.Güç aralığı benim hoşuma gitmiyor.Daha çok orta yaş kesimine hitap edecek bir motor.Şimdi ne olmuş gücü erken veriyorsa diyebilirsiniz ama araba top speedde bile çok yavaş kalıyor.3600den sonra güç bittiğinden araba pek top speed yapamıyor bile.TDI gerek torku gerek hp yi sabit verdiğinden performans açısından daha çok tatmin edecektir.Performanslı olduğunu hissetirmese bile emin olun performanslı özellikle üst hızlarda.Ayrıca yük ve klimadan TDI çok daha az etkileniyor.Buda ilginç bir durum.

Focus oldukça dar kullanışsız, Octavia'yı biliyoruz zaten geçelim burayı :)

Yol tutuş konusunda da maalesef aralarında dağlar var.Focus ciddi anlamda sınınıfın en iyi yol tutan 2-3 arabasından biri.Octavia vasat maalesef.Focusta direksiyonu ne kadar çevirirseniz araba kafasını o kadar içeri sokuyor kayma neredeyse pek yok.ESP nadir devreye giriyor.

Konfor olarak pek fark yok bence.16' jantlara rağmen çokta konforlu değiller.Yada golfe göre değiller :lol:

Yalıtım olarak octaviada ruzgar sesi focusta yol sesi bence rahatsız ediyor.Genel olarak baktığımda bence pek fark yok.Octavia iç mekanı sayesinde daha rafine hissettiriyor.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yoruma bakarak seçsem, kesinlikle octi almazdım heralde!!! Octiciler kızacak valla sana...
Not: Orta yaşlıyım!  :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende her iki aracı kullanmış birisi olaraktan içi hacim ve kullanışlık konusunda kesinlikle octavia. Motor,yalıtım,yakit tüketimi,şehir içi kullanışlık bakımından focus derim.

Bu arada 1.5 125 lik dizelde doğanın bahsettiği sorunların hiç birisi yok kendi aracım 1.8T 150 hp ondan inip buna binince pekte rahatsız etmedi üstelik power shift ile çokta güzel oluyor ama dsg nin seriliğin den çok hafif geride onuda normal bir kullanıcı kolay kolay fark edemez.

Benim test ettiğim focuslar şirket aracıydı sıfır geldiklerinde kullanmıştım istanbul içi tüketimleri 5.5-6 lt arasında onun üstünde yazdığını daha görmedim :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Focusta kullanılan motor benim berlıngodada kullanılıyor,aracım 2013 model,istanbul şehiriçinde 7 lıtreden aşağı hiç düşmüyor hatta durkalk trafiğinde 8-8.5 litre gösteriyor yol bilgisayarı,hiç memnun değilim,bundan önceki aracım doblo 1.9 turboydu şehiriçi yakıtı bundan daha iyiydi.Genelde yakıttan dolayı octavyayı kullanıyorum.Şehiriçi 0,190 kr yakıyor

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;585573
Focusta kullanılan motor benim berlıngodada kullanılıyor,aracım 2013 model,istanbul şehiriçinde 7 lıtreden aşağı hiç düşmüyor hatta durkalk trafiğinde 8-8.5 litre gösteriyor yol bilgisayarı,hiç memnun değilim,bundan önceki aracım doblo 1.9 turboydu şehiriçi yakıtı bundan daha iyiydi.Genelde yakıttan dolayı octavyayı kullanıyorum.Şehiriçi 0,190 kr yakıyor

Böyle bir mantık olamaz ama :)

1.6 tdı poloda 20 kuruş yakarken passatta 30 kuruş yakıyor örneği gibi.Ağırlık,arabanın kullanım amacı en basitinden focusun vites oranıyla berlingonun ki bir mi sizce? :) Dünya kadar etken var.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;585551
Buralar değerlenir demiştim:lol:

1.6 tdcı vs 1.6 tdı üzerinden başlamak istiyorum teste.Tüketimi ele alırsak, 1.6 tdcı kesinlikle ve kesinlikle çok ekonomik bir motor.TDI'a göre 0,5-0,7/100km de daha az yakıyor.Şehir içi trafiğinde dur kalkta ise 1 litreye kadar çıkıyor bu fark.TDI 8litre gibi bir tüketime yaklaşırken TDCI'da ise 8 yazısını görmek bile imkansız.En ekstrem koşulda bile 7 litreyi pek geçmiyor.Yani TDCI gayet ekonomik :) Performans olarak TDCI hep hp bazında hemde tork bazında daha güçlü bir alet.Alt devirleri daha canlı biner binmez uçuyor kaçıyor hissi veriyor.Ama gerek 8V oluşu gerekte gücü çok erken vermesi ve sabit verememesinden ötürü üst devirler berbat.Güç aralığı benim hoşuma gitmiyor.Daha çok orta yaş kesimine hitap edecek bir motor.Şimdi ne olmuş gücü erken veriyorsa diyebilirsiniz ama araba top speedde bile çok yavaş kalıyor.3600den sonra güç bittiğinden araba pek top speed yapamıyor bile.TDI gerek torku gerek hp yi sabit verdiğinden performans açısından daha çok tatmin edecektir.Performanslı olduğunu hissetirmese bile emin olun performanslı özellikle üst hızlarda.Ayrıca yük ve klimadan TDI çok daha az etkileniyor.Buda ilginç bir durum.

Focus oldukça dar kullanışsız, Octavia'yı biliyoruz zaten geçelim burayı :)

Yol tutuş konusunda da maalesef aralarında dağlar var.Focus ciddi anlamda sınınıfın en iyi yol tutan 2-3 arabasından biri.Octavia vasat maalesef.Focusta direksiyonu ne kadar çevirirseniz araba kafasını o kadar içeri sokuyor kayma neredeyse pek yok.ESP nadir devreye giriyor.

Konfor olarak pek fark yok bence.16' jantlara rağmen çokta konforlu değiller.Yada golfe göre değiller :lol:

Yalıtım olarak octaviada ruzgar sesi focusta yol sesi bence rahatsız ediyor.Genel olarak baktığımda bence pek fark yok.Octavia iç mekanı sayesinde daha rafine hissettiriyor.

Ağzına sağlık 3 sene octavia kullanmış 3 kerede focus kullanmış biri olarak altına imzamı atarım[emoji23][emoji41]