škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilköğretim 2.sınıf için

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ilköğretim 2.sınıf için ufaklığı testlere alıştırmak ve sınavlarda daha forumda olması için netten faydalanabileceğimiz güzel bir forum veya web sayfası varmı bildiğiniz veya faydalandığınız yerler.Ben buldum ama rastgele oluyor pekde randıman alamıyorum.2 günden bu yana bulduğum kadarıyla yazıcıdan çıktı alarak çözdürdük hayat bilg.bugün 100,Türkçeden de 95 almış.Bu hızı kaybetmesin istiyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.ilkokuma.com/123_sinif.htm

turgayyağmuroğlu.com

http://www.hilalegitim.net/

eğitimyuvası.com

şimdilik bunlar.
daha fazlası için tekrar yardımcı olurum...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Vay be, daha bu yaştan başlanıyor (ben dahil) öğrenci maymunlaştırma işine...

Gazi Üniversitesi, Sosyoloji dersi, Prof. Dr. Kadir Cangızbay derse gelir, 1.sınıfların ilk günü ilk dersidir...

Der ki;

-Okula hoş geldiniz maymunlar, sizler iyi maymunsunuzdur, o kadar net yapıp geldiniz, daha iyi maymunlarda mülkiyede!
Sizler örümcek beyinlisiniz, bi b.k tartışmaya kalksam sizinle mort olur kalırsınız, eeeeee tabi ilkokuldan başladınız test çözmeye, tartışmayı test olarak sunsam yaparsınız ama,:D örümcek kafalar sizi.... Maymunlar... Muhakeme gücünden yoksun piyonlar...
Benim kızda aynı, oda maymun oldu! :lol:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Benim kardeşimde ilköğretim 2.sınıf da okuyor ve benim 5.sınıfta öğrendiğim şeyleri 2.sınıfta öğreniyor hayret ediyorum :D ben 5.sınıfta sadece ingilice görmeye başlarken kardeşim anasınıfından beri iki dil birden görüyor (İngilizce ve Almanca) Yeni nesil zeki geliyor valla :D

Bende aradım ama pek güzel siteler bulamadım özellikle Bambamın Matematik Cd lerini aradım belki vardır diye ama bulamadım :S
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 20:13:23 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://site.mynet.com/sakireser1/

bizim oğlanın hocasının sayfası benim oğlanın durumuda var zaten ana sayfada.

faydalı linkler bölümünde falan var

hikmetsırma.com
sinifogretmeniyiz.biz
ogretmensiteleri.com

gibi bir sürü site var
bizde buralardan faydalanıyoruz.

benim oğlan 3 e gidiyor 2 yıldır hocası sürekli sbs yapıyor. optik form falan dolduruyorlar falan. sınıfın hiç birinde sınav stresi falan kalmadı
bu arada benim oğlanın 3-4 defa türkiye birinciliği var.
şimdi zambak - kemal-- canmatematik - kaynak- gibi yayınevleri türkiye geneli sınıf sınıf özel sbs uygulaması yapıyorlar. ortalama 25000- 30000 öğrenci giriyor bu sınavlara. tabii meb tarafından resmi okulllara yasak ama kardeşim bunlara girmeden öğrencinin sınıfın türkiyedeki yeri ve durumu ortaya çıkmıyor.

takip eden hoca ve veliler sayesinde sayılı azınlık ilerde parsayı toplarken normal müfredatı uygulayan lar arkadan nal topluyor.
bizim sınıf ankara birincisi kaç keredir ve türkiye geneli ilk beşten aşağı düşmedi.
sınıftaki en kötü öğrenci ilk yüzde beşlik dilimin içinde. düşün sen gerisini.

bende geçen sene internetten sayfalar dolusu test indirdim. piyasadan bi sürü firmanın yaprak testlerini aldım. hergün türkçe, matematik ve hayat bilgisinden en az 10 soru çözüyoruz. bunları bir forma doğru sayısı yanlış sayısı  şeklinde işliyoruz ve haftada bir öğretmene gönderiyoruz. bu yazın yaz ödevlerinin kontrolünü yaptı hoca okullar açılmadan 15-20 gün önce herkese cepten ulaştı mail attı hergün 7-8 kişiye randevu verdi görecektiniz halimizi yaz günü elimizde kitap defter okula gittik. diyaorlaki hayırola diyoruzki gidiyoruz kontrole.

biraz çok yazdım ama inan gerçekler bunlardan oluşuyor. aksilik olmazsa pazar günü buluşmada tanıştırayım benim oğlanla o anlatsın size nasıl yapılıyor bu iş.

çok önemli çoooook önemli bu iş.

kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 20:24:16 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir öğretmen olaraka eğer ki çocuğun iyi bir eğitim almasını ve istenen bir bölüm-okulda okumasını istiyorsak bu iş uzun bir takvimle olur ve disiplin ile eğitim tamamlanır.
ağaç yaş iken eğilir...

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yanlışlılar dizisi içerisinde en büyük sorunumuz devamlı değişen ve dinamikliğini koruyaman eğitim sistemimizdir.Test çözmeye 4. yaşa gelir gelmez başlanabilir.Ama yanlış olan düşük sınıflarda çoktan seçmeli seçenekli testlere çok ağırlık vermek tamamen yanlış.Hakanın dediği maymunluktan ziyada robotlaştırmak olarak algılıyorum bunu.Çocuğun kendine göre fikirleri düşüncesini İlkokulda aktaramaz ve geliştiremezse nerede bu imkanı olacak? Eğitimin amacı yeni fikirler ,düşünceler üretebilen ve bunları geliştirebilen ayrıca farklı ve yeni durumlara uyum sağlayıp çözüm getiren bireylerin oluşturulması değil midir? Unutmayalım test dediğimiz sınavlar hazırlanması ve okunması kolay sınavlardır şu zamanda.Tercih edilmesinin yegane sebebi budur

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;55701
bir öğretmen olaraka eğer ki çocuğun iyi bir eğitim almasını ve istenen bir bölüm-okulda okumasını istiyorsak bu iş uzun bir takvimle olur ve disiplin ile eğitim tamamlanır.
ağaç yaş iken eğilir...
hocam aynen katılıyorum.biz çocukla her zaman ne aldığını,kimler sınıfta kaç aldığını hem soruyoruz,hemde daha forumda olması için full çalıştırıyoruz tabii ki annesi 2.öğretmeni.şimdi yazıcıda aldık.ufaklık kendiside baba bana soru indirde sınavdan önce yapayım diyor.şimdilik sınıfta 1.sayılır.full maşallah.umarım böyle gider.ama girdiğim web sayfalarında veya sitelerde pekde öyle profosyonelce hazırlanmış formlar yok.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Herkes çocuğuyla gurur duymak ister ve en büyük hakkıdır, bir velinin çocuğunu başarılı kılmak en büyük ödevlerdendir. Burda babalara saygım sonsuz ve hepinizin, her babanın elinden öpüyorum.

Ama,

Yarın bi gün çocuklarımız düşünmüyor, üretmiyor, yaratamıyor diye çok üzüleceğiz, çünkü bu çocuklar ve belki bende dâhil, sadece önüne konanı yapıyor! Kendi yaratmıyor!

Mehmet Abi çıkmış apartmanı boyamış piyer çekmiş vs... Belli adam test çözerek büyümemiş! Ama evlatlarımız bunu yapabilecek mi? Yoksa sadece KPSS de derece ile girdiği üst mertebe işine gelip gidip parasını kazanıp keyfine mi bakacak? Apartman toplantılarına ''aman bana ne'' diyip akşam evinde PC başında mı duracak, yoksa gidip orda yapılanı beğenmeyip kendi üretip al böle olur mu diyecek?

Yani demek istediğim insanla uğraşacak mı?

Asla yanlış anlamayın söylediklerimi, sizlerin-bizlerin evlatları kardeşleri böyledir demiyorum, biliyorum ki çok aktif canavar gibi çocuklar onlar. Ama eğitimin bu şekilde olmasını ciddi bir zaafiyet olarak görüyorum.

Çocukları sınava sokup puanlara göre onları sıralamanın, sen iyisin gel, sen kötüsün kal şeklinde bir düzenin oluşu, çocuğun bu mantıkla büyümesi ile gelen büyük sorunlar... Herkesin kendini kurtarma yoluna gitmesi...

Aha bakın benim nesil. Böle büyüdük hilaf yok, yav çocuğun teki, başarılı, notlarının alayı AAAAAAAA diye gidiyor, arada bi konuşuyor, hocayı pür dikkat dinler, ağzından çıkanı yazıp ezberler.

Çıktık okuldan bi grup, hepimiz biraz eğlenelim dedik, okey, batak, pişpirik falan. Asla sigara içen yok aramızda, asla küfürümüz falan yok, mekande gayet nezih beşevlerde. Çocuk girmiyor, bi baktık tüymüş gitmiş eve. Ders çalışır kesin.

Yav bunu yapan 18-19 yaşında adam.

Eminim ki öyle değil çocuklarımız ama yinede böyle olmamaları için çaba sarf etmek gerektiğini düşünüyorum.

Böylesi çok var, kafayı kitaba gömerek büyünce :D Neyse çok uzattım kafanız ağrıdı af buyurun. :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şahsen bir öğrenci olarak bu yaşta sıkmayın derim oks için 3 sene d.haneye gittim elimden binlerce soru geçti 10 larca kitap bitirdim belli bi yerden sonra insanı bunlatıyor inan kafa o kadar dağılıyo dumur oluyo ki bir zamandan sonra insan kolay soruları yapamaz oluyo ilginçleşiyo..

O yüzden daha çok çalışma kitabı tarzında kitaplar alın derim Yada ttnet in yaptığı vitamin programı var görsel olarak bence çok güzel çocuğu sıkmaz bi taraftanda eğlenmiş olur..

Artık test test gerildim çok fena yarında mattan sınav var 2 tane test kitabını yarıladım beynim zonkluyo o derecedeyim şu an..

Toparlamak gerekirse bu yaşta fazla zorlamayın derim..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakancığım dediklerine katılmakla birlikte elimizden gelen bişide yok.proğram böyleyse bizede o minvalde çalıştırmak düşüyor.Aslında çocuğa/öğrenciye performans ve proje ödevleride veriliyor,ama bunun yanında bir sürü ödev,saat 15.00 de çıkan çocuk o kadar proje ödevi sonra da diğer dersler artı bir o kadar da sınav hazırlığı çocuklar da haliyle yarış atı gibi oluyorlar.sonra 3.sınıfta ek dersler,etüdler,dershane,sbs falan.yarışa çıkacak atlar gibi oluyor.
 Dediğin gibi eiğitim metodu öğrencileri ve velileri bu hale getiriyor.Yaratıcılık,düşüncelerini geliştirme,fikirlerini beyan etme,ezbercilikten uzak durmak,tartışma ve münazaralarda kendini geliştirme gibi konulara tamamen yabancılaştı çocuklar.burda yine eğitimde ki sorunlara bahane bularak üstümüzden atmamız gerek.Biraz da velilere iş düşüyor.Şimdi ki öğrencilerin birçoğunda ya top,ya pop,ya aşk meşk sözkonusu.Ülke adına kafa yorma,düşünce beyan etme maalesef hak geitre.Bu günkü gençlik eline aldığı gazetenin ya arka sayfasına yada haydar dümen sayfasına,ya magazin yada burç sayfalarına bakıyor.
 Öğrencileri ezberci yetiştirmek istemiyorsak,katılımcı yetiitirmek istiyorsak birazda velilere iş düşüyor.hayata bizzat katılmanın yollarınıda öğretmek gerektir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hotrain;55718
Bence yanlışlılar dizisi içerisinde en büyük sorunumuz devamlı değişen ve dinamikliğini koruyaman eğitim sistemimizdir.Test çözmeye 4. yaşa gelir gelmez başlanabilir.Ama yanlış olan düşük sınıflarda çoktan seçmeli seçenekli testlere çok ağırlık vermek tamamen yanlış.Hakanın dediği maymunluktan ziyada robotlaştırmak olarak algılıyorum bunu.Çocuğun kendine göre fikirleri düşüncesini İlkokulda aktaramaz ve geliştiremezse nerede bu imkanı olacak? Eğitimin amacı yeni fikirler ,düşünceler üretebilen ve bunları geliştirebilen ayrıca farklı ve yeni durumlara uyum sağlayıp çözüm getiren bireylerin oluşturulması değil midir? Unutmayalım test dediğimiz sınavlar hazırlanması ve okunması kolay sınavlardır şu zamanda.Tercih edilmesinin yegane sebebi budur
Katılıyorum. Adama soru sormaya korkuyor insan çünkü cevap alamıyor. Cevabı a-b-c-d-e olarak vermeye alışmış, onun için de düşüncelerini anlatamıyor, aktaramıyor.
Alıntı yapılan: fenomen;55754
...çocuğa/öğrenciye performans ve proje ödevleride veriliyor...
Proje ödevlerinin cılkı çıkmış durumda. Misâlen "Atatürk ilkelerini araştırınız" gibi bir ödev verildi. Hemen internetten download yapılıyor, çocuğun eline tutuşturuluyor, ödev yapılmış oluyor.
Tabii ki öğretmenlerde işe uyandılar ve artık ödevleri şöyle veriyorlar: Atatürk ilkelerinin ülkemizin sosyal, politik, ekonomik alanlarına etkileri nelerdir?
Yalnız bu ödevi henüz 4. veya 5. sınıfa giden öğrencilere veriyorlar. Çocuk ebeveynine danışıyor. E baba da zamanında test çözmüş, öyle irdeleme, düşünme, muhakeme etme gibi donanımlar yok. Anne desen kafayı Behlül' le Bihter' le bozmuş.

Çok uzun yazdım. Son bir şey. Çocuklarınızı, sizin istediğiniz mesleği seçmeleri konusunda zorlamayın. Neye ilgisi varsa, o yönde ilerlemesi için destek olun. Unutmayın; eğer sevdikleri bir işi yaparlarsa, ömürleri boyunca çalışmayacaklar demektir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Unutmayın; eğer sevdikleri bir işi yaparlarsa, ömürleri boyunca çalışmayacaklar demektir."
--------
Uğur'cuğum bunu tam anlayamadım.sevdikleri işi mi,sevmediklerimi olacak?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sevdiğin işi yap ömür boyu çalışma  :)

Yani sevdiğin iş sana iş gibi gelmez, keyif olur demek istemiş...